więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1064264solidarnych Solidarni z Ukrainą

Galerie

"Seks w ZSRR"

aktualizacja 2011-11-16 (11:58) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 12 godzin i 8 minut temu

następna. 1 / 8

"Seks w ZSRR", wystawa tylko dla dorosłych - zdjęcia

Dekrety komisarzy ludowych, fragmenty poradników seksualnych dla klasy robotniczej oraz plakaty z subtelnie roznegliżowanymi paniami znalazły się na wystawie "Seks w ZSRR", którą od środy można oglądać w warszawskim Muzeum Erotyki. Wystawa towarzyszy festiwalowi filmów rosyjskich Sputnik nad Polską.

Na wystawie znalazły się unikalne, nigdzie wcześniej niepublikowane plakaty, dekrety, postanowienia, uchwały, którymi władza radziecka próbowała uregulować życie seksualne klasy robotniczej.

(PAP/ked)

oceń
tak 33 63.46%
nie 19 36.54%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

"Seks w ZSRR", wystawa tylko dla dorosłych - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (28)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~paul g 2011-12-30 (10:02) 2 lata 3 miesiące 20 dni 14 godzin i 4 minuty temu

osoba robiaca taka wystawe ma chyba cos z głowa. byłem , widziałem. nic takiego co by mnie zdziwiło.po ruskich klimatach mozna sie spodziewac wszystkiego.i tak wiem ze edukacja na wschodzie była inna niz na zachodzie. to patologia popierana przez pijana partie. po mimo tego całego wystawowego badziewia seks jest,był i bedzie wszedzie i zawsze.nawet 1 sekretarz wiedział co to. głupawe i przygłopie obrazki nie oddaja tego klimatu ruskiego ciemnogrodu. zadna podnieta z tego co tam zobaczyłem. bardziej nazwał bym to głupawym zartem niz sztuka czy powazna interpretacja tematu. czy ktos zna tworce tej wystawy ? mysle ze to osoba z jakims problemem.moze nigdy sie nie bzykała i to dla niej jest seks.prymityw jakich mało. czego tu sie spodziewac? chyba tylko tego ze wszystko to sciema ruskiego społeczenstwa co chciało byc zabawne lecz im nie wyszło.

odpowiedz

0
1
~WLKSM 2011-11-17 (09:56) 2 lata 5 miesięcy 2 dni 14 godzin i 10 minut temu

Współczesne badziewia. W ZSRR za powieszenie czegoś takiego można było nieżle oberwać.

odpowiedz

2
9
~otello 2011-11-16 (18:59) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 5 godzin i 7 minut temu

seks w zsrr: wanka w kufajce i kaloszach zapina pijana natasze oparta o traktor... tak to widze :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~Tatanka 2011-11-16 (18:39) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 5 godzin i 27 minut temu

skoro komuniści tak bardzo potępiali seks to może ktoś mi wytłumaczy dlaczego w naszych filmach kręconych za tzw komuny było tyle odważnych scen erotycznych a w dzisiejszych nie ma prawie wcale?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
1
~pinup 2011-11-16 (15:15) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 8 godzin i 51 minut temu

Te plakaty to są współczesne fotomontaże prac znanego amerykańskiego grafika Gila Elvgrena.Kto interesuje się sztuką i orientuję się trochę w historii pin-up wie co mam na myśli i rozpozna te grafiki.Nie ma tu nic "historycznego" ,wszystko to podróby mające chyba za zadanie pokazać że w Związku Radzieckim nie było tak źle i że władza zezwalała ludowi na szczyptę erotyki.Prawda jest zupełnie inna.Żadne pismo w ówczesnym ZSRR nie ośmieliło by się wydrukować czegoś takiego,tym bardziej nie było by mowy o takich plakatach wiszących w kołchozach czy innym miejscu pracy.Zestawienie śliczna,roznegliżowana dziewczyna plus robotnicy i durne propagandowe hasła to byłaby kpina w oczach cenzorów.Pokazany jeden plakat z lat "40"-stych nie mógłbyc wtedy publikowany zza wschodnią granicą ponieważ został stworzony w USA 10 lat później.Prosty przykład.Radziecka Cenzura "Seksmisji" z lat 80-tych gdzie usunięto sceny z nagimi paniami.Prace Elvgrena pochodzą głównie z lat 40'stych i początku lat 50'tych .Skoro w tych latach cenzura jeszcze siała postrach to z oczywistych względów niemożliwym by było publikowanie ich w tym czasie (lata 40 i 50) w Związku Radzieckim.Typowe wciskanie kitu przez organizatorów tej wystawy.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
7
~Jarek K. i kot 2011-11-16 (13:42) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 10 godzin i 24 minuty temu

U nas za II Rp takie dekrety wydawali księża :)) Można się smiać , ale ZSRR był bardziej rozwiniętym krajem niż Polska

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
3
~Paweł 2011-11-16 (15:17) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 8 godzin i 49 minut temu

Nie wiem jak w ZSRR ale Rosja i Ukraina chyba obecnie najbardziej wyzwolone seksualnie kraje świata; mieszkałem w USA, byłem wiele razy w krajach Europy Zachodniej ale czegoś takiego jak w Rosji czy Ukrainie to nie dośwadczyłem nigdzie (jestem tam często) kobiety są prześliczne , nigdzie nie widziałem ładniejszych , wszystkie super zgrabne i lubiące się zabawić; lubią "konkretnych" facetów; w łóżku są niesamowite; często same podrywają; Polska w stosunku do Rosji to Rydzykowo; zaścianek jakiś; ja po prostu jestem uzależniony od wschodu; uwielbiam tamte klimaty, marzy mi się kupić mieszkanie w Odessie lub na Krymie

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
1
~FILUTEK. 2011-11-16 (15:51) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 8 godzin i 15 minut temu

... i ten facet trzymający ręce w kieszeni w trakcie rozmowy z kobietą!! ale śmiejemy się z ruskich.

odpowiedz

7
0
~Alfons Popielniczko 2011-11-16 (15:22) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 8 godzin i 44 minuty temu

Czy snoby na każdej wystawie czy wernisażu muszą chlać wino?! To jakiś przymus czy alkoholizm?

odpowiedz

6
3
~Veritas 2011-11-16 (14:48) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 9 godzin i 18 minut temu

To mniej więcej jak teraz PiS i Radyjko Rydzyka.

odpowiedz

3
0
~tow. Nikita 2011-11-16 (14:06) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 10 godzin i 1 minutę temu

U nas seksa niet.

odpowiedz

2
0
~Marcin 2011-11-16 (13:50) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 10 godzin i 16 minut temu

Kryzys to dobra rzecz. Przynajmniej w czasie kryzysu aktualne jest powiedzenie: "Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie je odbiera." Bo gdy jest za dużo kasy to niektórym odp i er z dala.

odpowiedz

2
0
~Witold 2011-11-16 (13:36) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 10 godzin i 30 minut temu

Ten pan patrzy na panią jakby miał na nią chętkę.....

odpowiedz

1
4
~bgysiek 2011-11-16 (13:07) 2 lata 5 miesięcy 3 dni 10 godzin i 59 minut temu

to oni się pieprzyli ? po pjanemu ?

odpowiedz