więcej

Galerie

Kawaleria powietrzna przygotowuje się do misji w Afganistanie

aktualizacja 2013-02-24 (08:50) 1 rok 8 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 49 minut temu

następna. 1 / 10

Kawaleria powietrzna w akcji nad Polską - zdjęcia

Śmigłowce polskie kawalerii powietrznej przygotowywały się nad poligonem w Wędrzynie do misji w Afganistanie. W ćwiczeniach udział wzięły maszyny i załogi z 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych (Pruszcz Gdański oraz Inowrocław) oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (Nowy Glinnik oraz Leźnica Wielka)

Misje treningowe obejmowały trzy przykładowe scenariusze występujące na teatrze działań: szybkie reagowanie, osłona i rozpoznanie. W ćwiczeniach udział brały śmigłowce Mi-17 i Mi-24. Te ostatnie, z racji dużej siły ognia i wytrzymałości na ostrzał przeciwnika, nazywane są przez żołnierzy "latającymi czołgami".

XIII zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego rozpocznie się w kwietniu i potrwa do października. Po niej będą już tylko dwie zmiany - do końca 2014 roku polskie wojska opuszczą Afganistan.

(zoom.mon.gov.pl, WP.PL/tbe)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 18 85.71%
nie 3 14.29%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Kawaleria powietrzna w akcji nad Polską - zdjęcia

Opinie (274)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~gruby 2013-04-29 (13:55) 1 rok 5 miesięcy 26 dni i 44 minuty temu

grubo!

odpowiedz

0
0
~Mistrz cienkiej riposty 2013-04-18 (02:36) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 12 godzin i 3 minuty temu

Taa

odpowiedz

0
0
~ku 2013-03-27 (05:06) 1 rok 6 miesięcy 28 dni 9 godzin i 33 minuty temu

Ale jazda!

odpowiedz

1
0
~DH 2013-03-09 (06:58) 1 rok 7 miesięcy 16 dni 7 godzin i 41 minut temu

SKOŃCZCIE Z TYM WYSYŁANIEM ŻOŁNIERZY

odpowiedz

0
0
~wyplosz 2013-03-08 (09:03) 1 rok 7 miesięcy 17 dni 5 godzin i 36 minut temu

Pseprasam bo psespalem pare watkow czy to juz Mi-gracja????

odpowiedz

0
0
~fhfghffg 2013-03-07 (21:12) 1 rok 7 miesięcy 17 dni 17 godzin i 27 minut temu

Polska - bogaty kraj. Przecież te śmigłowce to ostatnie sprawne śmigłowce Mi-24D w Polsce, które polecą do Afganistanu. Ta zostaną uszkodzone, zniszczone lub wyeksploatowane do końca resursu. Cały sprzęt jaki tam jedzie, zostaje tam w formie złomu, a nasza armia nic w zamian innego nie kupuje. Ojczyzna staje się bezbronna przez wojenki polityków. Afganistan to jedyne połączenie Chin z Iranem. W razie biblijnej tzw ostatecznej bitwy pod Har-Magedon (w pobliżu Jafy, terytorium Izraela), wojska Rosyjskie muszą przejść przez Kaukaz, a Chińskie (Gog i Magog) przez przełęcze Afganistanu. Zatrzymać ewentualny przemarsz wojsk chińskich - taki jest cel pobytu wojsk w Afganistanie, tylko po to by ratować tyłek Izraela.

odpowiedz

0
1
~dino 2013-03-01 (18:50) 1 rok 7 miesięcy 23 dni 19 godzin i 49 minut temu

Znowu władza wydaje forsę podatników na misje,a Polska w ruinę idzie lecz co tam Tusk ma pełną kasę więc wydaje.Polscy żołnierzyki znowu się pobawią w wojsko?.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
dmuch-lee007 2013-02-26 (08:11) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 6 godzin i 28 minut temu

Piękne ujęcia śmigłowców w locie... Nadają się do umacniania w społeczeństwie poczucia siły i sprawności naszych Sił Zbrojnych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~jurasek15 2013-03-01 (11:47) 1 rok 7 miesięcy 24 dni 2 godziny i 52 minuty temu

Nie oglądali "Rambo"? Takie śmigłowce to się z łuku rozpier....

