więcej

Galerie

Groby Pańskie

aktualizacja 2012-04-07 (14:54) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 12 godzin i 37 minut temu

następna. 1 / 16

Szokujący Grób Pański - zobacz zdjęcia

Kościół św. Ducha w Warszawie

W warszawskim kościele św. Ducha ubiór Grobu Pańskiego co roku porusza ważne społecznie i kontrowersyjne tematy. W tym roku nie jest inaczej - Grób Pański dotyczy aborcji. - Duchowny, z którym rozmawiałem w kościele Św. Ducha powiedział, że ich grób pański nawiązuje do problemu aborcji w Polsce. Jednocześnie nawołuje do duchowej adopcji dzieci "zagrożonych zgładzeniem w wyniku grzechu aborcji" - opowiada fotoreporter Wirtualnej Polski Andrzej Hulimka.

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Dodatkowymi postanowieniami mogą być np.: częsta spowiedź i Komunia Święta (…) post o chlebie i wodzie, walka z nałogami…".

Jak wyglądają inne Groby Pańskie w tym roku? Zobacz zdjęcia naszych fotoreporterów z różnych zakątków Polski.

(asz/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 195 60.94%
nie 125 39.06%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Szokujący Grób Pański - zobacz zdjęcia

Opinie (388)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~pinokio 2012-04-09 (14:32) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 12 godzin i 59 minut temu

to zadne groby ,to propagandowe dzialana watykanczykow.

odpowiedz

0
0
~Sadysta 2012-04-09 (05:51) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 21 godzin i 40 minut temu

A ja tam lubię popatrzeć jak batożą dzwigającego drewienka Chrysta ....uchhh aż mnie ciary !!! Tylko więcej krwi...chyba będę katolikiem !!!!

odpowiedz

0
0
~niekatoliczkaJUŻ 2012-04-08 (23:21) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 4 godziny i 10 minut temu

"Duchowa adopcja" a nieslubnego dziecka nie chcą ochrzcić...

odpowiedz

13
10
~Ja 2012-04-07 (22:46) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 4 godziny i 45 minut temu

Niech zaczną naprawdę pomagać samotnym matkom a nie "duchowo" adoptować. Kościół walczy o dziecko, dopóki się nie urodzi. Kiedy już przyjdzie na świat stanowisko zmienia się na "kobieta musi dźwigać swój krzyż". Bardzo to... katolickie

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
2
rozalka 2012-04-07 (23:42) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 3 godziny i 49 minut temu

Jak tak plujecie na Kosciol to walczcie o zniesienie wszystkich swiat katolickich.Pracowac caly rok bez przerw a nie czekac na przywileje z tytulu wiary.Czekacie jak na zmilowanie na swieta i wtedy jestescie bardzo wierzacy.A po swietach juz zapominacie o Bogu .Gdyby teraz sejm zadecydowal zniesc swieta religijne to byscie nagle na 100 udawali bardzo wierzacych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ojciec i maz 2012-04-08 (15:35) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 11 godzin i 56 minut temu

Moja zona jest nie tylko dzieckiem niechcianym, ale i przekletym przez tych co ja zrobili. To dziadkowie wychowali moja zone i dziadkom moze dziekowac ze zyje !! Tak dobrze pisze "przez tych co ja zrobili" poniewaz jestem rodzicem i kocham swoje dzieci.

odpowiedz

1
0
~młody 2012-04-07 (23:21) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 4 godziny i 10 minut temu

nieprawda. kazda kobieta moze oddac dziecko jak urodzi do okna zycia ktorych jest w polsce jud duzo. wiem to bo w tym pracuje ze bardzo duzo malzenst czeka latami na dziecko by je zaadoptowac takie male po urodzeniu. nie musi go zabijac jak go nie chce. i koscioł o tym mówi i do tego zacheca. poza tym to wlasnie kosciol prowadzi setki domow na terenie polski dla matek z dziecmi tudziez dziesiatki domow dziecka przedszkoli itd. wiec przestanie klamac.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
2
~Pan Sułek 2012-04-08 (08:59) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 18 godzin i 32 minuty temu

A grobem najgorszego prezydenta jakiego Polska kiedykolwiek miała czyli Lecha Kaczyńskiego jest nie wiedzieć czemu Wawel.

odpowiedz

11
12
~tatko 2012-04-07 (20:39) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 6 godzin i 52 minuty temu

Każą rodzić dawców na tacę. Kto będzie na nich robił? To jest zmartwienie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~lol 2012-04-07 (23:40) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 3 godziny i 51 minut temu

nigdy polityki w kościele,nigdy................. kościół niech pozostanie kościołem

odpowiedz

0
0
mkbranik 2012-04-07 (23:37) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 3 godziny i 54 minuty temu

