więcej

Galerie

Pożar dworku Wojciecha Siemiona w Petrykozach

aktualizacja 2013-03-04 (15:00) 1 rok 6 miesięcy 12 dni 16 godzin i 30 minut temu

następna. 1 / 6

Spłonął dwór znanego aktora - zobacz zdjęcia

Strażacy ugasili pożar w zabytkowego dworu, który wybuchł w Petrykozach. Strażakom udało się ocalić z ognia m.in. część drogocennej kolekcji obrazów.

Klasycystyczny staropolski dwór z pierwszej połowy XIX wieku w Petrykozach należał do tragicznie zmarłego w 2010 roku aktora Wojciecha Siemiona. Artysta odrestaurował budowlę i utworzył w nim prywatną Galerię Sztuki Ludowej. W dworze zgromadzony był także zbiór militariów.

(PAP/Wikipedia/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 35 11.29%
nie 275 88.71%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Spłonął dwór znanego aktora - zobacz zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (195)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
7
~BarbaraM 2013-03-05 (13:18) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 18 godzin i 12 minut temu

W końcu ktoś rozliczył cwanego komunistę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
1
~yt 2013-03-05 (07:10) 1 rok 6 miesięcy 12 dni i 20 minut temu

"całą noc my walczyli az sie spalił dom". Te słowa z piosenki odzwierciedlają działania strazy. Obserwowałem kiedy działania straży w palacycm sie budynku w miescie. I slowa tej piosenki dokładnie odzwierciedlaja ich metodę działania i umiejetnosci

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
0
~czesiu 2013-03-05 (11:39) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 19 godzin i 51 minut temu

,,,,jakim trzeba byc h.....em,zeby podpalic tak wspanialy dwor z tak bezcenna kolekcja,,,,

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
3
ryst 2013-03-06 (09:12) 1 rok 6 miesięcy 10 dni 22 godziny i 18 minut temu

Wielka szkoda bo tak mało mamy oryginalnych zabytków. A Siemion wbrew temu co piszą tu buraki był wielkim aktorem i zasłużył sobie na sławę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~jk 2013-03-08 (09:31) 1 rok 6 miesięcy 8 dni 21 godzin i 59 minut temu

szczere wyrazy współczucia

odpowiedz

2
0
~herbowa 2013-03-08 (05:34) 1 rok 6 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 56 minut temu

Czytam te wasz zjadliwe wpisy i nadziwić się nie mogę;nie obchodzi mnie ,że był komuchem ,obchodzi mnie to,że takie cacko z ruiny zrobił.Szkoda,bardzo szkoda,ze spłonął ten zabytek.

odpowiedz

6
0
~lubicz 2013-03-07 (13:00) 1 rok 6 miesięcy 9 dni 18 godzin i 30 minut temu

Polskie dwory...Wywodzący się z biedoty wiejskiej Siemion,mając doskonałe "układy" w UB i PZPR (był i umarł komuchem) nabył dwór w Petrykozach(własność rodu Petrykowskich) za kwotę 5000 zł. prl-owskich(dwie pensje średnie ówczesnego PRL).Mając na uwadze fakt,że w latach 1944-1956 mordercy żydowscy w mundurach NKWD i UB wymordowali ,zesłali na "białe niedżwiedzie" i zmusili do emigracji niemal wszystkich prawowitych właścicieli dworów,dworków i pałaców...zostały one po 1945 zaanektowane na szkoły,sierocińce itp. budynki potrzeb publicznych w zrujnowanej Polsce.Odrazą napawa natomiast fakt ,że owe dwory za bezcen rozdawane były zarówno w okresie PRL prominentom (Siemion,Wajda,Jaruzelski) jak i w PRL-bis,czyli teraz (Sikorski-Aplebaum,Kraśko,Suchocka i inni )...Prawowitych właścicieli,o ile żyją nie stać na remont budynków,które nierzadko pełniły rolę obór czy świniarni a po wojnie były przez chłopstwo palone,grabione,demolowane...Zatem stwierdzenie autora powyższej publikacji,że Petrykozy to dwór Siemionów jest fałszywe...Petrykozy to dwór,który Siemionowie wyłudzili od PRL przy pomocy "układów"...PRL ukradła ten dwór,a zakup przedmiotu kradzionego to paserstwo...

