więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1096272solidarnych Solidarni z Ukrainą

Galerie

Wiosenne roztopy

aktualizacja 2013-04-09 (14:59) 1 rok 15 dni 9 godzin i 37 minut temu

następna. 1 / 5

Wody w rzekach przybywa! Grozi nam powódź? - zobacz

Według prognoz IMGW temperatury będą stopniowo rosły. Z tego powodu czeka nas odwilż

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uspokaja: sytuacja meteorologiczna i hydrologiczna jest stabilna. Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w niektórych rejonach kraju poziom wód jest powyżej stanów ostrzegawczych, jednak wciąż pozostaje poniżej stanów alarmowych. Chodzi o województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie oraz świętokrzyskie - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Na zdjęciu: Wisła w Warszawie. Słońce i dodatnia temperatura powodują topnienie śniegu i podnoszenie się poziomu wody w rzece.

(IAR/evak)

Masz ciekawe fotografie? Wyślij nam zdjęcia!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Wody w rzekach przybywa! Grozi nam powódź? - zobacz
wstecz wprzód

Opinie (18)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
kusiak70 2013-04-11 (12:41) 1 rok 13 dni 11 godzin i 55 minut temu

Jak będzie powódź to się ogłosi,że to Ruscy zrobili zamach i PO sprawie :-)

odpowiedz

2
0
~sziadek 2013-04-09 (16:36) 1 rok 15 dni 8 godzin i 1 minutę temu

Ćzesi i Słowacy znowu spuszczą wodę na południe polski, Kiedy Wojsko Polskie wkroczy do ochrony i obrony PEPIKOWE SPUSTY ?????

odpowiedz

1
3
~MÓDLMY SIĘ ! 2013-04-09 (16:31) 1 rok 15 dni 8 godzin i 5 minut temu

Powódź nam nie grozi bo mamy TAM w górze KREMÓWKĘ WADOWIDZKĄ i ona nas wybawi od kataklizmów !

odpowiedz

2
1
~fghgfh 2013-04-09 (16:23) 1 rok 15 dni 8 godzin i 13 minut temu

Zamiast walczyć z naturą, prostować rzeki, obwałowywać i budować domy blisko wody wystarczy się dostosować i pozwolić przyrodzie robić swoje. Ale cóż - człowiek myśli, że jest mądrzejszy.

odpowiedz

4
2
~ssssss 2013-04-09 (16:17) 1 rok 15 dni 8 godzin i 19 minut temu

Czekam tylko jak Czesi i Słowacy spuszczą wodę na Polskę znów zaleje całe południe kraju, a politycy jak zwykle urżną głupa i przyznają sobie jeszcze milionowe premie za nic.

odpowiedz

2
0
~dick 2013-04-09 (16:14) 1 rok 15 dni 8 godzin i 22 minuty temu

ludzie nie martwa sie mamy armie urzedasow, PO palikotowcow,straznikow miejskich, krokodyle,ochroniarzy, tuska , geyow, lesby, srode,szczuke tvn, polsat, olejnik, oni wszystko zalotwio i bedzie git ...... a tak powaznie nie daj Boze aby przyszla duza powodz , lub inny kataklizm nie wiem czy spoleczenstwo wie ,ale bez armi ,ktora w polsce zostala zlikwidowana nic nie zrobimy ,duzo dobytku pojdzie na dno i ludzi zginie. strazak z jedna amfibia na powiat nic nieporadzi, ani pulkownik ,jeneral PO .pamietam powodz w bieszczadach w latach 1979 , gdy sanok i cale tereny nawet te na gorkach byly pod woda gdyby nie armia straty byly by nie do opisania , oby nic takiego nie bylo bo dzisiaj nikt nie jest wstanie ratowac spoleczenstwa w razie kataklizmu.

odpowiedz

4
0
~i tyle 2013-04-09 (16:12) 1 rok 15 dni 8 godzin i 24 minuty temu

to że będzie powódź to pewne bo w końcu jak to wszystko w tych górach stopnieje i to już wkrótce to możemy mieć powtórkę z 2010 roku

odpowiedz

2
1
~gradu 2013-04-09 (16:10) 1 rok 15 dni 8 godzin i 26 minut temu

... temperatury będą rosły. Z tego powodu czeka nas odwilż. Cóż za genialne stwierdzenie. Jestem w szoku.

odpowiedz

8
0
~RAGE 2013-04-09 (15:49) 1 rok 15 dni 8 godzin i 47 minut temu

a myśliwy znowu powie że woda prędzej czyj później spłynie do Bałtyku

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
0
~aca 2013-04-09 (16:03) 1 rok 15 dni 8 godzin i 33 minuty temu

zbiorniki retencyjne zaczną spuszczać wodę 10 minut przed falą kulminacyjną co to za logika ?

odpowiedz

3
1
~oko 2013-04-09 (16:00) 1 rok 15 dni 8 godzin i 36 minut temu

nie powódz - tylko MEGA powódz ! - w górach leży 2m śniegu, słoneczko wysoko jak niebawem "sypnie palnikiem" to popłynie wszystko raptownie - a rząd buduje stadiony piłkarskie i planuje nast. mistrzostwa.

odpowiedz

5
2
~kazik951 2013-04-09 (15:58) 1 rok 15 dni 8 godzin i 38 minut temu

To wina Rudego Jonasza że na Polskę spadają kolejne plagi egipskie

odpowiedz

4
1
~qba 2013-04-09 (15:58) 1 rok 15 dni 8 godzin i 38 minut temu

ha! wina Tuska!

odpowiedz

0
0
~darmowe ogłoszenia 2013-04-09 (15:51) 1 rok 15 dni 8 godzin i 45 minut temu

tanio-sprzedam.pl

odpowiedz

4
2
~filozof amator 2013-04-09 (15:42) 1 rok 15 dni 8 godzin i 54 minuty temu

Każda woda ma to do siebie ,że zawsze - wcześniej czy później - popłynie na niższy poziom tz. do morza.

odpowiedz