więcej

Galerie

Przerażające wizje

aktualizacja 2013-02-12 (14:41) 1 rok 6 miesięcy 20 dni 10 godzin i 47 minut temu

Benedykt XVI to ostatni papież?

Według przepowiedni Malachiasza do wyboru pozostał już tylko jeden papież - Petrus Romanus (Piotr Rzymianin). Interpretacje tej inskrypcji są różne: może być on Włochem (Rzymianin) lub papieżem innej rasy, który przyjmie imię Piotr II.

Ostatnie, najdłuższe hasło przepowiedni brzmi: "W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.".

Brak numeru przy inskrypcji "Petrus Romanus" może też oznaczać iż odnosi się ona do ostatniego "numerowanego" papieża, czyli Benedykta XVI i że to on jest ostatnim papieżem. Mogłoby na to wskazywać kilka faktów: powrót przez papieża do tradycyjnej liturgii, czyli cofanie się do korzeni chrześcijaństwa (Piotr) oraz ograniczenie liczby pielgrzymek i dłuższe przebywanie w Rzymie (Rzymianin).

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 154 61.85%
nie 95 38.15%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Benedykt XVI to ostatni papież?
wstecz wprzód

Opinie (82)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

23
5
~Kaz 2013-02-13 (07:50) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 17 godzin i 38 minut temu

Skończcie pisać głupoty, W zeszłym roku już ponoć miał się skończyć świat, przyszli do mnie świadkowie Jehowy, zaczęli swoje wybrane cytaty, a ja im cytaty z Pisma św. np. "Nie znacie dnia, ani godziny". A więc skończcie swoje teorie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
8
~ika 2013-02-13 (16:43) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 8 godzin i 45 minut temu

A z ilu kilogramów złota jest zrobiony ten krzyż papieski co ma w ręku?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~Róża 2013-02-14 (14:50) 1 rok 6 miesięcy 18 dni 10 godzin i 38 minut temu

Nie zdawałam sobie nawet sprawy,jak Kościół jest prześladowany.Zawsze wydawało mi się,że prześladowania chrześcijan były albo w przeszłosci,albo gdzies daleko od naszego kraju.Trwogę wzudza fakt ilu-chociazby tu piszących ateistów i antychrystów-znajduje się w Polsce.To przecież z naszego kraju ma wyjść iskra na świat. Ja mam to szczęcie,że żyję wsród wielu mądrych ludzi,którzy są prawdziwymi gorliwymi Katolikami.Dziękuję moim rodzicom,którzy odkryli przede mną prawdy wiary.Którzy zaszczapili we mnie miłość do Boga. Ps.To prawda,że szatan wykorzystuje internet jako swoje narzędzie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
26
~hen 2013-02-12 (23:17) 1 rok 6 miesięcy 20 dni 2 godziny i 11 minut temu

13.13.2013 muwi wam to cos ?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~BulKomorofsky 2013-02-20 (02:06) 1 rok 6 miesięcy 12 dni 23 godziny i 22 minuty temu

Takiego wała. Znając watykan i KrK to papież będzie biały i ksywę będzie miał coś w stylu Paweł VII, albo Grzegorz ileśtam i za cholerę nie będzie z Rzymu, ale z Europy na 99%.

odpowiedz

23
5
~Elka 2013-02-13 (15:35) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 9 godzin i 53 minuty temu

Koniec świata nie oznacza końca Ziemi Słońca czy całego kosmosu,Koniec świata to koniec człowieczeństwa upadek moralności inaczej Sodoma i Gomora, Myślę że wystarczy własne podwórko rząd Tuska czy partia Polikota,

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

11
5
~lil 2013-02-14 (10:44) 1 rok 6 miesięcy 18 dni 14 godzin i 44 minuty temu

Czytając te pełne nienawiści do katolików wpisy postanowiłam - ja, wierząca, niepraktykująca - stać się praktykującą katoliczką. Dlaczego? Żeby moje wnuki nie nosiły pejsów, a moje wnuczki czadorów. Ot co.

