więcej

Galerie

Sekrety papieża Franciszka

aktualizacja 2013-03-21 (13:07) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 35 minut temu

następna. 1 / 15

Szczere wyznanie papieża: stara się na mnie wkurzyła

Kim jest papież Franciszek? Skąd pochodzi? Jak wyglądało jego życie zanim został najważniejszym człowiekiem w Kościele? Jakie są jego związki z Polską? Wierny portret nowego papieża odmalowuje pierwsza biografia Ojca Świętego, do której jeszcze przed premierą dotarła Wirtualna Polska. Nowy papież szczerze wyznaje w niej m.in., że kiedy postanowił zostać księdzem "stara się po prostu na niego wkurzyła". Książka "Franciszek. Papież wielkiej nadziei" autorstwa dziennikarza Grzegorza Polaka ukaże się 27 marca.

Poznaj nowego papieża od całkowicie innej strony! Ujawniamy nieznane sekrety Jorge Bergoglio! Fragmenty książki publikujemy dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak.

Franciszek ma w swoich żyłach włoską krew. Urodził się 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires, w rodzinie włoskich emigrantów, jako najstarsze z piątki dzieci. Dlatego mówi biegle po włosku, choć z lekkim hiszpańskim akcentem. Potrafi mówić nawet dialektem piemonckim, rodzina jego ojca pochodzi bowiem z Piemontu. Pradziadek papieża, który miał na imię Franciszek (Francesco), kupił w 1864 r. farmę w Bricco Marmorito, u stóp Alp, w Piemoncie, regionie produkującym słynne wina. W Portacomaro Stazione, będącym częścią miasteczka Asti, do dziś wiele osób nosi jego nazwisko.

(js)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 211 87.92%
nie 29 12.08%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Szczere wyznanie papieża: stara się na mnie wkurzyła

Opinie (154)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

49
7
~. 2013-03-21 (10:57) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 3 godziny i 45 minut temu

Jeżeli polska to katolicki kraj to dlaczego ja nigdy nie widziałem biskupa w tramwaju, autobusie PKS albo pociągu PKP? Czyżby polscy biskupi nie byli godni takich środów transportu?

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

35
6
~Stanisław 2013-03-20 (18:53) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 49 minut temu

Dużo zdrowia Ojcze,wiele łask Bożych i wiele siły w zmienianiu oblicza Kościoła oraz ludzkich serc.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

26
5
~a 2013-03-20 (17:07) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 21 godzin i 35 minut temu

jaki ładny chłopczyk!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

27
8
~bobi 2013-03-20 (18:19) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 20 godzin i 23 minuty temu

a HIENY szukaja haka na niego OBY IM TE KŁY POWYPADAŁY FRANCISZKU JESTEŚ WIELKI JAK NASZ PAWEŁ

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
2
~drQ 2013-03-20 (17:01) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 21 godzin i 41 minut temu

Skoro "nieznane są" te fakty to skąd je polsko-francuski brukowcu wiesz? ;)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
11
~LOLEK 2013-03-21 (12:26) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 2 godziny i 16 minut temu

Jezus urodził się w stajni mieszkał w lepiance umarł w łachach na krzyżu . Biskup urodził się w wiejskiej chacie obwiesza się złotem mieszka w PAŁACU BISKUPIM chwali pana . I oto cała tajemnica tej wiary.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

17
1
~cesio 2013-03-21 (12:07) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 2 godziny i 35 minut temu

duchowni z parafii Końskowola woj. lubelskie którzy chodzą na panienki: ks. dr adam bab ks. mgr marcin wójtowicz prawdę zawsze trzeba mówić (głosić)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
3
~Zdich 2013-03-20 (17:54) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 20 godzin i 48 minut temu

Cieszę się, Ojciec Św, Francesco jest Super !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~Pan Libertarianin 2013-03-20 (18:01) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 20 godzin i 41 minut temu

Czerwoni towarzysze z całego świata już od pierwszych minut wyboru Franciszka I, szukali wszelkich informacji jakie mogłyby go zdyskredytować. Czy nowy papież donosił, tego nie wiem. Ale wiem, że świat postępowych uzdrowicieli ludzkości niezbyt chętnie przyjął Franciszka - no bo on taki jakiś za bardzo konserwatywny, a fuj...

odpowiedz

15
3
~Jan Flaszka I 2013-03-21 (14:07) 1 rok 8 miesięcy 28 dni i 35 minut temu

Gdyby to abp. Głódź został papieżem to zapewne przybrałby imię "Flaszka"...

odpowiedz

21
9
~Igor 2013-03-20 (17:36) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 21 godzin i 6 minut temu

FRANEK JEST OK !!!

odpowiedz

12
2
~waldi 2013-03-20 (19:00) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 42 minuty temu

Cenzor ma dziś dużo roboty i musi być skupiony ,żeby nie przepuścić komentarzy broniących Papieża.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
2
~OLA 2013-03-20 (17:54) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 20 godzin i 48 minut temu

SUPER PAPA

odpowiedz

27
18
~Magda 2013-03-20 (18:14) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 20 godzin i 28 minut temu

co za obłuda, wszyscy księża są prości, biedni i super miłosierni, jak im zapłacisz za chrzest komunię ślub albo pogrzeb to są strasznie miłosierni. I pomodlą się za Ciebie jak im dasz w kopercie kasę po kolędzie. Jak jest papieżem biednych to niech zlikwiduje te opłaty, niech kościół się utrzymuje z datków, ksiądz ma 2 tysiące emerytury za pierdzenie w stołek, a moja matka przepracowała 40 lat na kolei i ma 1000 zł. Śmiech na sali...

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

9
1
~Pleban 2013-03-21 (13:36) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 6 minut temu

Oto tajemnica wiaaary; marki, funty i dolaaary

odpowiedz

8
0
~griinn 2013-03-20 (18:46) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 19 godzin i 56 minut temu

Proponuję zająć się tajemnicami gangsterów i aferzystów oraz tych,którzy nam zrujnowali Polskę.

odpowiedz

9
1
~bo... 2013-03-20 (17:21) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 21 godzin i 21 minut temu

Myślałem, że chodzi o tajemnice.

odpowiedz

7
0
~Prawda 2013-03-21 (13:19) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 23 minuty temu

Oj ,Oj ,Oj polscy księża są wściekli i co teraz z tą ich korona na głowie, jak tu się pochylić !?

odpowiedz

9
3
~Len 2013-03-21 (11:58) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 2 godziny i 44 minuty temu

Księżom to się nie podoba , że Papież wychodzi do ludzi i czuje się swobodnie .Nasi polscy księża są wyniośli , niedostępni , maja się za Bogów, tym czasem są zwykłymi grzesznikami jak my wszyscy. Może uda się Papieżowi to zmienić na lepsze ?

odpowiedz