więcej

Galerie

Wypadek dźwigu w Szczecinie

aktualizacja 2012-11-28 (15:25) 2 lata 22 dni 21 godzin i 43 minuty temu

następna. 1 / 8

Dźwig uderzył w budynek, dramat kierowcy - zdjęcia

Do niebezpiecznego wypadku doszło w Szczecinie na ul. Gdańskiej, gdzie dźwig uderzył w mur bazy pocztowej. Ranne zostały dwie osoby - kierowca pojazdu, który ma zmiażdżone nogi i prawdopodobnie kobieta. Jak podaje serwis gs24.pl, mężczyzna jest w stanie krytycznym.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w dźwigu urwało się jedno z kół, wskutek czego pojazd wpadł w poślizg i przewrócił się na bok.

Na miejscu jest policja i straż pożarna. Na ul. Gdańskiej i w jej pobliżu utworzyły się ogromne korki, dlatego policja zaleca objazdy.

(WP.PL/gs24.pl/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 16 17.39%
nie 76 82.61%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Dźwig uderzył w budynek, dramat kierowcy - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (91)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

16
0
~FILUTEK. 2012-11-28 (17:05) 2 lata 22 dni 20 godzin i 3 minuty temu

ze zdjęć wynika że koło się nie urwało. widać natomiast że rozpiął się układ kierowniczy, druga para kół kierowanych straciła połączenie z pierwszą, z tego powodu pojazd stał się niesterowny i odwiedził pejzaż.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~darek 2012-11-28 (18:29) 2 lata 22 dni 18 godzin i 39 minut temu

Szkoda ze dopiero teraz panowie z szczecinskiego magistratu dojzeli ze na pierwszym pasie jest garb ktory wybija pojazdy do góry Zuraw zachowyje sie bardzo podatnie majac wYSIEGNIK Z PRZODU POJAZDU Ten garb jest tam od dawana na pierwszym pasie wiec nic dziwnego ze urwału mu os i to przednia ZAL ZE PANOWIE ZE SZCZECINSKIEGO MAGISTRATU ODPOWIEDZIALNI ZA DROGI TEGO NIEZAUAZYLI TYLE LAT !!!!! Wydaja kase na miedziałajace tabice za 7 mil zł a bezpieczenstwo zapomnieli ????? Pewnie za to niema premi w szczecinskim urzedzie ???

odpowiedz

18
3
~szpec 2012-11-28 (17:00) 2 lata 22 dni 20 godzin i 8 minut temu

Takie dźwigi potrafią mieć do kilkudziesięciu pęknięć na całej powierzchni konstrukcji nośnej, co najczęściej niestety "likwidowane" jest przez malowanie, szpachlowanie etc. A jeżeli UDT jest w stanie przykleić nalepkę o dopuszczeniu do pracy bez spełnienia nawet najprostszych wymogów (brak pasów, klaksonu, niesprawne mocowanie kosza) to jeszcze długo koła urywać się będą.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

17
2
~robal 2012-11-28 (16:03) 2 lata 22 dni 21 godzin i 5 minut temu

pracowałem z takimi dzwigami kilkunastu firm. Z technicznego punktu widzenia to są zabytki a tefirmy nie powinny mieć statusu usługowych tylko skansenów techniki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
2
~kk 2012-11-28 (15:53) 2 lata 22 dni 21 godzin i 15 minut temu

jeśli pracował na umowę zlecenie, to mówiąc krótko ma przerąbane. Renty za dużej z tego nie otrzyma

odpowiedz

13
0
~inż 2012-11-28 (15:36) 2 lata 22 dni 21 godzin i 32 minuty temu

Przykro mi bo ktoś musiał pomylić zdjęcia - JA WIDZĘ TYLKO ŻURAW SAMOJEZDNY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
2
~kg 2012-11-28 (16:08) 2 lata 22 dni 21 godzin i 1 minutę temu

i tak każdego dnia tragedie z powodu pazerności "biznesmenów" od siedmiu boleści

odpowiedz

11
0
~a-z 2012-11-28 (15:44) 2 lata 22 dni 21 godzin i 24 minuty temu

Wszystkie dzwigi indentycznej produkcji musza byc poddane sprawdzeniu.Szkoda ludzi....!

