więcej

Galerie

Sekrety papieża Franciszka

aktualizacja 2013-03-21 (13:07) 1 rok 4 miesiące 7 dni 23 godziny i 35 minut temu

następna. 1 / 15

Szczere wyznanie papieża: stara się na mnie wkurzyła

Kim jest papież Franciszek? Skąd pochodzi? Jak wyglądało jego życie zanim został najważniejszym człowiekiem w Kościele? Jakie są jego związki z Polską? Wierny portret nowego papieża odmalowuje pierwsza biografia Ojca Świętego, do której jeszcze przed premierą dotarła Wirtualna Polska. Nowy papież szczerze wyznaje w niej m.in., że kiedy postanowił zostać księdzem "stara się po prostu na niego wkurzyła". Książka "Franciszek. Papież wielkiej nadziei" autorstwa dziennikarza Grzegorza Polaka ukaże się 27 marca.

Poznaj nowego papieża od całkowicie innej strony! Ujawniamy nieznane sekrety Jorge Bergoglio! Fragmenty książki publikujemy dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak.

Franciszek ma w swoich żyłach włoską krew. Urodził się 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires, w rodzinie włoskich emigrantów, jako najstarsze z piątki dzieci. Dlatego mówi biegle po włosku, choć z lekkim hiszpańskim akcentem. Potrafi mówić nawet dialektem piemonckim, rodzina jego ojca pochodzi bowiem z Piemontu. Pradziadek papieża, który miał na imię Franciszek (Francesco), kupił w 1864 r. farmę w Bricco Marmorito, u stóp Alp, w Piemoncie, regionie produkującym słynne wina. W Portacomaro Stazione, będącym częścią miasteczka Asti, do dziś wiele osób nosi jego nazwisko.

(js)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 211 88.28%
nie 28 11.72%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Szczere wyznanie papieża: stara się na mnie wkurzyła

Opinie (154)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

27
17
~Magda 2013-03-20 (18:14) 1 rok 4 miesiące 8 dni 18 godzin i 28 minut temu

co za obłuda, wszyscy księża są prości, biedni i super miłosierni, jak im zapłacisz za chrzest komunię ślub albo pogrzeb to są strasznie miłosierni. I pomodlą się za Ciebie jak im dasz w kopercie kasę po kolędzie. Jak jest papieżem biednych to niech zlikwiduje te opłaty, niech kościół się utrzymuje z datków, ksiądz ma 2 tysiące emerytury za pierdzenie w stołek, a moja matka przepracowała 40 lat na kolei i ma 1000 zł. Śmiech na sali...

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

0
0
~drQQ 2013-12-18 (02:47) 7 miesięcy 11 dni 9 godzin i 55 minut temu

Fajnieale czemu ta książka jest taka droga i niejest dostepna zadarmo w formacie e-booka?

odpowiedz

35
6
~Stanisław 2013-03-20 (18:53) 1 rok 4 miesiące 8 dni 17 godzin i 49 minut temu

Dużo zdrowia Ojcze,wiele łask Bożych i wiele siły w zmienianiu oblicza Kościoła oraz ludzkich serc.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

49
7
~. 2013-03-21 (10:57) 1 rok 4 miesiące 8 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Jeżeli polska to katolicki kraj to dlaczego ja nigdy nie widziałem biskupa w tramwaju, autobusie PKS albo pociągu PKP? Czyżby polscy biskupi nie byli godni takich środów transportu?

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Nikodem 2013-09-11 (09:09) 10 miesięcy 18 dni 3 godziny i 33 minuty temu

Dlaczego nie jest napisane, że współpracował z juntą, która sprawowała rzady w Agentynie w latach 1976 - 1983 i krwawo rozprawioała się z opozycją - śmierć poniosło 30 000 ludzi, na porządku dziennym były tortury, "znikanie" obywateli, zastraszania itp. Jorge Bergoglio brał w tym udział - kościół argentyński nie tylko milczał w tej sprawie ale aktywnie współpracował z reżimem!

odpowiedz

0
3
~123 2013-08-30 (11:27) 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 15 minut temu

największym jego sekretem jest to że jest satanistą

odpowiedz

0
1
~Lwa 2013-07-30 (14:58) 11 miesięcy 28 dni 21 godzin i 44 minuty temu

a kogo on tam zakablowal, to jest tez bardzo wazne?

