więcej

Galerie

Pożar dworku Wojciecha Siemiona w Petrykozach

aktualizacja 2013-03-04 (15:00) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 13 godzin i 36 minut temu

następna. 1 / 6

Spłonął dwór znanego aktora - zobacz zdjęcia

Strażacy ugasili pożar w zabytkowego dworu, który wybuchł w Petrykozach. Strażakom udało się ocalić z ognia m.in. część drogocennej kolekcji obrazów.

Klasycystyczny staropolski dwór z pierwszej połowy XIX wieku w Petrykozach należał do tragicznie zmarłego w 2010 roku aktora Wojciecha Siemiona. Artysta odrestaurował budowlę i utworzył w nim prywatną Galerię Sztuki Ludowej. W dworze zgromadzony był także zbiór militariów.

(PAP/Wikipedia/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp

oceń
tak 35 11.29%
nie 275 88.71%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Spłonął dwór znanego aktora - zobacz zdjęcia
wstecz wprzĂłd

Opinie (196)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

108
17
~agrar 05.03.2013 2013-03-05 (08:14) 2 lata 11 miesięcy 6 dni 20 godzin i 22 minuty temu

Pan Siemion kupił ten dworek w 1969 r. Dworek był bardzo zniszczony, sam z żona odbudował Go i urzadził w nim Muzeum Sztuki Ludowej, w parku urządził skansen, po którym sam oprowadzał gośći, opłata była co łaska. Jak widac po wypowiedziach, to o Panu Siemionie pisze bydło, a nie ludzie, osoby które nie maja najmniejszego pojęcia o tym co robił dla ludzi. Jak widac nie warto, robic coś dla ludzi. To prostactwo nie zasługuje na to, aby mu cos dać.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

85
10
~Mamba 2013-03-04 (17:20) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 11 godzin i 16 minut temu

Az dech zapiera ze zdumienia, kiedy się czyta te, delikatnie mówiąc, dziwne komentarze. Pan Siemion już dawno nie żyje, zginął w wypadku samochodowym, a tu że sam podpalił, że żydokomuna, że za darmo... Ludzie, ocknijcie się! Wczoraj większość była w kościele... :(((

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

51
1
WF 2013-03-05 (07:59) 2 lata 11 miesięcy 6 dni 20 godzin i 37 minut temu

Dlaczego co niektórzy pomiatają zmarłym człowiekiem, zanim coś napiszesz to się zastanów, Pan Siemion zmarł 24 kwietnia 2010. "Brakowało mu kasy, ubezpieczenie do grobu mu dadzą" zastanów się jeden z drugim.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

48
7
~wlodek 2013-03-04 (22:41) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 5 godzin i 55 minut temu

pozamykali cukrownie, ale buraków nie brakuje. widać to dokładnie po niektórych komantarzach

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

78
37
~szczery 2013-03-04 (21:51) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 6 godzin i 45 minut temu

Siemion jako pieszczoch komuny bezprawnie zagarnął ten dwór i zaczął pozować na ziemianina a to przecież kmiot z kmiotów. Wystarczyło popatrzeć na jego twarzyczkę.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

47
14
~edek 2013-03-04 (16:55) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 11 godzin i 41 minut temu

Żydokomuna dziedziców wymordowała np w Katyniu nawet niemcy mieli bardziej humanitarne podejście. Potem tych co przeżyli rozpędzili na cztery strony świata albo w nich były PGERY albo większość poszła w ruinę Teraz co niektórzy pozostałe albo kupili albo po znajomośći dostali za grosze Przykład tego dworku jest tragiczną historią Polski!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

30
2
~xxl 2013-03-04 (21:37) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 6 godzin i 59 minut temu

teraz bez zezwolenia można resztę zburzyć i postać 39573 biedronkę

odpowiedz

31
3
~haja 2013-03-04 (16:08) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 12 godzin i 28 minut temu

to bardzo smutna wiadomość nieoceniona strata dla kultury polskiej az sie płakać chce

odpowiedz

35
8
~Głos zPolin 2013-03-04 (17:17) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 11 godzin i 19 minut temu

Reżyser Ryszard Filipski nazywał Siemiona --- $hydem polnym ---. Sądząc po dworku życie Chazarów w skolonizowanej Polsce opływa przysłowiowym mlekiem i miodem. Za to Polacy mieszkają na ulicach, emigrują z nędzy, a w najlepszym wypadku ledwie wegetują.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

29
3
~treo 2013-03-04 (18:49) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 9 godzin i 47 minut temu

Szkoda trudu pana Siemiona i śladów naszej przeszłości.

odpowiedz

31
5
~se 2013-03-04 (16:18) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 12 godzin i 18 minut temu

Ktoś potrzebuje działki a jako muzeum trudno byłoby je usunąć.

odpowiedz

33
8
~Marcin 2013-03-04 (19:25) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 9 godzin i 11 minut temu

Standardowa technika gdy obiekt jest zabytkiem i chce się zrobić przebudowę lub wyburzyć.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
0
~Max 2013-03-04 (17:34) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 11 godzin i 2 minuty temu

Nie ma gospodarza więc wszystko się wali tak jak w Polsce.

odpowiedz

28
3
~edek 2013-03-04 (16:59) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 11 godzin i 37 minut temu

Jak byłem w liceum był u nas Siemion Bite 2 godziny mówił poezje bez kartki!!!!

odpowiedz

25
1
~Bogdan 2013-03-05 (00:30) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 4 godziny i 6 minut temu

Szlachta?! jerozolimska panoszy się w polskich dworach.Wymordowawszy wpierw polską.

odpowiedz

28
4
~aj jaj jaj 2013-03-04 (18:42) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 9 godzin i 54 minuty temu

Pech to pech , nie dość że chłop umarł to jeszcze mu się chałupa zjarała !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
4
~skin 2013-03-04 (16:45) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 11 godzin i 51 minut temu

Pan Siemion był znakomitym cieślą,sam wiele zrobił odbudowując ten dworek.

odpowiedz

27
6
~i 2013-03-04 (17:30) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 11 godzin i 6 minut temu

ciekawe kto czuł aż taką nienawiść do tego świetnego aktora.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
2
~iksi 2013-03-05 (10:06) 2 lata 11 miesięcy 6 dni 18 godzin i 30 minut temu

Dworek P. Siemion otrzymał od państwa za pielęgnację kultury ludowej. Robił to mądrze i dobrze. Pożar. Można ugasić mgłą wodną bez zniszczeń większych niż OGIEŃ. Tylko wtedy gdzie efektywność gaszenia wyliczona "zużyciem wody gaśniczej".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
3
~!!!!!!!!!!!!! 2013-03-04 (18:34) 2 lata 11 miesięcy 7 dni 10 godzin i 2 minuty temu

to pewne , podpalił Kmicic ,ten od biedronki !!!

odpowiedz