odpowiedz

5
1
~ola 2013-02-14 (08:16) 1 rok 6 miesięcy 18 dni 17 godzin i 12 minut temu

Zadziwiaja mnie posty w ktorych ludzie ciesza sie, ze kosciol upadnie. Moze byc prawda, ze jesli Chrzescijanstwo upadnie, Islam skorzysta z tego. Oni tylko na to czekaja. Wpiszcie w google "churches in Europe turned into mosques". Oni nie akceptuja ateizmu.

odpowiedz

10
1
~ja 2013-02-13 (20:17) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 5 godzin i 11 minut temu

nie jestem zagorzałą katoliczką, ale wierzę w Boga, i jak pomyślę, że Chrześcijaństwo padnie robi mi się słabo, bo wtedy jaka religia zyska? Islam! Myślicie, że będzie lepiej? Myślicie, że oni pozwolą trwać w ateizmie? Skąd! W coś trzeba wierzyć. Polecam Wiarę w Boga Chrześcijańskiego.

odpowiedz

7
14
66irekj 2013-02-13 (19:01) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 6 godzin i 27 minut temu

To co mnie najbardziej zastanawia to to,że tylu ludzi światłych,wykształconych,oczytanych w Piśmie Świętym chodzi do tego przybytku zła jakim jest kk.Jeszcze nie wygasły tak na dobre stosy tegoż kościoła,gdzie ochoczo wprowadzał w życie swe "prawdy Biblijne" ,jeszcze słychać jęki pomordowanych w ICH wojenkach religijnych.........a pomimo to chodzą do kościoła..........

odpowiedz

12
2
~miro 2013-02-13 (18:48) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 6 godzin i 40 minut temu

widząc tej jad sączący się na forach, Malachiasz miał rację, świat się kończy.

odpowiedz

13
0
~posłowie 2013-02-13 (17:54) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 7 godzin i 34 minuty temu

Myślał indyk o Niedzieli, a w Sobotę łeb mu ścieli.... "nikt nie zna dnia ani godziny kiedy po niego przyjdzie Pan...."

odpowiedz

2
0
~Ela 2013-02-13 (17:23) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 8 godzin i 5 minut temu

poczytajcie apokalipse sw Jana..tam pisze o koncu...Papiestwa "i trzymali kielich obrzydliwosci purpurowi"

odpowiedz

2
2
~Ludwik 2013-02-13 (16:09) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 9 godzin i 19 minut temu

Czego tu k.... nie ma. Niech się kończy choćby jutro !

odpowiedz

4
2
~oby nie 2013-02-13 (15:02) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 10 godzin i 26 minut temu

To teraz wystarczy , ze wybiora jakiegos , ktory przyjmie imie PIOTR aby udowodnic jak to sie sprawdza przepowiednia i aby ocalic swiat wszyscy musza sie nawrocic i zyc jak przykazal kosciol itd , itp - stare sztuczki ale "ciemny lud to kupi" .

odpowiedz

3
0
~niku 2013-02-13 (14:50) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 10 godzin i 38 minut temu

do przepowiedni mozna dopasowawywac i wywolywac rozne potrzebne zdarzenia i wydarzenia,albo odwrotnie do wydarzen mozna dopasowywac przepowiednie,pozdrawiam czytajacych

odpowiedz

25
0
~omen 2013-02-12 (23:53) 1 rok 6 miesięcy 20 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Po tym artykule ide kopać schron

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

16
15
~DD 2013-02-13 (09:01) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 16 godzin i 27 minut temu

KOŚCIUŁ JEST JAK ZUS GROMADZI DOBRA BUDUJE PAŁACE ZBIERA SKŁADKI A W ZAMIAN OBIECUJE A NIC NIE DAJE BIZNES IDEALNY

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
1
~Kris 2013-02-13 (13:11) 1 rok 6 miesięcy 19 dni 12 godzin i 17 minut temu

Robicie sobie jaja, ale przyjdzie czas,że zrozumiecie, oby nie za późno.

odpowiedz