więcej

Galerie

Kawaleria powietrzna przygotowuje się do misji w Afganistanie

aktualizacja 2013-02-24 (08:50) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 23 godziny i 37 minut temu

następna. 1 / 10

Kawaleria powietrzna w akcji nad Polską - zdjęcia

Śmigłowce polskie kawalerii powietrznej przygotowywały się nad poligonem w Wędrzynie do misji w Afganistanie. W ćwiczeniach udział wzięły maszyny i załogi z 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych (Pruszcz Gdański oraz Inowrocław) oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (Nowy Glinnik oraz Leźnica Wielka)

Misje treningowe obejmowały trzy przykładowe scenariusze występujące na teatrze działań: szybkie reagowanie, osłona i rozpoznanie. W ćwiczeniach udział brały śmigłowce Mi-17 i Mi-24. Te ostatnie, z racji dużej siły ognia i wytrzymałości na ostrzał przeciwnika, nazywane są przez żołnierzy "latającymi czołgami".

XIII zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego rozpocznie się w kwietniu i potrwa do października. Po niej będą już tylko dwie zmiany - do końca 2014 roku polskie wojska opuszczą Afganistan.

(zoom.mon.gov.pl, WP.PL/tbe)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 18 85.71%
nie 3 14.29%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Kawaleria powietrzna w akcji nad Polską - zdjęcia

Opinie (274)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

70
5
~Młot na czarownice 2013-02-23 (11:47) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 20 godzin i 40 minut temu

Wysyłać Mi-24 do Afganistanu to jak pokazywać Żydom swastykę.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

69
8
~kot.. 2013-02-23 (15:06) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 17 godzin i 21 minut temu

3/4 -uzbrojenia mamy jeszcze z układu warszawskiego, a reszta to lata bez pocisków lub w cale itd.itp.-reasumując to my nic nie mamy -tylko idealną propagandę w tej sprawie- śmiechu warte, a nasze całe wojsko to jest na misjach-natomiast w kraju za to mamy dużo generałów, wyższych oficerów i od GROMA EMERYTÓW zdrowych krasych byczków emerytalnych, a ty na nich pracuj aż do 67 lat!!!!!!!!!!!!!!!!!--ps. a w dodatku ci emeryciarze to jeszcze pracują i zabierają miejsca pracy dla młodych zdolnych Rodaków!!! ŻENADA!!!!!!!!!!!!! Wyjeżdżamy na stałe z tego dwulicowego chamstwa!!!!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

32
1
~yamlo 2013-02-23 (10:36) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 21 godzin i 51 minut temu

Już latały tam takie lietadła tylko z czerwoną gwiazdą na burcie .

odpowiedz

35
5
~X55 2013-02-24 (13:31) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 18 godzin i 56 minut temu

dlaczego mordujemy afganow???

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

33
6
~POL 2013-02-23 (15:58) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 16 godzin i 29 minut temu

Wy się szykujcie lepiej do obrony Polski przed Rosją i Białorusią a nie tylko wszystko wysyłacie do Afganistanu w interesie Icków.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

29
5
~zey 2013-02-23 (14:03) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 18 godzin i 24 minuty temu

przecież to radziecki sprzęt!!! to jeszcze lata????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
1
~Men. 2013-02-24 (12:20) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 20 godzin i 7 minut temu

Jak zrobimy bilans zysków i strat walki z pseudo terroryzmem to okazuje się, że jesteśmy na minus. Narobimy sobie tylko wrogów a na samo dodatkowe zabezpieczenie budynków publicznych na terenie polski będziemy jeszcze płacić przez kilkadziesiąt lat po wycofaniu z misji. Psychoza strachu i państwo policyjne jest łatwiejsze w rządzeniu i w rozdysponowaniu naszych pieniędzy. Już czas, aby odbyło się referendum czy jesteśmy za jakimkolwiek udziałem wojsk polskich poza granicami kraju a tym bardziej Unii. Czy chcemy nadal psuć stosunki z innymi krajami i czy nadal chcemy sobie szukać wyimaginowanych wrogów?Pod płaszcz garstki terrorystów zgarnięto wszystkich tych, którzy walczą o wolność swojego narodu z okupantem. Ponieważ pod artykułami o Afganistanie,naszym wojsku i wydatkach większość opinii jest niepochlebnych to i pod tym znikną wszystkie za jakiś czas.W ten sposób walczy się z oponentami polityki i wydatków państwa.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

24
4
~bl 2013-02-23 (14:09) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 18 godzin i 18 minut temu

