więcej

Galerie

Katastrofa rosyjskiego samolotu w Indonezji

aktualizacja 2012-05-10 (13:25) 4 lata 9 miesięcy 10 dni 5 godzin i 30 minut temu

następna. 1 / 7

Katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego - zdjęcia

Indonezyjskie służby ratownicze poinformowały, że znalazły ciała zabitych w pobliżu wraku rosyjskiego samolotu pasażerskiego Suchoj Superjet 100, który rozbił się w środę w wulkanicznym masywie górskim Salak na zachodzie Jawy. Z uwagi na trudną dostępność terenu, ciała ofiar da się wywieźć tylko w podwieszonych pod śmigłowcami sieciach.

Samolot uderzył w pionową ścianę skalną i spoczywa na krawędzi urwiska, na wysokości ok. 1650 metrów nad poziomem morza. Pozostawił znaczną wyrwę w pokrywającej urwisko roślinności. Katastrofa nastąpiła niedaleko krateru nieczynnego od 1938 roku wulkanu, który wznosi się na wysokość 2211 metrów nad poziomem morza.

Na pokładzie wykonującej lot pokazowy maszyny było łącznie 45 osób. Brak doniesień, by którakolwiek z nich przeżyła.

(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp

oceń
tak 28 47.46%
nie 31 52.54%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego - zdjęcia
wstecz wprzĂłd

Opinie (197)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

37
1
~witek 2012-05-10 (13:14) 4 lata 9 miesięcy 10 dni 5 godzin i 41 minut temu

Kto będzie badał katastrofę? MAK czy Indonezja? Bo według logiki Sowietów, to powinna Indonezja... I Rosjanie nie powinni otrzymac wraku ani czarnej skrzynki!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

49
16
kurna 2012-05-10 (16:43) 4 lata 9 miesięcy 10 dni 2 godziny i 12 minut temu

Oto przyczyna katastrofy: pijany generał Partaczow pod wpływem nacisków ze strony pijanego prezydenta Mordulcowa wymusił na pilocie lądowanie na rzece, którą z powodu gęstej mgły(która wystąpiła przy wilgotności powietrza 10% i temperaturze 20*C, a pojawiła się 10 minut przed katastrofą, a ustąpiła 5 minut po niej), upojenia alkoholowego i choroby psychicznej pomylił z pasem startowym. Podczas podejścia do lądowania samolot na wysokości 60 metrów zahaczył prawym skrzydłem o pancerną brzozę o średnicy 5m, która na tę zaczepkę odpowiedziała celnym ostrzałem rakietowym. Po stracie prawego skrzydła samolot przechylił się w lewo, a następnie obrócił się w prawo, po czym wykonał obrót o 180* dookoła osi podłużnej i grzbietem uderzył w wodę, po czym rozpadł się w drobny mak. Przyczyny wypadku: naciski na pilotów, mgła, błąd pilota, pancerna brzoza wysokości 100m uzbrojona w rakiety "strieła" i twarda woda w rzece, której nie zmiękczano z powodów oszczędnościowych. W momencie katastrofy wszyscy pasażerowie przebywali w kabinie pilotów i usilnie nalegali, aby pilot lądował pomimo braku dostatecznej widoczności. Najprawdopodobniej generał groził też pilotowi małym pistolecikiem pożyczonym od prezydenta, ale nie ma na to bezpośrednich dowodów, bo zawartość czarnych skrzynek została przypadkowo wykasowana przed sprawdzeniem jej pod kątem tej wersji wydarzeń. Wrak został starannie zabezpieczony: wystawiony na półtora roku na płycie lotniska, a po tym czasie zostanie pocięty na kawałki, starannie wymyty, i zmiażdżony w celu zabezpieczenia wszelkich dowodów. Zeznania obsługi naziemnej lotniska Asfaltowsk, która twierdziła, że samolot kazał im sprowadzać tajemniczy generał ze stolicy Mordulcowstanu, czyli Carstwy, zostały usunięte z materiału dowodowego jako nie wnoszące nic do sprawy, podobnie jak zeznania naocznych światków, których nie mogliśmy przesłuchać, bo ulegli nieszczęśliwym wypadkom, stali się przypadkowymi ofiarami porachunków mafijnych lub bandyckich napadów, bądź też trafili do zamkniętych zakładów psychiatrycznych. Dziękuję za uwagę, Rusłana Kagiebowina, przewodnicząca Komisji Organizowania Wypadków Lotniczych. Z ostatniej chwili: telewizja państwowa Lemingstanu ogłosiła, że władze tego kraju są bardzo zadowolone z wyników śledztwa i raportu KOWL. Braciom z Mordulowstanu za okazaną pomoc serdecznie podziękowali: premier Dick Borysowicz Helmut, prezydent elekt Bredzisław Wsiowski i minister spraw zagranicznych Smutosław Czosnkiewicz. Dziękujemy za uwagę. Żegnają państwa Jonasz Pies i Dominika Oliwnik. Ave Mordulcow! Ave Mordulcowstan! Ave Helga! Ave Helmutstan!

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

25
4
~Donek 2012-05-10 (17:14) 4 lata 9 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 41 minut temu

ciekawe kiedy wrak dostaną? i czarne skrzynki? Indonezyjczycy po miesiącu dadzą im "skopiowane" nagrania czarnych skrzynek, gdzie będzie brakowało 17 sekund nagrania - ciekawe co na to Putineczek POwie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Pokaż więcej komentarzy...