więcej

Galerie

Matki promują publiczne karmienie piersią

aktualizacja 2012-07-25 (11:52) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 18 godzin i 20 minut temu

następna. 1 / 9

Nagie piersi i małe dziecko - to wciąż oburza? Zdjęcia

Publiczne karmienie piersią wciąż budzi kontrowersje. W maju oburzenie na świecie, a szczególnie w "wyzwolonych" i jednocześnie konserwatywnych Stanach Zjednoczonych, wywołała okładka magazynu "Times", na której umieszczono zdjęcie młodej matki karmiącej 4-letniego syna.

Materiał, którego ilustracją było wspomniane zdjęcie, traktował o rodzicielstwie bliskości, polegającym m.in. na spaniu z dzieckiem oraz długim karmieniu dziecka piersią, aż do naturalnej rezygnacji dziecka z tej formy jedzenia.

Tymczasem na co dzień wiele osób wciąż czuje się zgorszonych czy zniesmaczonych, widząc karmiącą matkę na ulicy lub w markecie. Według nich karmienie to nie "fast food" i nie powinno być wystawiane na widok publiczny, ponieważ jest zbyt intymne.

Hiszpańskie matki ze stowarzyszenia matek karmiących postanowiły oswoić ludzi z widokiem dzieci ssących nagą pierś.

Czy patrząc na te zdjęcia rzeczywiście można powiedzieć, że publiczne karmienie jest gorszące albo niesmaczne?

(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 185 72.27%
nie 71 27.73%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Nagie piersi i małe dziecko - to wciąż oburza? Zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (1125)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

105
7
~stop 2012-07-25 (20:59) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 13 minut temu

"Nic co ludzkie nie jest mi obce" po za tym taka matka karmi dziecko, a nie obnaża się publicznie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

95
12
~epigon 2012-07-25 (21:01) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 11 minut temu

A ja tysiąc razy wolę widok matki karmiącej niż widok chłopa,który publicznie wywala na wierzch swojego penisa i oddaje mocz na murek tudzież na drzewko. Widok o hydny i gorszący i częściej spotykany niż widok matki karmiącej. Ale przewrotne społeczeństwo nie widzi chyba nic w tym złego,skoro w najpiękniejszych chwilach macierzyństwa doszukuje się czegoś niewłaściwego.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

103
30
~karolcia1986 2012-07-25 (21:13) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 8 godzin i 59 minut temu

najwazniejsze zeby dzieckko bylo szczesliwe na reszte wielka olewka!!!!

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

112
47
~matka 2012-07-25 (16:25) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 47 minut temu

troche intymnosci!!!jestem matka 3latka i nigdy nie karmilam go w restauracji czy na ulicy.nie chcialam zeby wszyscy widzieli jak wygladaja moje piersi,bo to jest moja bardzo intymna sprawa!nie lubie matek,ktore wywalaja mleczarnie gdzie popadnie!!!pamietajmy,ze w ciazy nadal jestesmy kobietami!!!

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

64
1
~paul 2012-07-25 (20:22) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 50 minut temu

jestem ojcem i moja żona w razie potrzeby karmi piersią na mieście ale wtedy zakrywamy jej pierś i główkę małego pieluchą tetrową nie wiem czy to dobrze czy nie .... generalnie tak robimy a w temacie wstrzymuję się od głosu z jednej strony nie uważam tego za złe z drugiej strony różni ludzie są a nie chcę żeby mi ktoś na piersi żony patrzył. Ja to odbieram jako coś pięknego ale ktoś inny może się zniesmaczyć i to rozumiem i niech każdy zrobi wedle rozsądku my akurat robimy to właśnie tak.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

108
47
~Marek 2012-07-25 (21:11) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 1 minutę temu

Nie ma piękniejszego i bardziej ujmującego widoku niż karmiąca matka.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

74
17
~mira 2012-07-25 (20:21) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 51 minut temu

Dziwne,że nikogo nie gorszy widok piworzłopów przyssanych do kufli , puszek czy butelek . To takie na czasie , cywilizowane ...

