więcej

Galerie

Wystawa "The Human Body Exhibition" w Krakowie

aktualizacja 2013-03-12 (12:53) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 11 godzin i 15 minut temu

następna. 1 / 8

Szokująca wystawa ludzkich ciał w Polsce - zdjęcia

Kontrowersyjna wystawa przedstawiająca eksponaty stworzone z preparowanych ludzkich ciał zawitała do Krakowa. "The Human Body Exhibition" prezentuje 200 eksponatów - całych ciał ludzkich lub pojedynczych narządów. Ciała zostały poddane plastynacji, czyli skomplikowanemu procesowi preparacji, polegającemu na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów i nasyceniu ich odpowiednimi polimerami, co powoduje zatrzymanie ich rozkładu, zachowany zostaje jednak ich kształt i kolor.

Wystawę obejrzało już kilka milionów ludzi w całej Europie, jednak wszędzie wzbudzała ona kontrowersje, skrajne emocje, a także sprzeciw obrońców praw człowieka. Wszystko dlatego, że ciała pochodzą z Chin i nie ma całkowitej pewności, że zostały pozyskane w sposób legalny i etyczny.

(WP.PL/Wikipedia/Gazeta Krakowska/Polskie Radio/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 30 56.6%
nie 23 43.4%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Szokująca wystawa ludzkich ciał w Polsce - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (45)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Marek 2013-06-10 (16:24) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 45 minut temu

Cienka wystawa !!! Polecam KOERPERWELTEN - to jest dopiero coś ! Human body to taka lajtowa "PODRÓBKA" konkretnej wystawy !

odpowiedz

14
6
~Smutniak 2013-03-12 (23:46) 1 rok 8 miesięcy 13 dni i 23 minuty temu

Technologia plastynacji jest świetna ,jeżeli mamy na myśli eksponaty dla przyszłych np.medyków.Ale 70% osób które obejrzą tą wystawę to ludzie zupełnie nieprzygotowani do oglądania " takich widoków".Ich reakcje są często zupełnie nie na miejscu.Przecież to są dalej ludzkie zwloki.Taka "wystawka"- to jest chore.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
7
juusi20 2013-03-17 (22:07) 1 rok 8 miesięcy 8 dni 2 godziny i 2 minuty temu

przecież to jest w celach naukowych ludzie!!!!!!! co jest obrzydliwego w ciele ludzkim??? chyba coś z wami jest nie tak...studiuje medycyne i zwłoki oglądam codziennie bez tego nic bym nie wiedziała i nie umiała....dzieci powinny to oglądać i wiedzieć jak człowiek wygląda...przecież ?nic co ludzkie nie jest mi obce"

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
7
~sysia 2013-03-12 (23:56) 1 rok 8 miesięcy 13 dni i 13 minut temu

i co jak wieszają głowy jeleni na ścianie, wypychają zwierzątka, szyją futra itp to nie jest beszczeszczenie, człowiek to najgorsze bydle jakie istnieje i żałuje że należe do tej rasy, a jak słysze że Bóg jest miłością i stworzył człowieka na swoje podobieństwo to mnie krew zalewa

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

14
4
~bio 2013-03-12 (23:23) 1 rok 8 miesięcy 13 dni i 46 minut temu

jestem biologiem i to jedna z ciekawszych rzeczy (wystaw )jakie wzyciu widzialam, trzeba zobaczyc, mieszane uczucia , ale w efekcie koncowym cieszyłam sie , ze pojechalam....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
9
~Tulsi 2013-03-12 (14:58) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 9 godzin i 11 minut temu

Oglądałam tę wystawę w Las Vegas w 2008 r. Robi wrażenie....................

