więcej

Galerie

Największe katastrofy kolejowe w Polsce

aktualizacja 2012-03-04 (07:27) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 13 godzin i 19 minut temu

następna. 1 / 10

Największe katastrofy kolejowe w Polsce - zdjęcia

3 marca 2012 w miejscowości Chałupki w pobliżu Szczekocin zderzyły się dwa pociągi pospieszne: TLK oraz interREGIO, relacji Przemyśl-Warszawa i Warszawa-Kraków. W wypadku zginęło 15 osób, 54 zostały ranne. To kolejny z wypadków, który znajdzie się na tragicznej liście największych katastrof kolejowych w Polsce.

(PAP/Wikipedia/jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 83 65.35%
nie 44 34.65%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Największe katastrofy kolejowe w Polsce - zdjęcia

Opinie (171)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Ylwis 2014-03-08 (22:20) 8 miesięcy 14 dni 22 godziny i 26 minut temu

Miłego wieczorku :) Wszystkiego Najlepszego Kobieta :)

odpowiedz

0
0
~hala 2012-03-04 (23:44) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 21 godzin i 2 minuty temu

Pojutrze jade TLK do Warszawy - lata 60-te się kłaniają strach jechać, ale słuzbowow musze

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~aga 2012-03-05 (23:35) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 21 godzin i 11 minut temu

To prawda......niestety. Co do Jezierzyc to istotnie tak był.Miałam wtedy 8 lat i mieszkałam ok 3km od tego miejsca. Mój tata dziś już 70-cio pro letni człowiek nieraz przypomina sobie o tym co wtedy tam widziała.................Koszmar to mało.........

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
studenciam 2012-10-26 (21:27) 2 lata 27 dni 23 godziny i 19 minut temu

Dzisiaj jadąc pociągiem Warszawa Szczecin, gościu się rzucił pod pociąg, żadne media jeszcze o tym nie mówią, a ja jechałem tym pociągiem...

odpowiedz

1
1
~marekmarecki 2012-03-04 (21:39) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 23 godziny i 7 minut temu

zdjęcia skopiowane z youtube , i niech mi ktoś wyjaśni ostatnie zdjęcie z katastrofy pod Wrocławiem z 1977r - ST44 jechał luzem , zderzył się z pasażerem do Moskwy - skąd na zdjęciu wagony towarowe , i to aż po horyzont ??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
5
~geozao 2012-03-05 (11:58) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 8 godzin i 48 minut temu

To wielka tragedia, jestem wstrząśnięty. Z analizy katastrofy widać że maszyniści nie mieli szans zapobiec tragedii. To wina elektroniki że automatycznie skierowano składy nadjeżdżające z przeciwka na jeden tor. Dotatkowpo pomijana uwaga:Z obserwacji zderzenia widać że ciężka 120 t. stara dobra lokomotywa ET-22 z PAFAWAGU, przy prędkości ok. 95 km h wbiła się jak w masło i zmiażdżyła nową lokomotywę EP, przejmując na siebie impet uderzenia. Gdyby druga lokomotywa była tego samego typu, to przy takim czołowym zderzeniu i takiej prędkości powstała by strefa zgniotu z tych solidnych lokomotyw serii ET i może nie doszło by to takiego potwornego zmiażdzenia wagonów i tylu ofiar tragedii. A w tym przypadku pasażerowie pierwszych wagonów pociągu z lekką lokomotywą EP,przy kolizjii z ciężką lokomotywą ET-22 nie mieli żadnych szans. Wielokrotnie obserwowałem lokomotywy serii ET. To solidna konstrukcja naszego wrocławskiego PAFAWAGU. Dlaczego jest niedoceniana, a z katastrofy wyszła mało zniszczona i wagony jadące za nią mniej ucerpiały. To nowe lekkie lokomotywy są nic nie warte co widać ze skutków tej tragedii. Niech PKP wyciągnie wnioski z tej tragedii i nie kupuje lekkich nic nie wartych lokomotyw !!!!!!!!!!!!! Wielkie moje Współczucie dla ofiar i wszystkich rannych w tej potwornej tragedii.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
~pio 2012-03-05 (13:17) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 7 godzin i 29 minut temu

Funkcjonariuszy i orzeczników ZUS, tylko ich wysłać do obsługi ofiar tej katastrofy to super fachowcy a wnet okaże się że nikt nie odniósł obrażeń a ci w szpitalach i kostnicach to symulujące nieroby chcące wyłudzić rentę.

odpowiedz

2
0
~tomek 2012-03-05 (12:45) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 8 godzin i 1 minutę temu

wszystkim rodzinom należy się po 250 000 PLN

odpowiedz

1
0
~30 latek 2012-03-05 (12:08) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 8 godzin i 38 minut temu

Tyle lat minęło a tabór prawie taki sam tylko zdjęcia czarno biale a pendolino sprzedajemy za granice BRAWO!!!

odpowiedz

2
0
Wolicki 2012-03-05 (09:12) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 11 godzin i 34 minuty temu

