więcej

Galerie

Wystawa "The Human Body Exhibition" w Krakowie

aktualizacja 2013-03-12 (12:53) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 8 godzin i 19 minut temu

następna. 1 / 8

Szokująca wystawa ludzkich ciał w Polsce - zdjęcia

Kontrowersyjna wystawa przedstawiająca eksponaty stworzone z preparowanych ludzkich ciał zawitała do Krakowa. "The Human Body Exhibition" prezentuje 200 eksponatów - całych ciał ludzkich lub pojedynczych narządów. Ciała zostały poddane plastynacji, czyli skomplikowanemu procesowi preparacji, polegającemu na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów i nasyceniu ich odpowiednimi polimerami, co powoduje zatrzymanie ich rozkładu, zachowany zostaje jednak ich kształt i kolor.

Wystawę obejrzało już kilka milionów ludzi w całej Europie, jednak wszędzie wzbudzała ona kontrowersje, skrajne emocje, a także sprzeciw obrońców praw człowieka. Wszystko dlatego, że ciała pochodzą z Chin i nie ma całkowitej pewności, że zostały pozyskane w sposób legalny i etyczny.

(WP.PL/Wikipedia/Gazeta Krakowska/Polskie Radio/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 30 56.6%
nie 23 43.4%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Szokująca wystawa ludzkich ciał w Polsce - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (45)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

24
7
~sysia 2013-03-12 (23:56) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 16 minut temu

i co jak wieszają głowy jeleni na ścianie, wypychają zwierzątka, szyją futra itp to nie jest beszczeszczenie, człowiek to najgorsze bydle jakie istnieje i żałuje że należe do tej rasy, a jak słysze że Bóg jest miłością i stworzył człowieka na swoje podobieństwo to mnie krew zalewa

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

14
4
~bio 2013-03-12 (23:23) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 49 minut temu

jestem biologiem i to jedna z ciekawszych rzeczy (wystaw )jakie wzyciu widzialam, trzeba zobaczyc, mieszane uczucia , ale w efekcie koncowym cieszyłam sie , ze pojechalam....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
6
~Smutniak 2013-03-12 (23:46) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 26 minut temu

Technologia plastynacji jest świetna ,jeżeli mamy na myśli eksponaty dla przyszłych np.medyków.Ale 70% osób które obejrzą tą wystawę to ludzie zupełnie nieprzygotowani do oglądania " takich widoków".Ich reakcje są często zupełnie nie na miejscu.Przecież to są dalej ludzkie zwloki.Taka "wystawka"- to jest chore.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
3
~szymon 2013-03-12 (23:22) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 50 minut temu

Taka wystawa to nic zlego. Bylem na podobnej w Warszawie. Jest to jedyna mozliwosc, aby zwykly czlowiek, nie zwiazany z medycyna i anatomia mogl poznac tajniki budowy ludzkiego ciala.

odpowiedz

5
0
~homogenizowany 2013-03-30 (19:58) 1 rok 8 miesięcy 20 dni 1 godzinę i 14 minut temu

W Polsce prawie wszystko jest kontrowersyjne.Bylem na podobnej wystawie w Manchesterze (UK) i moge napisac ze to niesamowite doswiadczenie moc zobaczyc taka ekspozycje.Preparowane ciala/narzady sa bardzo dobrze przygotowane,nie ma zapachu ktory by mogl kogos zniechecic do zwiedzania.Bardzo polecam studentom medycyny jak i lekarzom,a takze wszystkim zainteresowanym.

odpowiedz

8
3
bleki79 2013-03-12 (23:31) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 41 minut temu

dawno wojny nie bylo to by ludzie dopiero zobaczyli wystawe,,,,swiat robi sie chory od tej demokracji...

odpowiedz

14
9
~Tulsi 2013-03-12 (14:58) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 6 godzin i 14 minut temu

Oglądałam tę wystawę w Las Vegas w 2008 r. Robi wrażenie....................

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
5
~KON 2013-03-13 (00:05) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 7 minut temu

NIEMA PEWNOŚCI ZE CIAŁA ZOSTAŁY POZYSKANE LEGALNIE ./?????? A JEST WYSTAWA W PALE SIĘ NIEMIESCI ??????????????????????????????

odpowiedz

10
7
juusi20 2013-03-17 (22:07) 1 rok 9 miesięcy 2 dni 23 godziny i 5 minut temu

przecież to jest w celach naukowych ludzie!!!!!!! co jest obrzydliwego w ciele ludzkim??? chyba coś z wami jest nie tak...studiuje medycyne i zwłoki oglądam codziennie bez tego nic bym nie wiedziała i nie umiała....dzieci powinny to oglądać i wiedzieć jak człowiek wygląda...przecież ?nic co ludzkie nie jest mi obce"

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~fdz 2013-03-13 (13:03) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 9 minut temu

szokujace to moze bylo 15 temu. nie wiem czemu za kazdym razem jak ta wystawa jest w polsce to media to tak naglasniaja?

odpowiedz

7
5
~prokurator 2013-03-13 (17:48) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 3 godziny i 24 minuty temu

jezeli jest podejrzenie, ze "eksponaty" sprowadzone z Chin mogą pochodzić od więźniów politycznych - to wystawa powinna byc skonfiskowana jako material dowodowy !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~Gosia 2013-03-12 (23:19) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 53 minuty temu

Ale to już było kilka lat temu w Warszawie...

odpowiedz

2
1
~Ola i michal 2013-03-13 (07:15) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 57 minut temu

Oj Kuzniar nie zartuj tak wciaz z Ducha Św bo MOZE ci byc kiedyś bardzo nie fajnie solowa sie aby byc zauwazonym prawda? Nie musisz przez twoje dogadywanie wszyscy cie znają

odpowiedz

5
5
~ktoś 2013-03-14 (11:16) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 9 godzin i 56 minut temu

Poczytajcie w innych artykułach o tej wystawie, kim był ojciec owego Niemca, kiedy i w którym kraju mógł doskonalić swoje umiejętności...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
3
~jacmar 2013-03-13 (13:10) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 2 minuty temu

Hongjin to samo znaczy co Cholokaust wstyt za to co potrafia zrobic z cialem ludzkim jakie cierpienie moze zaraz bedziemy wieszac swoje zdobycze na scianie jak trofea i CO DALEJ??????

odpowiedz

4
4
~piotr 2013-03-12 (23:23) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 49 minut temu

to nie dziwny świat. to świat p............

odpowiedz

5
6
~kon 2013-03-12 (23:30) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 42 minuty temu

niema pewności ze pozyskane legalnie a jest wystawa ????????????????

odpowiedz

6
7
~geb 39 2013-03-12 (23:30) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 42 minuty temu

To nie nadaje się do podziwiania.Straszna wystawa ta The Human Body Exhibition.I w Krakowie będą ją oglądać?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
14
~bg 2013-03-12 (19:40) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 1 godzinę i 32 minuty temu

Ciekawe jaka bedzie nastepna wystawa? Konajacy ludzie???!!!!!!!! Przeciez to trzeba leczyc!!!

odpowiedz

2
5
~zwyrolek69 2013-03-12 (23:24) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 48 minut temu

zgłodniałem! idę po jakieś miesko! dobranoc!

odpowiedz