więcej

Galerie

Największe katastrofy kolejowe w Polsce

aktualizacja 2012-03-04 (07:27) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 18 godzin i 56 minut temu

następna. 1 / 10

Największe katastrofy kolejowe w Polsce - zdjęcia

3 marca 2012 w miejscowości Chałupki w pobliżu Szczekocin zderzyły się dwa pociągi pospieszne: TLK oraz interREGIO, relacji Przemyśl-Warszawa i Warszawa-Kraków. W wypadku zginęło 15 osób, 54 zostały ranne. To kolejny z wypadków, który znajdzie się na tragicznej liście największych katastrof kolejowych w Polsce.

(PAP/Wikipedia/jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 83 65.35%
nie 44 34.65%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Największe katastrofy kolejowe w Polsce - zdjęcia

Opinie (171)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

63
20
zbyszek267 2012-03-04 (08:05) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 18 godzin i 18 minut temu

Z tego zasmarkanego rządu tylko katastrofy są największe , najczęstrze, najwięcej ofiar,największe powodzie ,największe bezrobocie ,największy dług ,najbiedniej ,najdrożej i tak można by wyliczać bez końca

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

33
3
~Wąs 2012-03-04 (10:58) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 15 godzin i 25 minut temu

Zwróćcie uwagę na częstotliwość katastrof podaną w artykule: 9.07.77, 19.08.80, 20.08.90, 05.05.97, 10.09.00, 08.04.09, 08.11.10, 28.04.11, 12.08.11, 03.03.12....... Dane od 2010 są bardzo niepokojące 2011 - już dwie katastrofy. Czy to nie obrazuje, że coś chyba nie działa najlepiej. Czyż nie widać jak kolej jest niedoinwestowana. Za chwilę pojawią się głosy, żeby sprzedać w ch...rę, bo DB się lepiej zaopiekuje i będzie bezpieczniej, że niby SCHENKER wybuduje nowe stacje, da nowe wagony i wszystko znów będzie opłacalne. Jak zidiociały musi być naród, który zaniedbuje i chce oddać "system krwionośny" swojego kraju. To właśnie kolej będzie przyszłością transportu (patrz dyrektywy wymuszające zdjęcie TIRów z dróg i przewozy kolejowe)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
2
~ula 2012-03-04 (11:55) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 14 godzin i 28 minut temu

25 SIERPNIA 1995 r. pociąg pośpieszny Lublin-Kołobrzeg wykoleił się w Brzustowie k/Tomaszowa Mazowieckiego 4 osoby ranne w tym ja z 12 letnim wówczas synem,podobno kilka osób uciekło.O tym sie nie pisze,nie mówi.W wyniku odniesionych obrażeń stałam się inwalidą najpier I grupy ,zakład pracy mnie zwalnia(PKP-byłam ich pracownikiem!!!) no bo terez jestem rencistka.W kolejnych latach ZUS zmienia mi grupę az do III by w 2000 roku uznać mnie za cudownie ozdrowioną!Od tamtej pory imam się prac dorywczych,mojego zakładu pracy nie ma juz od 1997r,zdrowia też nie mam, skutki wypadku dają znać o sobie ciągle.Mam 55,lat stałej pracy nie mam, do emerytury kolejowej zabrakło mi 9 m-cy.Jak przetrwać w tak zwanym "tymczasie" do wieku 67 lat?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

23
1
~Pilanin 2012-03-04 (07:53) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 18 godzin i 30 minut temu

a gdzie katastrofa kolejowa transportu wojskowego w Pile 19 maja 1988 w jej wyniku poniosło śmierć wielu polskich żołnierzy?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
0
~janus 2012-03-04 (11:47) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 14 godzin i 36 minut temu

PKP podzielono na 67 spolek czy cos wam to mowi tylu prezesow kierownikow zarzadow zwiazkow zawodowych za nasze pieniadze utrzymywanych!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
2
~xawi 2012-03-04 (14:55) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 11 godzin i 28 minut temu

Największe katastrofy to pociąg pospieszny "solidarność" z maszynistą Bolkosławem Wałęsą, później osobowy PIS i maszynista Kaczyński, i expres Tuskolino-pendolino. Do dzisiaj ludzie nie mogą się pozbierać. A expres Tuskolino zapiepsza do dzisiaj i skutki są katastrofalne.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

23
4
~pabulons 2012-03-04 (07:11) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 19 godzin i 12 minut temu

Wieczny odpoczynek racz im dac Panie. Tj. straszne. Wczoraj sobie uswiadomilem, jak zycie ludzkie jest kruche. Katastrofa i tracisz zycie. Blad czlowieka= 15osob ponosi smierc:( Oby do takich katastrof wiecej nie dochodzilo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
4
~kolejarz 2012-03-04 (12:26) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 13 godzin i 57 minut temu

to jest największa katastrofa kolejowa w Polsce w tym roku. Brałem udział w akcji ratowniczej 19.08.1980 roku w Otłoczynie pod Toruniem, gdzie zginęło 65 osób, a 90 było rannych. Nie przyjechał, ani prezydent,ani premier spokojnie można było pracować.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

21
4
~Zabiegowiec 2012-03-04 (11:27) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 14 godzin i 56 minut temu

