więcej

Galerie

Awaryjne lądowanie

aktualizacja 2011-11-01 (16:34) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 9 godzin i 16 minut temu

następna. 1 / 10

O włos od tragedii na Okęciu - zobacz zdjęcia

Boeing 767 Polskich Linii Lotniczych LOT awaryjnie wylądował na warszawskim lotnisku imienia Fryderyka Chopina. Nikt nie został ranny. Na pokładzie było 230 osób. Maszyna, która leciała do Warszawy z Nowego Jorku, nie mogła wypuścić podwozia i lądowała "na brzuchu". Po niemal godzinnym krążeniu nad stolicą kapitan samolotu zdecydował się lądować bez podwozia. Samolotowi PLL LOT towarzyszyły dwa F-16 z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Maszyny pełniły dyżur bojowy.

- Samolot krążył, aby spalić rezerwę paliwa, by lądowanie awaryjne odbyło się bezpieczniej - powiedział Paweł Frątczak ze straży pożarnej.

(PAP/IAR/ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 442 94.04%
nie 28 5.96%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

O włos od tragedii na Okęciu - zobacz zdjęcia

Opinie (403)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

20
10
~PROTEST 2011-11-01 (18:02) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 7 godzin i 48 minut temu

Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!) Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to juz w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
7
~khorba 2011-11-01 (15:47) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 10 godzin i 3 minuty temu

Szkoda ze nie zamkneli lotniska na miesiac ahh ta polska reorganizacja hahaha

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~ja 2011-11-02 (14:53) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 10 godzin i 57 minut temu

Na szczęście na pokładzie nie było kaczora bo mielibyśmy kolejne nieudane lądowanie pod przymusem

odpowiedz

11
9
~maks 2011-11-01 (16:19) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 9 godzin i 31 minut temu

zszedł lotem ślizgowym i sunął po ziemi, podobnie jak Tu-154, a mimo to nie odpadał ani jeden element, a TU-154 rozsypał się w drobny mak mimo iż miał wysunięte podwozie i wylądował, jakim cudem??? i co teraz już nie mówicie, że duża prędkość i masa powodują rozsypanie się samolotu na części przy zetknięciu z ziemią??? na szczęście ten nie miał bomby

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

24
11
~meyor 2011-11-01 (16:22) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 9 godzin i 28 minut temu

Ten pilot to i w Smoleńsku dałby radę, Respect

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

7
21
~a 2011-11-01 (18:57) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 6 godzin i 53 minuty temu

a smolensku nie potrafili wyladowac ..

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

15
0
~MARCIN 2011-11-01 (19:38) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 6 godzin i 12 minut temu

Wspaniale panie kapitanie Tadeuszu Wrona a także wszyscy członkowie załogi.Wielki szacunek dla was.Dodam jeszcze że bardzo dużą rolę w tym wszystkim a w szczególności zapewnienia spokoju w samolocie odgraly stuardesy o których też trzeba bardzo głośno mówić i bardziej cenić ich pracę jaką wykonują bo przecież to one były w bezpośrednim kontakcie z pasażerami którym musieli to wszystko powiedzieć co się dzieje i być opanowane.GRATULACJĘ DLA CAŁEJ ZAŁOGI

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~aborygen. 2011-11-02 (12:56) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 12 godzin i 54 minuty temu

KTO i KIEDY odpowie za śmierć 96 osób pod Smoleńskiem ?. Dlaczego szef BOR zamiast KARY dostał AWANS ? ? ? !.

odpowiedz

0
0
~xxx 2011-11-02 (12:56) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 12 godzin i 54 minuty temu

W Smolensku samolot kosil drzewa. To nie jest standardowa procedura.

odpowiedz

5
9
~wow 2011-11-01 (16:07) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 9 godzin i 43 minuty temu

Szkoda ze takich pilotow nie bylo pod Smolenskiem !

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

3
0
~Gargamel 2011-11-02 (10:24) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 15 godzin i 26 minut temu