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

97
42
~Mama:-) 2012-07-25 (20:42) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 30 minut temu

Ludzie jesteście nienormalni!czytam i nie wierzę że w naszym kraju jest tyle zacofanych ludzi! Większość z was napewno nie ma dzieci i nie rozumie że dziecko jak jest głodne to trzeba nakarmić!dlaczego przez was małe dziecko ma być głodne!ok ktoś wspomniał że butelka ale nie każde dziecko potrafi pić z butelki!pierś a butelka to duża różnica! Poza tym po co komuś patrzyćie się w dekold nie macie swojego!!!żałośni jesteście

odpowiedz

pokaż 22 ukryte odpowiedzi

45
5
~... 2012-07-25 (20:58) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 14 minut temu

Matki w Polsce, łatwo nie mają. taki R. albo bdg będą pi...ć na forach, że za mało u nas dzieci a kobietom się w głowach poprzewracało, ale karmiące matki ich gorszą. Szkoda, że taki syf jak oni się urodził. Kobiet w ciąży w naszym kraju się nie szanuje, matki zwalnia się z pracy i pogardliwie się o nich myśli "ojej, masz małe dziecko? To teraz pewnie siedzisz w domu i życie Ci umyka" kobiety karmiące budzą odrazę, kobiety z wózkami wkurzenie, że np chodnik cały zajmują i się przejść nie da. Ogarnijcie się!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

82
49
~SavinMee 2012-07-25 (15:08) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 15 godzin i 4 minuty temu

Same karmie polrocznego synka piersia i jeśli gdzieś na zakupach mały byłby głodny to pewnie że bym mu podała pierś. Co w tym złego? To tylko dziecko. Mam mu jej nie dać tylko dlatego że jakimś ludziom to nie pasuje? To się nie patrzcie :| zero empati puści ludzie :/

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

43
11
~dina 2012-07-25 (23:01) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 11 minut temu

Ja widziałam, jak nowoczesna mamuśka w samolocie cały czas siedziała z cyckiem na wierzchu, a dzieciak łaził po całym samolocie ( ponad 3 lata miał) i co chwila podchodził do cycka i ssał. To jest chore moim zdaniem.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

51
19
~Bartek88 2012-07-25 (22:20) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 52 minuty temu

Drogie Mamy! KARMCIE SWOJE DZIECI GDZIE CHCECIE! Taki obrazek to słodycz dla oczu i wcale nie chodzi o oglądanie Waszych piersi. To daje nadzieje, że istnieją jeszcze normalne rodziny! Nie tylko jakieś "bussines woman" zatrudniające niańki, czy Waśniewskie mordujące swoje dzieci, a kobiety z prawdziwego zdarzenia, dbające o swoje potomstwo!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

48
16
~ja 2012-07-25 (20:26) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 46 minut temu

a czemu by nie karmić publicznie? sama mam 5 tygodniowe dziecko jak się drze bo głodne to nie ma zmiłuj się:) trzeba tu i teraz. karmiac w. miejscu publicznym przykrywam pierś pielucha. ale to nie że ją się wstydzę ale dla innych, dla tych ktorych tego nie rozumieją. Decydujac się na karmienie piersią trzeba brać różne warianty pod uwagę. nie zawsze będziemy karmily w zaciszu domu. no chyba że zamierzamy w nim spędzić ten cały okres karmienia. to jest moje drugie karmione na piersi dziecko . jestem jak najbardziej za karmieniem bez względu na miejsce- nawet kościół. tam to już wogóle wszyscy powinni być bardzo wyrozumiali:)

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

47
15
~ninik 2012-07-25 (18:40) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 11 godzin i 32 minuty temu

mogę zrozumieć, że ktoś odczuwa potrzebę obnażania się przed innymi, ale nie każdy odczuwa potrzebę oglądania tego - i może to też należałoby zrozumieć? - Niektórzy przejawiają głęboką tolerancję, ale tylko w jedną stronę. (Może niedługo panowie uznają, że mogą obnażać swoje genitalia, bo uciskanie ich w spodniach jest niezdrowe.) A czy w takim razie karmienie dziecka w kościele też jest dopuszczalne? No bo skoro na ulicy to natura, to czemu nie w kościele? Przecież dziecku chce się jesć... niezależnie od miejsca. Są kobiety, które nie muszą machać innym przed nosem cycami i tyłkiem. A te które odczuwają taką potrzebę, niech to robią przed tymi którzy chcą to oglądać. Jaki jest problem nakarmić dziecko dyskretnie? Wydaje się, że tu nie chodzi jednak o karmienie samo w sobie, a jedynie chęć szokowania otoczenia. Po prostu niektóre (...) lubią się obnażać i pod pretekstem karmienia prezentują całemu światu jeszcze nabrzmiałe piersi, które za chwilę -obwisłe trzeba będzie ukrywać.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

