więcej

Galerie

Mija 15 lat od powodzi tysiąclecia w Polsce

aktualizacja 2012-07-04 (17:54) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 6 godzin i 8 minut temu

Osiedle Kozanów we Wrocławiu

Według szacunków Urzędu Miasta ułożono we Wrocławiu od 300 do 480 tysięcy worków z piaskiem. Część worków sprowadzono nawet drogą lotniczą, m.in. aż z Gdańska. Napełniane były piaskiem nie tylko przywożonym w tym celu z piaskowni, ale nawet ziemią z trawników. W akcji uczestniczyły także grupy żołnierzy i strażaków z całego kraju.

We Wrocławiu szczególnie zniszczone zostało blokowe osiedle Kozanów, gdzie woda sięgała powyżej pierwszego piętra.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 15 71.43%
nie 6 28.57%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Osiedle Kozanów we Wrocławiu

Opinie (12)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

12
0
~yaro 2012-07-04 (17:40) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 6 godzin i 22 minuty temu

A teraz przed tymi blokami powstało piękne osiedle,i co z tego że to tereny zalewowe.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
3
~bzdurnik 2012-07-04 (14:40) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 9 godzin i 22 minuty temu

Oczywiście na Kozanowie po 1997 roku nadal ochoczo stawiano nowe bloki. Brak wyobraźni plus głód mieszkaniowy. Dla własnego mieszkania ludziska chętnie poświęcą zdrowy rozsądek.

odpowiedz

4
0
~igaww 2012-07-05 (08:49) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 15 godzin i 13 minut temu

Słyszałam telewizyjną wypowiedź jakiegoś urzędnika, ktory po powodzi twierdził, że skoro była to powódź tysiąclecia, to teraz Kozanów i pobliskie tereny są bezpieczne i można na nich budować... Pewnie myślał, że na następny tysiąc lat ma gwarancję bezpieczeństwa... A może tylko udawał głupiego?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~wientek 2012-07-04 (18:51) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 5 godzin i 11 minut temu

moje osiedle ! heh byłem wtedy małym dzieckiem ale pamiętam jak stałem na balkonie i nie mogłem uwierzyć co sie dzieje. dla dzieciaka to byl naprawde szok zobaczyc potopione samochody i pływawające po osiedlu pontony :)

odpowiedz

3
0
~Ewa 2012-07-04 (16:38) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 7 godzin i 24 minuty temu

Niedokładne informacje. Na Kozanowie woda siegała trzeciego piętra! Miałam znajomą z Kozanowa, która pokazywała mi na zdjęciach miejsce gdzie przed powodzią była dwupiętrowa szkoła - została całkowicie zalana, tak, że nie było widać nawet dachu!

odpowiedz

3
0
~Alchemik 2012-07-04 (15:50) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 8 godzin i 12 minut temu

co za bzdura na kozanowie na parterze sa garaze a na pierwszej kondygnacji lokale uslugowe i sklepy. Poza tym jak sie buduje na terenach zalewowych to sa takie efekty.Pokazcie zdjecia starej czesci wroclawia tej ktora naprawde ucierpiala.

odpowiedz

1
0
~wroc 2012-07-06 (18:17) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 5 godzin i 45 minut temu

Na Kozanowie powinno się budować chaty na palach jeśli ktoś ma ochotę tam zamieszkać.

odpowiedz

1
0
~thinker 2012-07-06 (18:15) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 5 godzin i 47 minut temu

Za Niemca Kozanów to były tereny zalewowe, po cholerę budowali tam osiedle, które jest co roku podlewane przez rzekę?

odpowiedz

0
0
~hmmm 2012-07-08 (23:46) 2 lata 5 miesięcy 12 dni i 16 minut temu

I coś się zmieniło od tych 15 lat? Według mnie nic. Zresztą było to widać chyba dwa lata temu w powodzi np. koło i w samym Sandomierzu.

odpowiedz

0
0
lowka piton 2012-07-05 (18:23) 2 lata 5 miesięcy 15 dni 5 godzin i 39 minut temu

była wtedy niepowtarzalna okazja za grosze kupić chawirę w bloku na Kozanowie, dziś już wszyscy zapomnieli i ceny wróciły do normy.

odpowiedz