odpowiedz

10
1
~maxym72 2012-11-28 (19:21) 2 lata 22 dni 17 godzin i 47 minut temu

Wjechać natychmiast do firmy Pana Ciesółki i skontrolować stan pozostałych urządzen dźwigowych. Wątpię, żeby w Szczecinie był diagnosta (z odpowiednią stacja badania pojazdów) który miałby techniczne - podkreślam - techniczne możliwości sprawdzenia zawieszenia tego pojazdu. Przypuszczam, że pod wzgledem stanu technicznego pojazdu (a nie dźwignika) - ten pojazd dawno powinien stać na złomie. Dobrze, że nie pojechał w lewo - 30 ton zrobiłoby dżem z samochodów po jego lewej stronie i z tramwaju. Dlaczego takie pojazdy nie są eskortoweane przez pilota??? Dlaczego nie jada na lorach?? Więcej szczęścia niż rozumu. Wielokrotnie mijam vpojazdy innej szczecińskiej firmy - nie będę wymieniał nazwy - stan techniczny na pierwszy rzut oka opłakany - leje sie z każdego przewodu, po przejechaniu pojazdu tęczowe linie na asfalcie. Przeciez tam wswzystko opiera sie o hydraulikę - łącznie z napędem. Ponieważ firma znajduje sie niedaleko mojej pracy niejednokrotnie poślizgnąłem sie motorem na ścieżce pozostawionej po dźwigu. Kto za to beknie? Gdzaie prokurator? Gdfzie nadzót techniczny i policja? Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

9
1
~kox 2012-11-28 (17:35) 2 lata 22 dni 19 godzin i 33 minuty temu

Dramat kierowcy bo to nie jego dzwig, teraz bez nóg i jeszcze z długami na karku...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

11
5
~jaszczur 2012-11-28 (17:37) 2 lata 22 dni 19 godzin i 31 minut temu

a może by tak sprawdzić,czy ten pojazd był na stacji diagnostycznej, czy był tam sam dowód rejestracyjny + załącznik...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

7
1
yo soy sargento 2012-11-28 (17:24) 2 lata 22 dni 19 godzin i 44 minuty temu

Ciekawe, czy w Gdańsku jest ulica Szczecińska?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
1
~agentB 2012-11-28 (18:19) 2 lata 22 dni 18 godzin i 49 minut temu

Dla kapitalistycznych krwiopijców rozplenionych po zamachu stanu nocnej zmiany pracownik jego bezpieczenstwo się nie liczy stoi niżej od inwentarza.

odpowiedz

10
5
~piotrek 2012-11-28 (15:59) 2 lata 22 dni 21 godzin i 9 minut temu

Kto dopuscil taki zlom do uzytku?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
4
~zcx 2012-11-28 (15:31) 2 lata 22 dni 21 godzin i 37 minut temu

urwało jedno z kół? dziwne.. na zdjęciach wszystkie koła są tam, gdzie być powinny... nie zdziwiłbym się, gdyby gość po prostu pędził, zmieniał radiostację i sięgał po komórkę za jednym razem, a koło urwało się od manewru lub kolizji z czymś... Gdańska to niebezpieczna ulica, jak widać...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
1
~realni 2012-11-28 (22:40) 2 lata 22 dni 14 godzin i 28 minut temu

Może należałoby raczej współczuć kierowcy, rodzinie, szefowi firmy , kierownikom i dyspozytorom to oni mają zmartwienie, każdy z Nich przeżywa to na swój sposób. A wy tutaj jęzory strzępicie i co lepiej wam? samopoczucie poprawiło się?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
6
~t25 2012-11-28 (16:36) 2 lata 22 dni 20 godzin i 32 minuty temu

Pewnie oglądał terminatora na polsacie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~olo 2012-11-28 (21:08) 2 lata 22 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Nieudana próba zapłaty abonamentu RTV?

odpowiedz

3
0
~michal bak 2012-11-28 (20:22) 2 lata 22 dni 16 godzin i 46 minut temu

a gdzie byl jozef bak

odpowiedz

7
4
~tomek1 2012-11-28 (17:55) 2 lata 22 dni 19 godzin i 13 minut temu

Zlikwidowano ostatnia normalna gazete. Wywalono wszystkich dziennikarzy a Uwarzam Ze.

odpowiedz