więcej

Galerie

Plaga pająków w Polsce

aktualizacja 2012-08-24 (11:12) 2 lata 4 dni 15 godzin i 58 minut temu

następna. 1 / 15

Sieją postrach w Polsce. Jesienią zaatakują! - zdjęcia

W tym roku możemy spodziewać się prawdziwej plagi pająków. Liczba złożonych przez nie jaj jest ogromna, co spowoduje wzrost ich populacji.

Ze szturmem pająków już teraz borykają się płoccy urzędnicy. Ratusz jest opleciony bowiem pajęczymi sieciami, w których kryje się pełno robactwa. Mimo tego, że budynek codziennie jest starannie omiatany, pająki ciągle wracają i od nowa zaplatają swoje łowne sieci.

Zobacz zdjęcia pająków nadesłane przez Internautów Wirtualnej Polski. Może dzięki tym fotografiom wasze lęki i fobie zamienią się w podziw!

Na zdjęciu: tygrzyk paskowany.

(ekb)

Masz ciekawe fotografie? Wyślij nam zdjęcia!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 98 33.33%
nie 196 66.67%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Sieją postrach w Polsce. Jesienią zaatakują! - zdjęcia

Opinie (551)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Piotr 2012-12-03 (21:36) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 5 godzin i 34 minuty temu

Pająki są pożyteczne.

odpowiedz

41
5
~entomolog 2012-08-25 (17:01) 2 lata 3 dni 10 godzin i 9 minut temu

NIC DZIWNEGO - Pająki polują na pasożydy, a tych w Polsce dostatek. WYPASIONE - siedzą w rządzie, PO-PIS-ie, bankach , mediach, wymiarze srawiedliwości. Nic nie robią tylko żrą za nasze podatki i zus-y. - Przybywajcie pajączki, PAJĄCZKI ZAGŁADY. Zróbcie porządek.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~Gonder 2012-08-28 (01:36) 2 lata 1 dzień 1 godzinę i 34 minuty temu

Zostawcie te piekne zwierzeta w spokoju!!! Nich robią co chcą! Mnie tam nie przeszkadzają mam w domu koty, w bloku są myszy i szczury - które z resztą dokarmiam a pająków to w moim mieszkaniu jest już chyba kilkanascie, jakoś sobie radzimy i jest super. Z resztą właśnie dzięki pajaką mogłem całe lato spać przy otwartym oknie a komary mogły mi po prostu skoczyć! Jak ktoś się brzydzi lub boi zwierząt to radzę oglądnąć sobie parę filmów na Youtub (grniusz szczura, pająki, życie gadów i płazów, królowe sawanny itp.) - Zwierzęta bez względu na ilość nóg i wygląd buzi to nasi mniejsi bracia i musimy okazywać im szacunek i otaczać je ochroną. A poza tym do pająków i skorpionów z szacunkiem bo są na świecie od 450 mln. lat a my zaledwie od 5 mln a jako gatunek od ok 30 000 lat wiec morda w kubeł i nie bulgotać mi tu na pajączki tudzież inne stawonogi! Nie jedna laska chciałby tak wyglądać jak krzyżak ogrodowy lub tygrzyk paskowany albo skakun arlekinowy, ale z czym do ludzi - przepraszam do pająków.

odpowiedz

2
2
~Koks 2012-08-27 (21:58) 2 lata 1 dzień 5 godzin i 12 minut temu

Na pierwszym zdjęciu widać żadkiego objętego ochroną pająka tygrysiego.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~tarantula 2012-08-27 (22:26) 2 lata 1 dzień 4 godziny i 44 minuty temu

No co? słyszeliśmy że u was w Polsce są fajne laski oraz mężczyźni no i też przyjdziemy na wódkę i narkotyki kurde słyszeliśmy że wejście do burdelu kosztuje z 30 zł czy to prawda???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
3
~Anka 2012-08-27 (18:31) 2 lata 1 dzień 8 godzin i 39 minut temu

