więcej

Galerie

AN-124 Rusłan w Świdniku

aktualizacja 2013-02-16 (16:49) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 21 godzin i 58 minut temu

następna. 1 / 9

Latający olbrzym wylądował pod Lublinem - zdjęcia

Do Świdnika (woj. lubelskie) przyleciał jeden z największych samolotów na świecie, An-124 Rusłan. To ciężki transportowiec wyposażony w cztery silniki odrzutowe. Swój debiut miał w 1982 r., a jego prototyp został zaprojektowany przez konstruktorów Antonowa.

Samolot zabrał z PZL-Świdnik dwa śmigłowce Sokół dla filipińskiej armii. Rusłan przewoził już wcześniej Sokoły - w lutym ubiegłego roku dostarczył na Filipiny cztery śmigłowce, ale startował z rzeszowskiego lotniska Jasionka. Otwarcie lubelskiego lotniska umożliwiło transport bezpośrednio spod świdnickiej fabryki.

To ostatnia partia maszyn, przeznaczona dla Filipińskich Sił Powietrznych w ramach umowy zawartej z fabryką w Polsce.

(WP.PL, W. Nieśpiałowski, Wikipedia / mp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 25 92.59%
nie 2 7.41%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Latający olbrzym wylądował pod Lublinem - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (309)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

20
123
~. 2013-02-15 (19:44) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 19 godzin i 3 minuty temu

Hahaha Amerykańskie samoloty są dwa razy większe od tego złoma

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

0
0
~polishbirds.cba.pl 2013-03-21 (23:09) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 15 godzin i 38 minut temu

Super

odpowiedz

0
0
~twoj ojciec 2013-02-21 (20:41) 1 rok 9 miesięcy 4 dni 18 godzin i 6 minut temu

An-124 przelatuje czesto nad moim domem w Leverkusen.Wczesniej w latach 90-tych ladowaly w KĂśln An-22.Chodz troche mniejsze robily wieksze wrazenie ;-)).

odpowiedz

5
4
~Reinholder 2013-02-19 (13:53) 1 rok 9 miesięcy 7 dni i 54 minuty temu

To jest największy samolot, nie jede z największych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~jola 2013-02-18 (10:32) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 4 godziny i 15 minut temu

to jest koń trojański , w nocy wyszli żołnierze radzieccy cała dywizja i stacjonuje ukryta w lasach lubelskich atak nastąpi wkrótce.Widziałam to na własne śliczne gały mogę się przsiąść

odpowiedz

4
4
~RUSLAN 2013-02-17 (07:41) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 7 godzin i 6 minut temu

A KTO ZAPLACI ZA REMONT NAWIERZCHNI LOTNISKA???????????????????????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~projektant 2013-02-17 (20:29) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 18 godzin i 18 minut temu

....potrzebuje jego dane techniczne bo tworze polski model---prototyp

odpowiedz

3
1
~kierowca 2013-02-17 (20:26) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 18 godzin i 21 minut temu

,,,od rusłana potrzebuje taki silnik do swojego ,,,zaporozca;;;;bo tez powietrzem chłodzony

odpowiedz

2
0
~pilot 2013-02-17 (20:20) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 18 godzin i 27 minut temu

...ot wielkie mi wydazenie z tym RUSŁANEM,,,,Ja juz w 1980 roku go oblatywałem===== w MODLINIE--- dookoła na lotnisku jak stał

odpowiedz

2
1
~Zdzicho 2013-02-16 (22:24) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 16 godzin i 23 minuty temu

Może se kupię.... Ile to pali na setkę i czy idzie przerobić na gaz?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
6
~ada 2013-02-17 (12:20) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 2 godziny i 27 minut temu

znowu ruscy posrednikami,, polacy sami daja sie im szpiegowac i instalowac elementy szpiegowskie..

odpowiedz

8
20
~Taborski 2013-02-16 (17:55) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 20 godzin i 52 minuty temu

POD LUBLINEM ??? TZN GDZIE , POD ZIEMIA??? MACIE PODZIEMNE LOTNISKO ???

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

6
0
~valdi 2013-02-16 (19:05) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 19 godzin i 42 minuty temu

Rusłan po raz pierwszy goscił w Polsce w 1988 roku w Mielcu-lądował na lotnisku WSK-PZL Mielec-na lotnisku robionym pod samolot IRYDA-Lotnisko ma 2498,98 m.Skąd wiem-bo sam robiłem nawierzchnię-pracując dla Krakowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych-dzisiejsza Mota Engil

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
5
~asa 2013-02-16 (19:37) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 19 godzin i 10 minut temu

co za baran pisze teksty do zdjęć-"spod świdnickiej fabryki" ty "panie redaktorku" znasz odmiany przez przypadki???OD ŚWIDNIKA W JAKIM przypadku masz "świdnickiej" ;/ człeku podstawówka do powtórki....ogarnij bochomazy,bo w Polsce są dwa miasta Świdnica i żadne już nie ma lotniska;/....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
1
~wodor 2013-02-16 (22:29) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 16 godzin i 18 minut temu

cztery silniki, to jest mniejszy model,ale zadziwiający również

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
adkukla 2013-02-16 (23:13) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 15 godzin i 34 minuty temu

Hmmm ... to już wiem dlaczego Kwaśniewski nabawił się filipińskiej choroby!

odpowiedz

12
43
~jerzy 2013-02-15 (21:07) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 17 godzin i 40 minut temu

Dziwię się filipińczykom, że mając taki wybór kupili fajans.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
3
~polishbirds.cba.pl 2013-02-16 (21:59) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 16 godzin i 48 minut temu

Piękny samolocik:-)

odpowiedz

12
0
~ciekawska 2013-02-16 (17:11) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 21 godzin i 36 minut temu

A dlaczego ta wiadomość jest podana w dziale Konflikty?

odpowiedz