LATAJĄCE MUZEUM?

odpowiedz

21
1
~wiertaljot 2013-02-23 (12:08) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 20 godzin i 19 minut temu

Świetne maszyny, szkoda tylko że takie stare. Oblot Mi24 to rok 1969 a Mi17 (tak na prawdę Mi8) to rok 1961.

odpowiedz

23
7
~pacyfa 2013-02-23 (17:21) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 6 minut temu

A Wy tam po co?zabijać ludzi,którzy bronią swojego kraju.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

27
11
~aha 2013-02-23 (10:51) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 21 godzin i 36 minut temu

Śmigłowiec bojowy. To nie jesteśmy tam z misją pokojową? Śmigłowiec bojowy przeciw dzidom i kozom. Oto stan kondycji Jankesów i ich wasali. 10 lat wojny i 5 mln zabitych Afgańczyków. To jest ta pomoc dla nich.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

25
9
~edward -rezerwista 2013-02-23 (08:41) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 23 godziny i 46 minut temu

ćwiczcie chłopcy -życzę wam powodzenia i powrotu w pełnym składzie osobowym z misji , ja ćwiczyłem ponad 30 lat ale teraz skakam dla przyjemności i bycia wolnym

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
3
~PIĘKNE 2013-02-23 (15:08) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 17 godzin i 19 minut temu

PIĘKNE TE ROSYJSKIE ŚMIGŁOWCE POLSKA NAWET NIE JEST W STANIE SOBIE SAMA ZAPROJEKTOWAĆ I WPROWADZIĆ DO PRODUKCJI. ALE PO CO KOMU TYLE STALI JAK WYSTARCZY JEDNA RAKIETA ZIEMIA POWIETRZE I PO ŚMIGŁOWCU ZA SETKI MILIONÓW ZŁOTYCH. TYM JEDNYM HELIKOPTEREM ZATRZYMAMY WOJSKA BIAŁORUSI LABO NIEMIEC JAK W 1939 ROKU.

odpowiedz

17
3
~generał 2013-02-23 (16:51) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 36 minut temu

Wysyłamy do Afganistana nasze wszyskie trzy śmigłowce.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
0
~kkk 2013-02-23 (14:20) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 18 godzin i 7 minut temu

Chłopcy się trochę pobawili i pewnie zużyli roczny limit paliwa.

odpowiedz

16
3
~Polak 2013-02-23 (15:18) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 17 godzin i 9 minut temu

U nas wystarczy ogłosić że mamy broń jądrową bo pracowalismy po cichaczu i właśnie prace dobiegły końca , później ogłosić na szczeblu dyplomatycznym że białoruś wlasnie została wcielona do rzeczypospolitej zagrozić przy tym putinowi że jeśli się nie zgadzają to zmieciemy moskwe z mapy świata , efekt dostalibyśmy białoruś bo nikt nie zaryzykowałby konfliku jądrowo światowego

odpowiedz

16
3
~Polak 2013-02-23 (15:10) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 17 godzin i 17 minut temu

W CZASIE POKOJU POWINNIŚMY PRZYGOTOWYWAĆ SIĘ DO WOJNY !!! A NIE WYSYŁAĆ NASZE WOJSKO DO AFGANISTANU KTO TYM WSZYSTKIM DOWODZI BOŻE!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
2
~Fleszbak 2013-02-23 (14:19) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 18 godzin i 8 minut temu

Zabytkowe wiertoloty które Afgańce strącali z nieba jak kaczki w wojnie z Ruskimi.

odpowiedz

13
1
~bolo 2013-02-24 (14:15) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 18 godzin i 12 minut temu

Mi-24 Piękna maszyna!!! No i ten dźwięk przy przelocie na niskim pułapie z dużą prędkością!!!

odpowiedz

12
0
~ED 2013-02-24 (13:30) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 18 godzin i 57 minut temu

WSTYD ŻEBY 38 MLN KRAJU MIĘDZY ROSJĄ A NIEMCAMI BRONIŁO NIESPEŁNA 100TYŚ ŻOŁNIERZY Z TAKIM SPRZĘTEM..JESTEM PEWIEN ŻE KTOŚ ROBI TO SPECJALNIE. JAK MOŻNA BYĆ TAK GŁUPIM. WOLĘ MIEĆ 500TYŚ ARMIĘ NIŻ 550 TYŚ URZĘDNIKÓW ZWŁASZCZA IŻ PONAD POŁOWA JEST NIEPOTRZEBNA. ARMIA SIE ZAWSZE PRZYDA.

odpowiedz