więcej

Galerie

Przerażające wizje

aktualizacja 2013-02-12 (14:41) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 29 minut temu

Benedykt XVI to ostatni papież?

Według przepowiedni Malachiasza do wyboru pozostał już tylko jeden papież - Petrus Romanus (Piotr Rzymianin). Interpretacje tej inskrypcji są różne: może być on Włochem (Rzymianin) lub papieżem innej rasy, który przyjmie imię Piotr II.

Ostatnie, najdłuższe hasło przepowiedni brzmi: "W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.".

Brak numeru przy inskrypcji "Petrus Romanus" może też oznaczać iż odnosi się ona do ostatniego "numerowanego" papieża, czyli Benedykta XVI i że to on jest ostatnim papieżem. Mogłoby na to wskazywać kilka faktów: powrót przez papieża do tradycyjnej liturgii, czyli cofanie się do korzeni chrześcijaństwa (Piotr) oraz ograniczenie liczby pielgrzymek i dłuższe przebywanie w Rzymie (Rzymianin).

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 154 61.85%
nie 95 38.15%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Benedykt XVI to ostatni papież?
wstecz wprzód

Opinie (82)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

38
2
~Arek 2013-02-12 (23:52) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 16 godzin i 18 minut temu

Byłem Świadkiem Jehowy.Nie życzę nikomu wpaść w sidła tej sekty!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

25
0
~omen 2013-02-12 (23:53) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 16 godzin i 17 minut temu

Po tym artykule ide kopać schron

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

26
1
~gawron 2013-02-12 (20:24) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 19 godzin i 46 minut temu

A dlaczego miasto siedmiu wzgorz to ma byc Rzym? Jerozolima tez jest miastem 7 wzgorz.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

21
0
~kostek 2013-02-12 (20:12) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 19 godzin i 58 minut temu

bez paniki - dziennikarzyny poczuly zarobek,hahaha !

odpowiedz

23
5
~Elka 2013-02-13 (15:35) 1 rok 10 miesięcy 8 dni i 35 minut temu

Koniec świata nie oznacza końca Ziemi Słońca czy całego kosmosu,Koniec świata to koniec człowieczeństwa upadek moralności inaczej Sodoma i Gomora, Myślę że wystarczy własne podwórko rząd Tuska czy partia Polikota,

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

23
5
~Kaz 2013-02-13 (07:50) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 8 godzin i 20 minut temu

Skończcie pisać głupoty, W zeszłym roku już ponoć miał się skończyć świat, przyszli do mnie świadkowie Jehowy, zaczęli swoje wybrane cytaty, a ja im cytaty z Pisma św. np. "Nie znacie dnia, ani godziny". A więc skończcie swoje teorie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
0
~posłowie 2013-02-13 (17:54) 1 rok 10 miesięcy 7 dni 22 godziny i 16 minut temu

Myślał indyk o Niedzieli, a w Sobotę łeb mu ścieli.... "nikt nie zna dnia ani godziny kiedy po niego przyjdzie Pan...."

odpowiedz

12
2
~miro 2013-02-13 (18:48) 1 rok 10 miesięcy 7 dni 21 godzin i 22 minuty temu

widząc tej jad sączący się na forach, Malachiasz miał rację, świat się kończy.

odpowiedz

14
4
~Albo lubi 2013-02-13 (08:15) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 7 godzin i 55 minut temu

Piotr Rzymianin może odnosić się także do tego, że Papież jest albo był albo będzie kibicem Lazio Rzym. Albo lubi te kluseczki z Rzymu. Skoro żeglarzem nazwano papieża z Wenecji tylko dlatego, że jest tam dużo wody, to Rzymianinem można nazwać nawet kogoś kto nigdy nie był w Rzymie, właśnie dlatego, że nie był. Ktoś wam robi kisiel w głowie

odpowiedz

10
0
~Zaz 2013-02-12 (21:50) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 18 godzin i 20 minut temu

Jezeli rzeczywiscie przyjmie imie Piotra 2 to wyjdzie na to, ze Kosciol poprostu do tego dazy. Skoro wiedza o istnieniu przepowiedni to powinni unikac takich imion.

odpowiedz

10
1
~ja 2013-02-13 (20:17) 1 rok 10 miesięcy 7 dni 19 godzin i 53 minuty temu

nie jestem zagorzałą katoliczką, ale wierzę w Boga, i jak pomyślę, że Chrześcijaństwo padnie robi mi się słabo, bo wtedy jaka religia zyska? Islam! Myślicie, że będzie lepiej? Myślicie, że oni pozwolą trwać w ateizmie? Skąd! W coś trzeba wierzyć. Polecam Wiarę w Boga Chrześcijańskiego.

odpowiedz

9
1
~proch marny 2013-02-13 (09:43) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 6 godzin i 27 minut temu

z pokorą trzeba przejść przez życie - które z miłością ofiarował nam Bóg Wszechmogący. Katastfoficzne wizje świata - przedstawiane przez siły piekielnego zła - nas , ludzi mądrych i ufnych w Opatrzność - nie dotyczą.

odpowiedz

8
1
~Kris 2013-02-13 (13:11) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 2 godziny i 59 minut temu

Robicie sobie jaja, ale przyjdzie czas,że zrozumiecie, oby nie za późno.

odpowiedz

8
1
~ali 2013-02-12 (23:23) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 16 godzin i 47 minut temu

Przecież wiadomo z Objawień Marii Bożego Miłosierdzie co oznacza "Petrus Romanus". Chodzi o to, że papież Benedykt XVI jest ostatnim prawdziwym papieżem, po nim będzie fałszywy prorok, a Świętym Kościołem Bożym będzie rządził z nieba Piotr Apostoł. Taka jest prawda.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
3
~Krzysztof 2013-02-12 (22:16) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 17 godzin i 54 minuty temu

Brednie dla kretynów. Dziękuję za uwagę.

odpowiedz

11
5
~lil 2013-02-14 (10:44) 1 rok 10 miesięcy 7 dni 5 godzin i 26 minut temu

Czytając te pełne nienawiści do katolików wpisy postanowiłam - ja, wierząca, niepraktykująca - stać się praktykującą katoliczką. Dlaczego? Żeby moje wnuki nie nosiły pejsów, a moje wnuczki czadorów. Ot co.

odpowiedz

6
0
~tequila 2013-02-12 (20:13) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 19 godzin i 57 minut temu

no tak komentarzy nie można przeczytać

odpowiedz

6
1
~tyr 2013-02-13 (00:20) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 15 godzin i 50 minut temu

....zbuduję kościół,a bramy piekielne nie zwyciężą go.To słowa Chrystusa,a reszta to tylko żydowskie gadanie.

odpowiedz

5
1
~ola 2013-02-14 (08:16) 1 rok 10 miesięcy 7 dni 7 godzin i 54 minuty temu

Zadziwiaja mnie posty w ktorych ludzie ciesza sie, ze kosciol upadnie. Moze byc prawda, ze jesli Chrzescijanstwo upadnie, Islam skorzysta z tego. Oni tylko na to czekaja. Wpiszcie w google "churches in Europe turned into mosques". Oni nie akceptuja ateizmu.

odpowiedz