więcej

Galerie

Irlandia Północna: zamieszki przez brytyjską flagę

aktualizacja 2013-01-08 (13:16) 4 lata 1 miesiąc 13 dni 8 godzin i 54 minuty temu

następna. 1 / 6

Nocne starcia z policją przez... flagę - zobacz zdjęcia

Kolejna, piąta już noc w stolicy Irlandii Północnej, Belfaście, przebiegła pod znakiem zamieszek na tle sporu o brytyjską flagę. Rada miejska przegłosowała miesiąc temu ściągnięcie jej z ratusza, gdzie powiewała stale przez ponad sto lat.

Przeciwko tej decyzji protestują unioniści. Około 400 osób zgromadziło się wieczorem w centrum Belfastu na pokojowej demonstracji. Starcia wybuchły później, na styku dzielnicy protestanckiej we wschodniej i katolickiej w zachodniej części miasta. Na przechodzący tamtędy pochód około 250 lojalistów z brytyjskimi flagami posypały się kamienie ze strony katolickiej młodzieży.

Policja próbowała rozdzielić obie strony, ale wówczas bijatyka między republikanami a lojalistami przerodziła się w zgodny atak na policjantów. Poszły w ruch cegły, kamienie, metalowe barierki, butelki zapalające i fajerwerki.

(IAR, WP.PL, PAP) / mp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Nocne starcia z policją przez... flagę - zobacz zdjęcia
wstecz wprzĂłd

Opinie (22)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

36
12
~AZT.... 2013-01-08 (12:27) 4 lata 1 miesiąc 13 dni 9 godzin i 43 minuty temu

A u nas na spokojnie nasza flaga jest wypychana przez flagę jewrokołchozu bez żadnych incydentów. Bo na niej widnieją gwiazdki dawida, więc nie można jej usunąć...

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

10
1
~POLAK 2013-01-08 (14:26) 4 lata 1 miesiąc 13 dni 7 godzin i 44 minuty temu

KTO DZIELI - TEN NISZCZY.UWAŻAM,ŻE KTOŚ CELOWO ROBI ZAMIESZANIE,MIĘDZY BRYTYJCZYKAMI I IRLANDCZYKAMI - JA WIEM,A WY SIĘ DOMYŚLCIE,ZANIM NIE BĘDZIE ZA PÓŹNO.

odpowiedz

11
4
~jarek88 2013-01-08 (14:20) 4 lata 1 miesiąc 13 dni 7 godzin i 50 minut temu

Proroctwa te zostały odebrane przez Marię, wizjonerkę z Irlandii, która twierdzi, że otrzymuje je w serii Bożego Przekazu od 9 listopada 2010, do chwili obecnej. Globalne zmiany klimatu, przewroty polityczne, Nowy Porządek Świata, Znak Bestii i ujawnienie się antychrysta, to tylko niektóre z tematów stanowiących treść tych orędzi. Wszystkie te wydarzenia układają się w ciąg znaków wskazujących, że żyjemy teraz w czasach ostatecznych poprzedzających Dzień Pański. Taki też jest zasadniczy cel orędzi – Ostrzeżenie i przygotowanie ludzkości na najważniejsze wydarzenie w historii chrześcijaństwa, bliskie Powtórne Przyjście Chrystusa. Najbardziej pilna wiadomość odnosi się do mistycznego wydarzenia, które wkrótce odbędzie się na świecie. Wydarzenie opisane przez Jezusa Chrystusa jako Wielkie Ostrzeżenie i Oświetlenie Sumienia, dane będzie światu jako Największy Akt Bożego Miłosierdzia. Ostrzeżenie, cudowny Dar osobistego spotkania każdej duszy z Bogiem, poprzedzi i pomoże przygotować ludzi na Powrót Jezusa Chrystusa. Wydarzenie to będzie doświadczane przez każdego człowieka na świecie w odpowiednim wieku. Będzie to tak silne przeżycie, że nikt nie będzie mógł go zignorować. Wszyscy, nawet ateiści, przekonają się, że Bóg istnieje. Każdemu objawią się jego grzechy tak, jak pojawiają się one w oczach Boga. Dar ten będzie zachęcać ludzi do ponownej oceny swojego życia i poproszenia Boga o przebaczenie. W tych burzliwych latach będzie również inspirować wiele nawróceń, zanim Jezus Chrystus powróci jako Sprawiedliwy Sędzia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Pokaż więcej komentarzy...