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
5
~prokurator 2013-03-13 (17:48) 1 rok 8 miesięcy 12 dni 6 godzin i 21 minut temu

jezeli jest podejrzenie, ze "eksponaty" sprowadzone z Chin mogą pochodzić od więźniów politycznych - to wystawa powinna byc skonfiskowana jako material dowodowy !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~homogenizowany 2013-03-30 (19:58) 1 rok 7 miesięcy 26 dni 4 godziny i 11 minut temu

W Polsce prawie wszystko jest kontrowersyjne.Bylem na podobnej wystawie w Manchesterze (UK) i moge napisac ze to niesamowite doswiadczenie moc zobaczyc taka ekspozycje.Preparowane ciala/narzady sa bardzo dobrze przygotowane,nie ma zapachu ktory by mogl kogos zniechecic do zwiedzania.Bardzo polecam studentom medycyny jak i lekarzom,a takze wszystkim zainteresowanym.

odpowiedz

8
19
~ja 2013-03-12 (19:41) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 4 godziny i 28 minut temu

Niedobrze mi!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
35
~!!! 2013-03-12 (20:47) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 3 godziny i 22 minuty temu

Dziwny świat! Dla mnie ludzie, którzy preparują zwłoki są chorzy i powinni być przymusowo leczeni, ale również ci, którzy organizują takie wystawy. To powinno być zabronione nieważne jaka grupa polityków - czy z prawa, czy z lewa sprawuje władzę

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

5
5
~ktoś 2013-03-14 (11:16) 1 rok 8 miesięcy 11 dni 12 godzin i 53 minuty temu

Poczytajcie w innych artykułach o tej wystawie, kim był ojciec owego Niemca, kiedy i w którym kraju mógł doskonalić swoje umiejętności...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
7
~geb 39 2013-03-12 (23:30) 1 rok 8 miesięcy 13 dni i 39 minut temu

To nie nadaje się do podziwiania.Straszna wystawa ta The Human Body Exhibition.I w Krakowie będą ją oglądać?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
3
~jacmar 2013-03-13 (13:10) 1 rok 8 miesięcy 12 dni 10 godzin i 59 minut temu

Hongjin to samo znaczy co Cholokaust wstyt za to co potrafia zrobic z cialem ludzkim jakie cierpienie moze zaraz bedziemy wieszac swoje zdobycze na scianie jak trofea i CO DALEJ??????

odpowiedz

25
28
oIo oIo 2013-03-12 (13:40) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 10 godzin i 29 minut temu

ZBEZSZCZESZCZENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
2
~fdz 2013-03-13 (13:03) 1 rok 8 miesięcy 12 dni 11 godzin i 6 minut temu

szokujace to moze bylo 15 temu. nie wiem czemu za kazdym razem jak ta wystawa jest w polsce to media to tak naglasniaja?

odpowiedz

2
1
~Ola i michal 2013-03-13 (07:15) 1 rok 8 miesięcy 12 dni 16 godzin i 54 minuty temu

Oj Kuzniar nie zartuj tak wciaz z Ducha Św bo MOZE ci byc kiedyś bardzo nie fajnie solowa sie aby byc zauwazonym prawda? Nie musisz przez twoje dogadywanie wszyscy cie znają

odpowiedz

9
5
~KON 2013-03-13 (00:05) 1 rok 8 miesięcy 13 dni i 4 minuty temu

NIEMA PEWNOŚCI ZE CIAŁA ZOSTAŁY POZYSKANE LEGALNIE ./?????? A JEST WYSTAWA W PALE SIĘ NIEMIESCI ??????????????????????????????

odpowiedz

8
3
bleki79 2013-03-12 (23:31) 1 rok 8 miesięcy 13 dni i 38 minut temu

dawno wojny nie bylo to by ludzie dopiero zobaczyli wystawe,,,,swiat robi sie chory od tej demokracji...

odpowiedz

5
6
~kon 2013-03-12 (23:30) 1 rok 8 miesięcy 13 dni i 39 minut temu

niema pewności ze pozyskane legalnie a jest wystawa ????????????????

odpowiedz

2
5
~zwyrolek69 2013-03-12 (23:24) 1 rok 8 miesięcy 13 dni i 45 minut temu

zgłodniałem! idę po jakieś miesko! dobranoc!

odpowiedz