odpowiedz

3
1
~emeryt 46 2013-03-06 (16:18) 1 rok 6 miesięcy 10 dni 15 godzin i 12 minut temu

le un sobie to odbuduje som

odpowiedz

2
5
~anna 2013-03-06 (11:13) 1 rok 6 miesięcy 10 dni 20 godzin i 17 minut temu

WOJCIECH SIEMION AKTYWISTA PZPR ,A W DWORKU MIESZKAŁ,POWINIEN W CZERWONYM BLOKOWISKU

odpowiedz

0
0
~ian 2013-03-06 (10:10) 1 rok 6 miesięcy 10 dni 21 godzin i 20 minut temu

A kto się tym opiekował?

odpowiedz

4
0
~Halina 2013-03-06 (09:39) 1 rok 6 miesięcy 10 dni 21 godzin i 51 minut temu

Takie stare, zabytkowe obiekty powinny mieć system alarmowy z czujnikami dymu! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam tylko 20 zł miesięcznie składki w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie. Wiem, że jeżeli zacznie się dymić to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują, czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania. Idealne rozwiązanie jak ktoś posiada cenne dzieła sztuki.

odpowiedz

5
2
~zbych 2013-03-06 (08:28) 1 rok 6 miesięcy 10 dni 23 godziny i 2 minuty temu

Siemion jako pieszczoch komuny bezprawnie zagarnął ten dwór i zaczął pozować na ziemianina a to przecież kmiot z kmiotów. Wystarczyło popatrzeć na jego twarzyczkę. Popatrz na siebie konioklepie.

odpowiedz

7
6
~wb 2013-03-05 (23:30) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 8 godzin i 1 minutę temu

Pod każdym artykułem pojawiają się wpisy przeciwko PO, Tuskowi, lewakom, komuchom, GW, żydom itd ;) Najwidoczniej piszący takie posty mają paranoje. Popatrzcie się lepiej na Siebie i sami próbujcie zmienić swoje życie na lepsze zamiast obwiniać wszystkich wokół za swoje niepowodzenia :) PZDR

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

77
35
~szczery 2013-03-04 (21:51) 1 rok 6 miesięcy 12 dni 9 godzin i 39 minut temu

Siemion jako pieszczoch komuny bezprawnie zagarnął ten dwór i zaczął pozować na ziemianina a to przecież kmiot z kmiotów. Wystarczyło popatrzeć na jego twarzyczkę.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

13
8
~Jaromir 2013-03-05 (12:49) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 18 godzin i 41 minut temu

Wojciech Siemion (...) w 1983 wszedł w skład rady krajowej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego. W latach 1985–1989 z ramienia PZPR sprawował mandat posła na Sejm PRL IX kadencji. Od 1998 do 2002 i ponownie od 2007 zasiadał w sejmiku mazowieckim, reprezentując Polskie Stronnictwo Ludowe. Z listy tej partii kandydował także bez powodzenia do Sejmu w 2001...' (Wikipedia). Zasługi dla PZPR sowicie nagrodzone dworkiem w Petrykozach. Pieszczoch PRL, aktor słaby, antypatyczny człowiek.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
20
~wołodia 2013-03-05 (10:24) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 21 godzin i 6 minut temu

Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
1
~tedd 2013-03-05 (16:03) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 15 godzin i 27 minut temu

ojej..jak sie schajcowalo??!!, chyba ubezpieczony???

odpowiedz

104
16
~agrar 05.03.2013 2013-03-05 (08:14) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 23 godziny i 16 minut temu

Pan Siemion kupił ten dworek w 1969 r. Dworek był bardzo zniszczony, sam z żona odbudował Go i urzadził w nim Muzeum Sztuki Ludowej, w parku urządził skansen, po którym sam oprowadzał gośći, opłata była co łaska. Jak widac po wypowiedziach, to o Panu Siemionie pisze bydło, a nie ludzie, osoby które nie maja najmniejszego pojęcia o tym co robił dla ludzi. Jak widac nie warto, robic coś dla ludzi. To prostactwo nie zasługuje na to, aby mu cos dać.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

4
1
~jupiter72 2013-03-05 (14:08) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 17 godzin i 22 minuty temu

Ja wiem gdzie to jest.Piękne miejsce wśród lasów.

odpowiedz

4
2
~SA 2013-03-05 (13:25) 1 rok 6 miesięcy 11 dni 18 godzin i 5 minut temu

Myslałem, że bedzie tam muzeum socrealizmu. Może w następnym wcieleniu.

odpowiedz