48
18
~fhsdfhfigjhj 2012-07-25 (21:01) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 9 godzin i 11 minut temu

Jeszcze jedno- wtedy bezkarnie można sobie popatrzeć na półnagą upokorzoną dziewczynę. Jesteście bandą hipokrytów. Co wtedy powiecie takiej dziewczynie, że to tylko piersi? nic się nie stało? nie masz się czym przejmować przecież żyjesz? Więc naprawdę nie rozumiem czym tu się podniecać, że ktoś karmi piersią? Przecież krocza nie pokazuje, mężczyźni też mają piersi i nikogo nie oburzają ich nagie torsy. Dziwne to wszystko, bycie kobietą to po prostu pech.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

73
44
~Natalia 2012-07-25 (17:08) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 4 minuty temu

Ogarnijcie się ludzie ! co innego wydalanie swoich fekalii, a co innego zaspokajanie naturalnych potrzeb dziecka jakimi jest głód ! cycki każda baba ma takie same, no może jedna większe, druga mniejsze, jedna obwisłe, a druga jędrne, ale to nie jest jakaś czynność seksualna żeby oburzała :/ już widzę te desperatki i pedantów zasiadających komputer po drugiej stronie, tych którzy upewniają się, że zbierzesz kupę po tym jak twój pies s*a ( sprzątam jak by ktoś pytał ), pogrożą 16to latkom całującym się na ławce w parku czy lecą do okna jak ktoś głośniej krzyknie :/ ŻYJCIE SWOIM ŻYCIEM, a czyjeś zostawcie w spokoju. Trochę T O L E R A N C J I przede wszystkim, a jeśli tak wam wszystko przeszkadza, to lusterko do własnego nosa przyklejcie. Bo może jak będziecie widzieć tylko swoje nieskazitelne i oczywiście bez żadnych wad "JA" to będziecie szczęśliwi. Pozdrawiam, Matka karmiąca

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

27
1
~A 2012-07-25 (19:48) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 24 minuty temu

Co innego karmić niemowlaka, a co innego czterolatka... Przecież karmienie piersią to naturalna sprawa, tylko wypadałoby robić to chociaż w miarę dyskretnie :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

57
33
~Jestem za akcja 2012-07-25 (22:56) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 16 minut temu

Ja powiem tak sama jestem matką i karmiłam swoje dziecko w przeróżnych miejscach w sklepie restauracji itp pare razy mi zwrócono uwagę ale ja grzecznie odpowiadałam żeby tak podeszła do człowieka który się na chla wódy i powiedziała mu żeby sie uspokoił bo to nie etyczne i wulgarne. Jak widzę matkę karmiącą to zawsze się uśmiechamdo niej to miły widok widząc aktywną mamę nie bojącą się wyzwań. Ktoś napisał jest toaleta do tego to sam człowieku jedz w kiblu a jak preferujesz kible wybierz toi toi :)

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

33
11
anula-a 2012-07-26 (00:25) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 47 minut temu

Ja karmie córeczkę w miejscach publicznych, bo niby gdzie mam to robić jak dziecko chce jeść? Nie chodzę przecież na spacery do galerii. staram się zakrywać pieluszką, szukam ławek w odosobnionym miejscu, a w Toruniu o takie trudno, bo jest ich mało. nie przejmuję się tym, gdy ktoś patrzy. nie spotkałam się z krytyką. Jednak mało jest miejsc gdzie można to zrobić. Poza tym o czym my tu mówimy? Dlaczego faceci nie krytykują kobiet chodzących półnago po ulicach, z cyckami na wierzchu? czy to jest bardziej apetyczne?Dlaczego nie krytykuje sie mezczyzn sikających pod drzewami, gdzie wszyscy patrzą?to was facetów jakoś nie oburza? Dziwny ten świat

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

22
1
~... 2012-07-25 (16:07) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 14 godzin i 5 minut temu

Nie mam nic przeciwko karmieniu dzieci w miejscach publiczych, ale nie zapominajmy będąc matkami że nadal jesteśmy kobietami!!

odpowiedz