odpowiedz

3
2
~olo 2013-02-28 (22:44) 1 rok 7 miesięcy 26 dni 15 godzin i 55 minut temu

no bez jaj ale nowe śmigłowce dla wojska to mogli by już kupić bo trochę siara ...

odpowiedz

3
0
~Janek 2013-02-28 (22:03) 1 rok 7 miesięcy 26 dni 16 godzin i 36 minut temu

Heh duża siła rażenia, śmieszy mnie to wszystko. Jeden talib włazi na góre z pociskiem ziemia-powietrze poczeka 2 godziny strzeli w nas świetny inaczej śmigłowiec i wtedy latający czołg staje się latającą trumną

odpowiedz

1
1
~wyplosz 2013-02-28 (19:19) 1 rok 7 miesięcy 26 dni 19 godzin i 20 minut temu

cy to jus jest Mi-gracja ja cie nie moge latajace dinizaury!!!!!!!!!!!:-)

odpowiedz

1
1
~wojas 2013-02-28 (12:53) 1 rok 7 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 46 minut temu

Czy MISJA w Afganistanie to wspólne szerzenie wiary katolickiej, miłosierdzia Bożego w krajach muzułmańskich, pokazywanie tolerancji religijnej.. kiedyś już szerzono katolicyzm i co z tego wyszło? kolonializm, niewolnictwo, szabrownictwo..

odpowiedz

3
1
~wojas 2013-02-28 (12:50) 1 rok 7 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 49 minut temu

Ci najemni bandyci bo inaczej jak ich nazwać ,lecą tam zabijać dla kasy tych co walczą o wolność swojego kraju !!! My Polacy nie mamy nic do powiedzenia i jeszcze rządzący sługusi obcych ściągają od nas kasę na utrzymanie najemników..oraz płacą im za mordowanie obcych i okupacje ich terenów. Bez urazy ale tak w Iraku jak i w Afganistanie jak i na Synaju jakoś nie widzę naszych polskich interesów i potrzeby naszego uczestnictwa tam.. To nie Polska kolonizowała i wyzyskiwała te kraje czerpiąc zyski z biedy i wyzysku.. teraz naszych najemników rękami morduje sie ludzi co walczą kolejny raz o swoją wolność. Dodając do tego MISJĘ miłosierdzia boskiego niesiona tam ,z kapelanami na czele. Obłuda i zakłamanie. Nikt najemników nie zmusza do wyjazdu..!! przed sąd tych co ich tam wysyłają grożąc zwolnieniem z pracy. Oni są tu najęci do obrony naszych granic.

odpowiedz

1
1
~aw15 2013-02-28 (09:18) 1 rok 7 miesięcy 27 dni 5 godzin i 21 minut temu

wojna kolonialna czy misja kościelna.. jednakowe szkody w innych kulturach, trafnie pomieszane nazwy, a miała "misja" zamaskować agresywny charakter działań

odpowiedz

7
4
~xyz 2013-02-25 (21:34) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 17 godzin i 5 minut temu

Moze zacznijcie szkolic sie w obronie wlasnych granic , jelopy ???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~Qkuba 2013-02-26 (06:02) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 8 godzin i 37 minut temu

Nowy Glinnik to również SOKOŁY które są lepsze i bezpieczniejsze od MI-17.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
1
~adek 2013-02-27 (13:50) 1 rok 7 miesięcy 28 dni i 49 minut temu

co wy za akcje macie? zero pojęcia o tych śmigłach piszecie że mają 30 lat to na śmietnik ? a czy któryś z was madrych widział te śmigła w akcji ? banda pacanów Pozdro dla 7 batalionu kpow !

odpowiedz

4
3
~m 2013-02-26 (14:31) 1 rok 7 miesięcy 29 dni i 8 minut temu

Tylko czemu ta kawaleria jest taka kulawa i skundlona.Tak wlasciwie to po co nam ten złom czy my się wybieramy na wojnę czy też musimy zasilić kasy syjonistów mających fabryki zbrojeniowe

odpowiedz

4
2
~obserwator 2013-02-26 (10:48) 1 rok 7 miesięcy 29 dni 3 godziny i 51 minut temu

Siła ognia powala śmiechem talibów, całe jeszcze latające 3 MI. Strach się bać :))))))

odpowiedz