Mam ten sam problem na balkonie. Omiotę i za kilka godzin znowu przychodzą i jeszcze do tego są agresywne.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

1
0
~cobras 2012-08-27 (19:53) 2 lata 1 dzień 7 godzin i 17 minut temu

pająki zaprzeczają teorii ewolucji, można sobie poczytać w necie, poza tym to pożyteczne stworzenia, w domu łapie je ręką i wyrzucam na zewnątrz. Nie są groźne dla człowieka pomimo tego że wszystkie są jadowite, ale skóra człowieka jest zbyt gruba dla większości gatunków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
4
~majka2011 2012-08-27 (19:51) 2 lata 1 dzień 7 godzin i 19 minut temu

mieszkam na nowym osiedlu gdzie na 1piętrze mam taras, nie da się drzwi otworzyć od tarasu bo pełno tego paskudztwa włazi do domu, przez taras przewija ich się sporo ;/

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~Pajokolog ;) 2012-08-27 (23:39) 2 lata 1 dzień 3 godziny i 31 minut temu

i czego sie bac pajak jak pakjak lapalem tygrzyki w rece i nic sie nie stalonie ma sie czego bac nie siejecie paniki

odpowiedz

0
0
~sam 2012-08-27 (23:31) 2 lata 1 dzień 3 godziny i 39 minut temu

to wina Tuska i PO !

odpowiedz

1
0
~nati 2012-08-27 (23:23) 2 lata 1 dzień 3 godziny i 47 minut temu

umre:|

odpowiedz

1
0
~fb.com/djposthouse 2012-08-27 (23:19) 2 lata 1 dzień 3 godziny i 51 minut temu

a ile na audioriver w Plocku tego bylo? szok:D

odpowiedz

0
0
~mangan 2012-08-27 (23:06) 2 lata 1 dzień 4 godziny i 4 minuty temu

Jesuu nie przesadzajcie pająki nie są takie złe . tygrzyki sa pod ochroną krzyżaki wiszą u mnie gdzie sobie chcą okrąglutkie samice i chudziutkie samczyki a jak miło kiedy wiosna wysypia sie miliony takich maluszków :D kątniki tez sa ciekawe mimo kanibalizmu to straszne tchórze ale ciekawskie

odpowiedz

0
0
~yaro 2012-08-27 (23:05) 2 lata 1 dzień 4 godziny i 5 minut temu

mój wujek miał na nazwisko Pająk więc nie dam skrzywdzic żadnego pajączka

odpowiedz

17
15
~dd 2012-08-27 (11:30) 2 lata 1 dzień 15 godzin i 40 minut temu

Myslałem że chodzi o katolicki kler, że znowu nadoi państwowej kasy

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~ja 2012-08-27 (22:48) 2 lata 1 dzień 4 godziny i 22 minuty temu

jk ja zobacze jakeigos z tych pajakow to dostane zawalu

odpowiedz

2
2
~Xawery 2012-08-25 (13:58) 2 lata 3 dni 13 godzin i 12 minut temu

Kiedyś mnie uchlał krzżak w rękę. Ból jak od osy lub trochę większy ale spuchło mi całe ramie i tydzień opuchlizna schodziła. Skończyło się na L4 bo nie mogłem normalnie pracować.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
2
~gdaadg 2012-08-27 (22:11) 2 lata 1 dzień 4 godziny i 59 minut temu

Głupcy pomstują na pająki, zamiast dziękować im za utrzymywanie w ryzach liczebności owadów.

odpowiedz

5
1
~BB 2012-08-27 (22:08) 2 lata 1 dzień 5 godzin i 2 minuty temu

najwięcej pająków jest wśród rządzących i roztoczyli pajęczynę nad całym krajem.

odpowiedz

1
0
~amazink 2012-08-27 (21:56) 2 lata 1 dzień 5 godzin i 14 minut temu

Święta prawda! Czarnych i czerwonych pająków jest w Polsce od chooja!

odpowiedz