więcej

Galerie

Internowani w stanie wojennym

aktualizacja 2011-12-12 (15:09) 2 lata 10 miesięcy 10 dni 14 godzin i 36 minut temu

następna. 1 / 27

Internowani 30 lat później... - zobacz zdjęcia

W czasie trwania stanu wojennego w Polsce internowano ok. 10 tys. osób - głównie działaczy opozycji demokratycznej, przywódców "Solidarności" oraz intelektualistów z nią związanych. Przetrzymywano ich w 49 ośrodkach odosobnienia na terenie całego kraju. Zobacz, jak potoczyły się ich losy w wolnej Polsce.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 5 16.13%
nie 26 83.87%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Internowani 30 lat później... - zobacz zdjęcia

Opinie (50)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~rudy 2014-05-28 (16:58) 4 miesiące 24 dni 12 godzin i 47 minut temu

dla nich liczą się pieniądze a nie Polska twierdzą sowie zdanie Jak by byli za Polską to czemu nie działają w czynie społecznym

odpowiedz

1
1
~ja 2013-03-23 (09:20) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 20 godzin i 25 minut temu

Dlaczego nie ma zdjęć internowanego najwybitniejszego polityka XX wieku Jarosława Kaczyńskiego Zbawiciela, chyba już wtedy zbawiał IV RP.

odpowiedz

1
0
~kolos 2013-03-23 (09:06) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 20 godzin i 39 minut temu

SB czy WSI internowało także swoich TW w ten sposób mieli wgląd na poczynania internowanych także po Stanie Wojennym.

odpowiedz

5
1
~mm 2012-12-12 (18:48) 1 rok 10 miesięcy 10 dni 10 godzin i 57 minut temu

A na pewno internowani,patrząc na ich gęby to raczej było odizolowanie żydostwa od narodu polskiego.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Alek 2012-12-29 (12:03) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 17 godzin i 42 minuty temu

Ten w srodku to jest ten co blagal Honekera o stan wojenny dla Polski

odpowiedz

1
0
~GAGA 2012-12-29 (11:33) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 18 godzin i 12 minut temu

TO NIE SĄ INTERNOWANI TYLKO PRZECHOWYWANI W STANIE WOJENNYM BY SIĘ IM NIC NIE STAŁO. TERAZ PYSKUJĄ BO WIEDZĄ ŻE RZĄDZĄ ŻYDZI

odpowiedz

1
0
~Zbigniew 2012-12-29 (11:16) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 18 godzin i 29 minut temu

Koszerność ogromna

odpowiedz

2
0
~lil 2012-12-29 (10:59) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 18 godzin i 46 minut temu

A co robi tutaj ten pierwszy z lewej ,,twardziel,, na pierwszym przesłuchaniu.he he Co zadenuncjowal swoją narzeczoną i zafundował jej wyrok!

odpowiedz

1
0
~zibi 2012-12-29 (10:50) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 18 godzin i 55 minut temu

Tego z komórką przy uchu musieli nieźle pałować po głowie.Dlatego poluzowała się jemu ta szajba z gwintem na obie straony.

odpowiedz

0
1
~jasko 2012-12-29 (08:12) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 21 godzin i 33 minuty temu

a czego tego idiotę po prawej wypuścili powinien siedzieć do dnia dzisieszego

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~48 2012-12-29 (09:37) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 20 godzin i 8 minut temu

Informacja dla młodych - nieświadomych , którym " wyprano mózgi " i wklepano żałosne historyjki o " ciężkim losie internowanych " .....!!!!! Otóż te osobniki stan wojenne spędzili w bezpiecznych , ciepłych pomieszczeniach , pilnowani a raczej chronieni , syci i wyspani bez problemów jak przetrwać ciężkie czasy stanu wojennego który był najlepszym z możliwych posunięć w celu utrzymania porządku w kraju lecz ...... niestety muszę skrytykować Pana Generała Jaruzelskiego za pośrednie dopuszczenie do tego co mamy obecnie przez zbyt łagodne potraktowanie ... dywersantów , szpiegów i zdrajców którzy podpuszczając zwykłych - prawdziwych Polaków na ich plecach weszli i siedzą do dziś przy korycie ...!!!!