Dlaczego przemilcza się być może najtragiczniejszą katastrofę kolejową w powojennej Polsce zimą 1956/57 przy stacji Sątopy-Samulewo? Zginęło kilkadziesiat osób. Mróz przekraczał -20°C. Wiele osób zamarzło na skutek spóźnionej pomocy. Wśród poszkodowanych była moja ciotka. Rodziny ostrzeżono, że nie mają prawa nikomu mówić o katastrofie. Ale teraz? Czemu ta tragedia jest zapomniana i wykreślona ze statystyk podawanych obecnie na necie? Dyletanctwo piszących? Katastrofa tajna? To było zderzenie składu pasażerskiego z pośpiesznym.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~sokti 2012-03-04 (14:02) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 6 godzin i 44 minuty temu

tak miliony na stadiony......a PKP ? nie ma pieniedzy bo juz nie starczylo trzeba jeszcze przeciez premie wyplacic darmoziadom o jednej skandalicznej premi to wiemy......o ilu nie wiemy?takich przekretow jest tysiace i w ten sposob rozchodza sie nasze pieniadze potrzebny jest ktos kto powie STOP ZLODZIEJA!!!!jak narazie nikt taki sie nie zjawil a wszyscy przy korycie garna do siebie dlaczego?a widzieliscie grabie zeby grabily od siebie??aby napchac pelne kieszenie i nastepny do koryta i nastepny i tak beda sie zmieniac i zmieniac a co z ludzmi ktorzy walczyli o polske chodza po smietnikach za jedzeniem nie o taka polske walczyli tusek jak juz bedziesz nazarty kladl sie spac w pieknym lozu pomysl ze w tym samym momencie dziadek kladzie sie glodny spac w piwnicy osiedlowego bloku pomysl ze sa rodziny gdzie dzieci chodza glodne JAK ZYC CZLOWIEKU JAK??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~dziwne- 2012-03-04 (23:41) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 21 godzin i 5 minut temu

od 1977 roku do dzisiaj w Polsce sa takie same pociagi, nic sie nie zmienilo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~aga 2012-03-04 (23:57) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 20 godzin i 49 minut temu

nasza kolej to dramat z Koszalina do Krakowa jedzie się jedyne 18h :-)

odpowiedz

9
10
akwarium24 2012-03-04 (10:23) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 10 godzin i 23 minuty temu

OGLĄDAJ TV TRWAM, SŁUCHAJ Radio Maryja i BĘDZIESZ WIĘCEJ WIEDZIAŁ - a ile by było wypadków gdyby ludzie pracowali do 67 lat

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~hala 2012-03-04 (23:41) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 21 godzin i 5 minut temu

A pod koniec lat czterdziestych lub na poczatku 50-tych katastrofa pod Iławą- jeki niosło po szynach az do Korsz.

odpowiedz

5
10
~pytanie 2012-03-04 (13:41) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 5 minut temu

ja też ledwo żyję, zamęczona dzisiejszymi, telewizyjnymi relacjami o katastrofie, czy nie dosyć już tego, a może tak trochę przerwy, aby móc odetchnąć ????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

63
20
zbyszek267 2012-03-04 (08:05) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 12 godzin i 41 minut temu

Z tego zasmarkanego rządu tylko katastrofy są największe , najczęstrze, najwięcej ofiar,największe powodzie ,największe bezrobocie ,największy dług ,najbiedniej ,najdrożej i tak można by wyliczać bez końca

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

7
2
~red 2012-03-04 (21:40) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 23 godziny i 6 minut temu

a gdzie sa te gnoje co rzadza Polską ponad 20 lat ,,wszystko rozgrabione,sprzedane ,zlikwidowane-zgrroza

odpowiedz

5
2
~Janek 2012-03-04 (21:38) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 23 godziny i 8 minut temu

Jak widać co roku są jakieś katastrofy kolejowe w Polsce?????? Chyba czas zając sie PKP??? o co kaman?!Bo zaraz dogonimy Indie i 3 swiat w tego typu wypadkach kolejowych.Przypominam ze w normalnych krajach kolej jest uważana za bardzo bezpieczny środek lokomocji.Współczucia ofiarom i ich rodzinom [*]

odpowiedz

8
6
~Zabiegowiec 2012-03-04 (20:56) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 23 godziny i 50 minut temu

Chcieliście zlinczować MATKĘ, która namataczyła i okłamała społeczeństwo po śmierci swojej córki, to ja się pytam: co zrobicie z tymi, którzy od początku okłamują Was w sprawie śmierci 96-ciu naszych rodaków i którzy zgodnie z rutyną będą mataczyć w najnowszej katastrofie? Znowu ich wybierzecie do rządu aby czuć się "bezpieczniej" przed PIS-em? Niech się wali, niech się pali, PO nas choćby potop byle by nie działo się nic co w polskim Interesie? Gdzie tu sens i logika? To zwykłą kobietę potępiać w czambuł można za piko, a za takie numery państwowych decydentów już nie ma sensu?

odpowiedz