odpowiedz

1
0
~Lwa 2013-07-30 (14:58) 11 miesięcy 28 dni 21 godzin i 44 minuty temu

jak tak zastanawiam sie czy najpierw padnie kapitalizm, czy najpierw padnie kapitalistyczny kosciol chrzescijanski jako instytucja.

odpowiedz

2
4
~aNALIZA 2013-05-10 (18:43) 1 rok 2 miesiące 18 dni 17 godzin i 59 minut temu

Papież Franciszek: karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje -------------------------------------------------------------------- SKORO PAPIEZ JEST TEGO PEWIEN A JEST; PONIEWAZ UJOL TE SLOWA DLA CZYTAJACYCH I NIESTETY POWINIEN JE TERAZ POLAKOM WYTLUMACZYC:I NIE TYLKO pOLAKOM: cORAZ BARDZIEJ NIEPODOBA SIE WIERNYM W JAKI SPOSOB MOWI PAPIEZ. WSTYD ZA SLOWNICTWO PAPIEZA MAJA WIERNI W SOBIE:: papiez powinien przeprosic za swoja wypowiedz..

odpowiedz

15
15
~Grzegorz 2013-03-21 (14:21) 1 rok 4 miesiące 7 dni 22 godziny i 21 minut temu

to jest dziwny papież, wpiscie sobie w google:Kim jest papież Franciszek, gdy wychodzil do tlumu to dlonie mial, palce ulozone w masonskim gescie, znajdziecie fotografie w necie, ja ufam Benedyktowi XVI. mam nie dobre przeczucia zwiazane z Franciszkiem, po prostu, on jest Jezuitą a oni mają zwiazki a masonerią.poz atym duzo symboli wokól niego a glownie liczba 13.Obserwujcie i badzcie uważni.Mogę sie mylić i nawet chciałbym.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

9
37
~fus 2013-03-21 (21:38) 1 rok 4 miesiące 7 dni 15 godzin i 4 minuty temu

Pieprzyc was chorych katolików

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
3
~Arek 2013-03-31 (15:13) 1 rok 3 miesiące 27 dni 21 godzin i 29 minut temu

NIE ZAZDROSCIC HOLOTO CZERWONA-ZBUDUJCIE WLASNA SPOLECZNOSC

odpowiedz

4
6
~Tak to jest... 2013-03-25 (18:55) 1 rok 4 miesiące 3 dni 17 godzin i 47 minut temu

Tak to jest że chrześcijanie chodzą do kościoła bo muszą a nie bo chcą. :( Szkoda gadać... nie tyczy się wszystkich

odpowiedz

9
8
~Precz z komuną 2013-03-21 (17:27) 1 rok 4 miesiące 7 dni 19 godzin i 15 minut temu

Dlaczego komentarze, w których była wzmianka o potomku JP2, zostały usunięte? Cenzura nie śpi...

odpowiedz

8
9
~son 2013-03-21 (15:41) 1 rok 4 miesiące 7 dni 21 godzin i 1 minutę temu

jak widac zlewaczała wp.pl wrzuca mnóstwo komentarzy antykościelnych, precz z komuna, precz z lewacką wp.pl !!!!!

odpowiedz

0
5
~marzecc 2013-03-21 (15:35) 1 rok 4 miesiące 7 dni 21 godzin i 7 minut temu

w p . p l rok temu o podobnej porze schudłem przez niecałe 4 miesiące ponad 20 kg. I w maju miałem już kaloryfer na brzuchu. Teraz nabieram masy mięśniowej u tych samych osób , gdyż sprawdzili się na redukcji więc myślę że sprawdzą się w budowaniu masy. Dodam że żadnego jojo nie dostałem.

odpowiedz

4
6
~Marek 2013-03-21 (13:59) 1 rok 4 miesiące 7 dni 22 godziny i 43 minuty temu

Mt 23:9-12 Bw „Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.(10) Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.(11) Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,(12) a kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.” Czy to prawda, czy nie "Ojcze Święty" z Watykanu?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
2
~dz 2013-03-21 (15:08) 1 rok 4 miesiące 7 dni 21 godzin i 34 minuty temu

Papież Franciszek będzie zwolniony z sądu ostatecznego, bo diabeł reasumując wysiłki dziennikarzy powie : więcej pytań nie mam

odpowiedz

5
2
~wiem 2013-03-21 (14:38) 1 rok 4 miesiące 7 dni 22 godziny i 4 minuty temu

Moja by się mnie zrzekła od razu. Chciała mieć oficjalne wnuki, takie po Bożemu.

odpowiedz