odpowiedz

2
0
~sq 2012-12-29 (05:12) 1 rok 9 miesięcy 24 dni i 33 minuty temu

polska stracila niepodległość. 1 bln - długu. dzisiaj niepodleglość to taka organizacja zycia społeczeństwa by moglo utrzymać się z własnej pracy, to wydajna gospodarka, to samodzielność finansowa, a żołnierzyki harcerzyki i proporczyki to sprawa wtórna. utopiona szansa 3-5 pokoleń polakow, którzy będą pracować właściwie nie wiadomo na kogo, o ile wogóle pojawi sie ktoś, kto nam uświadomi że na pożyczkach w 'providencie' żyć się nie da. schowaliśmy glowy pod kołderkę i myślimy że ''prowident' nas nie zauważy ? ONI nam przypomną. walka o niepodległość (spłata długow i budowa nowej polski) będzie trwala 123 lata. przegraliśmy III WS gospodarczą. nie wiem co wynikłoby z dalszych rządów generałów (też niekompetentni), ale narastającą zapaść zawdzięczamy 23 latom radosnych rządów w/w panów solidaruchów, polegających na zniszczeniu gospodarki i finansów państwa, wyprzedaży i zadłużaniu wszystkiego co się da i ile się da. jedna faktycznie zaleta - że można o tym napisać, choć i to jest 'pisaniem na berdyczów'. z lekkim smutkiem, pozdro....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~blee 2012-12-29 (09:20) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 20 godzin i 25 minut temu

A gdzie Pawlak i Tusk?

odpowiedz

14
3
~MaBa 2011-12-12 (18:50) 2 lata 10 miesięcy 10 dni 10 godzin i 55 minut temu

Co robił 13 grudnia 1981 r Jarosłw Kaczyńki Niech się pochwali

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

10
2
~WYBORCA 2011-12-12 (18:44) 2 lata 10 miesięcy 10 dni 11 godzin i 1 minutę temu

A czy był internowany Jarosław Kaczyński ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~cyryldrab 2012-12-20 (15:13) 1 rok 10 miesięcy 2 dni 14 godzin i 32 minuty temu

a czym oni sie chwala taki Komorowski Niesiolowski Macierewicz i inne oszolomy.Jeszcze tam jezdza,bo za darmo maja i ich woza.JA TO BYLEM INTERNOWANY od wiosny 1979 do wiosny 1981.Oni nawet nie znali tego pojecia internowanie.A ja w ogole tych miejsc swojego internowania,nie chce ogladac.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~józef 2012-12-28 (20:31) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 9 godzin i 14 minut temu

Jaka szkoda,że ich wypuszczono!!! Za to powinni generałowie stanąć przed sądem,że tak łagodnie się obeszli z późniejszymi niszczycielami Polski!!!

odpowiedz

1
2
~Polak 2012-12-13 (21:16) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 8 godzin i 29 minut temu

Kaczyński nawet nie doświadczył internowania ,na wiecu-marszu czy jak to zwać nawet nie zaśpiewał hymnu naszego .Oczywiscie nie pochwalam znęcania się nad ludzmi i strzelania do nich ,ale ktoś chyba nie wytrzymał w tym bałaganie i zgineli ludzie niewinni.Trzeba zgody a nie takich wystapień jak pan Kaczyński na dzisiejszym wiecu .Zastanówcie się ludziska ma nastapić koniec świata może by trzeba się pogodzić. POLACY ZASTANÓWCIE SIĘ czy Papież tak Was uczył żeby pianą na ustach wykrzykiwać na braci .

odpowiedz

1
1
~Gal Anonim 2012-12-13 (17:34) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 12 godzin i 11 minut temu

Wszyscy ci panowie na zdjęciach to poprzebierani Żydzi w polskie imiona i nazwiska i mówiący po polsku. Szkoda, że dziś nie można by ich interweniować do Izraela.To ludzie, którzy doprowadzili zwykłych Polaków na skraj totalnej nędzy i braku lepszych perspektyw na przyszłość.

odpowiedz

1
1
~xxx 2012-12-13 (16:30) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 13 godzin i 15 minut temu

Ni tak, jednak internowanie to byo zbyt duzo dla wiekszosci z nich. Co na to ich psychiatrzy?

odpowiedz