Coraz większej odwagi od Polaków wymaga życie w ich własnym kraju. A pomyśleć, że wszystko to dzięki tym, którzy nie uprawiają polityki, a budują mosty, ludziom którzy teraz "walczą o 300 mld dla Polski", którzy wciąż potrzebują "500 dni spokoju", organizatorom ostatniego lotu dla 96-ciu naszych Rodaków. Jaka jeszcze katastrofa się musi wydarzyć aby Naród przegonił tych szkodników?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~sokti 2012-03-04 (14:02) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 12 godzin i 21 minut temu

tak miliony na stadiony......a PKP ? nie ma pieniedzy bo juz nie starczylo trzeba jeszcze przeciez premie wyplacic darmoziadom o jednej skandalicznej premi to wiemy......o ilu nie wiemy?takich przekretow jest tysiace i w ten sposob rozchodza sie nasze pieniadze potrzebny jest ktos kto powie STOP ZLODZIEJA!!!!jak narazie nikt taki sie nie zjawil a wszyscy przy korycie garna do siebie dlaczego?a widzieliscie grabie zeby grabily od siebie??aby napchac pelne kieszenie i nastepny do koryta i nastepny i tak beda sie zmieniac i zmieniac a co z ludzmi ktorzy walczyli o polske chodza po smietnikach za jedzeniem nie o taka polske walczyli tusek jak juz bedziesz nazarty kladl sie spac w pieknym lozu pomysl ze w tym samym momencie dziadek kladzie sie glodny spac w piwnicy osiedlowego bloku pomysl ze sa rodziny gdzie dzieci chodza glodne JAK ZYC CZLOWIEKU JAK??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
3
~qwerty1 2012-03-04 (11:39) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 14 godzin i 44 minuty temu

Watahę POwską trzeba wykarmić, szkoda że ceną za to jest nasza krew! 6 katastrof kolejowych za rządów tego mordercy w białych rękawiczkach, plus wiśienka czyli Smoleńsk!

odpowiedz

16
2
~BB 2012-03-04 (11:12) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 15 godzin i 11 minut temu

40 ml POLAKOW TRUTYCH OD 10 LAT DIOKSYNAMI W SOLI A TUSK LECI NA MECZ DO GDANSKA LECHIA VS WISLA . 15 OSOB GINIE W KATASTROFIE KOLEJOWEJ CO ROBI MC DONALD LECI NA SESJE ZDJECIOWA W MIEJSCE KATASTROFY. CZY TO JEST NORMALNE ? A MOZE CELOWE.

odpowiedz

14
1
~Olaf 2012-03-04 (11:25) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 14 godzin i 58 minut temu

No i jest! Winne spółki-jaskółki! Po co było rozdrabniać PKP? Kto odpowiada dziś za całość? Jak wiadomo, jest wiele spółek, jedne odpowiadają za PR, TLK, PKP Cargo i inne. Jeszcze inne mają dworce, drugie perony, trzecie tabor itd. A KTO ODPOWIADA ZA BEZPIECZEŃSTWO PASAŻERÓW? KTO ODPOWIADA ZA BEZPIECZEŃSTWO NARODU? Dziś żyć w tym kraju to bohaterstwo a jeździć środkami transportu to samobójstwo! Pogratulować.

odpowiedz

14
1
~axe 2012-03-04 (11:18) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 15 godzin i 5 minut temu

w moim regionie 80% linii kolejowych została rozkradziona i rozebrana w latach 1990-2000

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
1
~ja 2012-03-04 (10:12) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 16 godzin i 11 minut temu

Najwieksza inwestycja na kolei jest oszczednosc na pracownikach, lekwidowac etaty, laczyc stanowiska, a w biurach dostawiac stolki, zacznijcie sie w koncu liczyc z personelem wykonawczym

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
0
~rody 102 2012-03-04 (09:23) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 17 godzin i 1 minutę temu

kolejom bezoiecznie i na czas. najlepsze jest to ze przekroj to 30 lat a wszedzie na zdjeciach te same lokomotywy i te same wagony wszystko noweczki

odpowiedz

14
4
~fe 2012-03-04 (10:36) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 15 godzin i 47 minut temu

Gdyby Putin przyleciał ,mogliby się POtulić ,misiaczki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
2
~tomek. 2012-03-04 (10:18) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 16 godzin i 5 minut temu

Czy będą odszkodowania po 250 tys.?

odpowiedz

15
5
~bulba 2012-03-04 (10:15) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 16 godzin i 8 minut temu

Połowa z opisanych tu katastrof miała miejsce w ciągu ostatnich 3 lat. Przypadek?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
5
~JJ 2012-03-04 (09:40) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 16 godzin i 43 minuty temu

40 ml POLAKOW TRUTYCH OD 10 LAT DIOKSYNAMI W SOLI A TUSK LECI NA MECZ DO GDANSKA LECHIA VS WISLA . 15 OSOB GINIE W KATASTROFIE KOLEJOWEJ CO ROBI MC DONALD LECI NA SESJE ZDJECIOWA W MIEJSCE KATASTROFY. CZY TO JEST NORMALNE ?

odpowiedz