Nasuwa sie tylko jedno pytanie. kiedy skończy sie ta wielka szopka. Ilu ,,wiernych'' oddało swoje zycie od czasu ostatnich swiąt? tysiące ,a może miliony ? bardziej pasuje to drugie. Mozna zadac sobie również pytanie co by sie działo obecnie na tym globie gdyby 2,3 a nawet i 4 tyś lat temu po świecie biegali tacy cwaniacy jak teraz mając do ujeżdzania tamten ciemny lud. Na stówe mielibysmy na przykład wierzących w mercedesy, ferrari , odkurzacze kerbi, kosmetyki fm itd. Na stówe byłby kosciół wyznania kościoła aviva i ing. 2000lat temu ciemny lud to 98% ludu a te 2 robiło z nim co chciało. Więc wymyslili sobie boga z domkiem w chmurach. Toć to takie debilne ,ze az niewiarygodne ,że ciemnota dalej to ciągnie. Czarna zaraza ma sie dobrze tylko baranów i owieczek jakby ubywało. Kiedy skończy sie ta wielka globalna hipokryzja. Nie skonczy sie puki będzie ciemny głupowaty z lekka debilowaty lud. Ale idzie generacja może nie az tak ,,jasnych'' ale oni zrobia z tym porzadek. Szybciej niż nam się to wszystkim wydaje. OBY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
3
~Ja 2012-04-07 (23:31) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 4 godziny i 1 minutę temu

To może księża wezmą te narodzone dzieci przynajmniej zaspokoją swoje seksualne pragnienia

odpowiedz

38
63
~ego 2012-04-07 (17:04) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 10 godzin i 27 minut temu

Trzeba być ANORMALNYM by szczycić się męczeńską śmiercią człowieka... i to jeszcze człowieka sprzed 2000 lat. W Nazistowskich obozach koncentracyjnych XX w. tysiące ludzi jeszcze w większych KATORGACH i męczarniach umierało i to za nic.Czy Ich niewinna śmierć,nie ma już dziś dla nikogo żadnego znaczenia? Nikt dziś głośno tak nie trzci pamięcią, największej kaźni ludzkości,jak jednego winnego człowieka z bardzo dalekiej przeszłości. To paranoja!

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

8
16
~Gnom 2012-04-07 (22:10) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 21 minut temu

Boga nie ma, bóg to ściema. Małym umysłom nie mieści się w głowach, że nasz wszechświat, jeden z wielu(ok. 10 do 500 potęgi) wyłonił się ze stanu kwantowego w wielkim wybuchu i w następie działań fizyki, w skutek niesamowicie skomplikowanych losowych wydarzeń których ilości nie możemy pojąć powstaliśmy my na planetce gdzie mogło powstać życie w formie w jakiej je obserwujemy. Człowiek przez wiele wieków nie był w stanie inaczej tłumaczyć rzeczywistości jak przez mity, a w miarę upływu czasu mity stawały się coraz bardziej i bardziej skomplikowane, lecz zawsze odbijając w jej tłumaczeniu immanentne cechy ludzkiej osobowości i będąc bardzo daleko od prawdy skąd się naprawdę wzięliśmy, skąd pochodzimy i co będzie po śmierci. Dziś wiemy, że religie są fikcją, wiemy, bo zrozumieliśmy w zaledwie małej części jak działa wszechświat, lecz wystarczająco żeby stwierdzić wyższość nauki nad fikcją literacko-religijną. Obchodźcie sobie śmierć żydowskiego skazańca na krzżu, lecz dla mnie jesteście śmieszni że cieszycie się ze śmierci i naiwnie wierzycie, że śmierć tamtego człowieka zapewni wam zwycięstwo nad biegiem materii i staniecie się ponad czasem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Witold1 2012-04-07 (23:22) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 4 godziny i 9 minut temu

Każda aborcja jest,zabójstwem,i skutkiem braku,odpowiedzialności mężczyzn.A pozatym,nie lubię cveli.Nigdy nie byłem cvel.

odpowiedz

0
0
~det 2012-04-07 (23:19) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 4 godziny i 12 minut temu

Głupota sięga nieba!

odpowiedz

2
3
~Ciekawy 2012-04-07 (22:06) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 25 minut temu

To czyj to grób?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Licealista 2012-04-07 (23:17) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 4 godziny i 14 minut temu

A dlaczego katolicy dyskryminują Groby Chłopskie, przecież Polski pańszczyźnianej już nie ma, choć pozostała jeszcze kasta pasożytniczych kapłanów...

odpowiedz

2
5
~ej 2012-04-07 (22:45) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 4 godziny i 46 minut temu

Są tacy ludzie, że gdybyś tysiąc razy coś im wałkował to i tak do nich to nie dotrze. Dlatego tak ważne są samotność i skupienie.

odpowiedz