Brawo dla Pilota Tadeusza Wrony!!!! Polacy znani są z tego,że są świetnymi pilotami, od Bitwy o Anglię aż do dzisiejszych przeróżnych konkurencji w lataniu gdzie zdobywamy pierwsze miejsca na świecie. Piloci lecący rok temu do Smoleńska również byli świetnymi pilotami, nie byli żadnymi amatorami,bez znajomości języka rosyjskiego ( jak od pierwszych godzin sugerował to POlakom TVN ) mało to pomogło w momencie kiedy byli błędnie naprowadzani przez rosyjskich kontrolerów lotów, którzy 3 dni wcześniej ( w dniu przylotu Płemiera Tuska i Putina ) dysponowali o wiele lepszym sprzętem do naprowadzania samolotów,który wyparował 3 dni później, tak samo jak nagrania z "wieży" kontrolnej w Smoleńsku z dnia 10.04.2010 Warto dodać,że wizyty 7 i 10 kwietnia, od lutego 2010 przygotowywał agent służb specjalnych PRL, kłamca lustracyjny, człowiek który za PRL wstąpił do klasztoru i przez wiele lat donosił na zakonników, uciekając z klasztoru dopiero przed święceniami, człowiek który potem donosił z Watykanu na najbliższe otoczenie Jana Pawła II i który był na placu św. Piotra kiedy strzelano do Papieża ów człowiek pan Turowski wysłany został przez współpracowników pana Płemiera Tuska w celu przygotowania tych dwóch pamiętnych wizyt w Katyniu, jak przygotował i kto mu w tym POmagał chyba wszyscy wiemy. 0 + -

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
3
~TAXI 2011-11-01 (19:14) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 6 godzin i 36 minut temu

A CO BY BYŁO JAKBY KTÓRYŚ Z PASAŻERÓW MOJEJ TAXI JECHAŁ ZE MNĄ NA USZKODZONYCH HAMULCACH A JA BYM URATOWAŁ SYTUACJE. CO BY BYŁO KRZYK, WULGARYZMY, ODSZKODOWANIE A ŻE 1 PILOT URATOWAŁ ŻYCIE 230OSOBOM TO JEST SŁYNNY I NIKT NIEMA PRETENSJI MA SZACUNEK W CAŁYM PAŃSTWIE CO WY O TYM MYŚLICIE?????????????????????????????????

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
5
~Iga 2011-11-02 (08:44) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 17 godzin i 6 minut temu

To teraz ten pilot będzie "woził" Kaczora! Cóż za "ZASZCZYT"!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~rob21 2011-11-02 (09:19) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 16 godzin i 31 minut temu

Zaraz zaraz... kolejność jest taka: 1/ chwała inżynierom firmy Boeing za konstrukcję samolotu 2/ podziękowanie kierownikowi lotów i służbom ratowniczym za wsparcie i przygotowanie płyty lotniska 3/ wdzięczność pilotom, że "byli na tej lekcji" i tego po prostu nie spartolili...

odpowiedz

3
0
~1234567890 2011-11-02 (09:15) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 16 godzin i 35 minut temu

Olbrzymią nagrodę dla całej załogi powinna przekazać derekcja lotniska z hameryki, a nie poklepanie po plecach za odwagę, że mając świadomość wysłano niesprawny samolot z tyloma osobami w rejs.

odpowiedz

3
1
~kropka 2011-11-02 (08:52) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 16 godzin i 58 minut temu

Nie rozumiem tego, że lotnisko wysłało samolot bez sprawnego podwozia. Nie chcieli ryzykować lądowania na swoim lotnisku?. Wysłanie samolotu przez lotnisko w rejs, to było nieodpowiedzialne jak wystrzelenie z procy, leć se i dalej martw się sam. Pilotów odznaczyć najwyższym odznaczeniem państwowym.

odpowiedz

4
2
~wujo Moshe 2011-11-02 (00:40) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 1 godzinę i 10 minut temu

Jak to? Lądował podwoziem na betonie i nawet się nie przełamał, a Tupolev w Smoleńsku niby "lądował" na błocie i roztrzaskał się na tysiące drobnych kawałków? Dlaczego mośkowi pieniacze jeszcze nie podnoszą wrzawy, że coś tu jest nie tak? Przecież Tupolev powinien był wylądować bez najmniejszego wstrząsu, bo miał tak samo wzmocnione podwozie jak ten Boeing, a przecież ani tu, "ani tam", nie było żadnej bomby ani innego zamachu. No to jak?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
~Anka 2011-11-02 (08:05) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 17 godzin i 45 minut temu

Dziękujmy Bogu za pomyślne lądowanie. Pasażerowie i załoga otrzymała nowe życie...

odpowiedz

6
0
~Piotrek 2011-11-02 (07:04) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 18 godzin i 46 minut temu

Do dziennikarzy : nie umiecie inaczej tytułować swoich artykułów, na przerażeniu bazujecie na opinii publicznej. A może zamiast O włos od tragedii na Okęciu - np. taki tytuł : Szczęśliwe zakończenie lotu boeninga w W-wie.?

odpowiedz