więcej

Galerie

Pilot bez uprawnień

aktualizacja 2011-11-14 (18:03) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 2 minuty temu

następna. 1 / 5

Po katastrofie awionetki: pilot nie miał uprawnień

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych wyjaśnia okoliczności katastrofy awionetki niedaleko lotniska w Pyrzowicach, w której zginęły cztery osoby. Z wstępnych ustaleń wiadomo, że pilot nie miał uprawnień do odbywania lotów w warunkach, które panowały tuż przed katastrofą - czyli po zmroku. Mógł latać tylko według zasad VFR (Visual Flight Rules), czyli w sytuacji, gdy położenie samolotu można kontrolować za pomocą zewnętrznych punktów odniesienia.

(meg/PAP)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 6 24%
nie 19 76%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Po katastrofie awionetki: pilot nie miał uprawnień
wstecz wprzód

Opinie (46)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~fix 2011-11-15 (09:02) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 22 godziny i 3 minuty temu

I to chodzi Pani Berto! żyjemy w czasach wyglupow formalnych. POd nadzorem finansiery która promuje nasz premier kochany i prezydent kazdej nacji.

odpowiedz

21
17
~emeryt 2011-11-14 (18:20) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 45 minut temu

I w czym problem ??? Tusk to ma uprawnienia na premiera ??? - A JEST premierem !!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
19
~Andis 2011-11-14 (21:23) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 9 godzin i 42 minuty temu

Nie rozleciał się na tysiące kawałków jak Tu-154 10.04.2010. Mogą ściemniać że to był wypadek a wiadomo że został zestrzelony. Nasz rząd dobrze o tym wie lecz stara się za wszelką cenę zatuszować zbrodnię. Dlaczego?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
3
~Rysiek 2011-11-14 (21:13) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 9 godzin i 52 minuty temu

Nie miał uprawnien , a przeleciał z Włoch do Polski - zatrzymała go policja i nie doleciał te 7 km z tego wynika - czy komisja ma uprawnienia .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

15
1
~Anna 2011-11-14 (19:08) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 11 godzin i 57 minut temu

Panie i panowie ! Trochę szacunku. Ci zmarli bronić się nie mogą przed waszymi plugawymi wypowiedziami. Czy cudze nieszczęście budzi w was tyle nienawiści i prostactwa? To byli wspaniali ludzie, ani nowobogaccy, ani świrnięci, ani biznesmeni, po prostu moi znajomi :-(

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~Tyler 2011-11-14 (23:57) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 7 godzin i 8 minut temu

W nocy też można latać VFR. Jest coś takiego jak uprawnienie "VFR noc". Do redaktorów - nie piszcie o czymś, o czym nie macie pojęcia!

odpowiedz

0
0
~Mirek 2011-11-14 (23:40) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 7 godzin i 25 minut temu

Bo winny jest Kaczyński....Czemu ma katostrofe rok pózniej? Z wyrachowania!!!!!!! No i Jarosław....Te winny

odpowiedz

0
3
~ouufv 2011-11-14 (23:28) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 7 godzin i 37 minut temu

To juz jest znana przyczyna katastrofy--na Tupolewie mieli uprawnienia i tez zgineli bo byl to ZAMACH

odpowiedz

6
12
~andrew 2011-11-14 (20:59) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 10 godzin i 6 minut temu

Dlaczego samolot rozpadł się na kilka części, a nie na kilka milionów jak w Smoleńsku?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

3
1
~antysolidarnościuch 2011-11-14 (23:18) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 7 godzin i 47 minut temu

Ach ta magiczna moc papierków . A gdyby miał papierek to pewno by się nie rozbił ?

odpowiedz

3
3
~19460801 2011-11-14 (21:40) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 9 godzin i 25 minut temu

Pilot nie posiadał uprawnień VFR / z widzialnością ziemi /, ktoś chyba koordynował ten zamawiany lot i wydawał zezwolenie! /winnych będzie chyba więcej jak tylko nie żyjący pilot/.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
~pytek 2011-11-14 (21:46) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 9 godzin i 19 minut temu

Jak to? Boeing rąbnął w beton i cały a ten się rozpadł na tysiące kawałków po uderzeniu w miękką ziemię? To był zamach z helem, Helą i Tuskiem!

odpowiedz

6
1
~motyllo 2011-11-14 (18:36) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 29 minut temu

Bez uprawień czy bez aktualnych uprawnień,pozwalających latać w nocy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
2
~ups 2011-11-14 (18:22) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 43 minuty temu

przeciez w nocy tez mozna latac VFR.... bzdury pisza

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

3
6
~PPaszek 2011-11-14 (20:05) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 11 godzin i 1 minutę temu

Powinni wprowadzić kary finansowe z ewentualnym odbieraniem uprawnień, jeśli osoba nie posiadająca uprawnień do pilotowania w nocy nie posadzi samolotu na godzinę przed zachodem słońca.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~dziadek 2011-11-14 (20:51) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 10 godzin i 14 minut temu

Polak potrafi. Ruskie cały czas mi to mówią.

odpowiedz

0
2
~gulgul 2011-11-14 (20:30) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 10 godzin i 35 minut temu

...to dziki kraj ...

odpowiedz

0
0
~. 2011-11-14 (19:45) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 11 godzin i 20 minut temu

a w Augustowie po jeziorze Necko i Białe policjanci pływają motorówkami w nocy , mimo że jest to zabronione i nie mają do tego uprawnień. No i co im kto zrobi ?

odpowiedz

6
1
~biegran 2011-11-14 (18:24) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 41 minut temu

O rany, to już i piloci latają bez uprawnień!

odpowiedz

10
2
~misiu 2011-11-14 (18:12) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 53 minuty temu

Tak jakby papiery cokolwiek dawały. Przykładem jest Tupolew i kilka innych wypadków. Najciekawsze jest, że najmniej wypadków samochodowych jest w krajach w których nie obowiązują żadne przepisy i nie jest wymagane prawo jazdy.

odpowiedz