więcej

Galerie

Najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie

aktualizacja 2010-09-20 (08:01) 4 lata 3 miesiące 2 dni 22 godziny i 9 minut temu

następna. 1 / 16

Gdy tam lądujesz, żołądek podchodzi do gardła - zdjęcia

Są takie lotniska na świecie, do których dostęp jest wyjątkowo utrudniony. Piloci muszą wykonać wiele manewrów i wyjątkowo się skupić, aby bezpiecznie na nich wylądować. Zwykle bardziej niebezpieczne jest samo lądowanie. Pokażemy Wam, że start z niektórych pasów może się skończyć nie tylko podejściem żołądka do gardła... Zobacz zdjęcia najbardziej niebezpiecznych lotnisk na świecie.

Na zdjęciu: samolot podchodzi do lądowanie w Hogkongu w Chinach. Aby wylądować na lotnisku Kai-Tak pilot musi precyzyjnie zmieścić się pomiędzy ciasną zabudową bloków. Ich mieszkańcy z pewnością mają na co narzekać. Za każdym razem, kiedy słyszą nadlatujący samolot, zastanawiają się, czy przez przypadek maszyna nie wyląduje w ich mieszkaniu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? Wyślij nam zdjęcia!

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 356 83.96%
nie 68 16.04%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Gdy tam lądujesz, żołądek podchodzi do gardła - zdjęcia

Opinie (98)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~mloda 2010-09-17 (19:40) 4 lata 3 miesiące 5 dni 10 godzin i 30 minut temu

żenada
bo tak poległ Twój kochany prezydent heh a co on zrobił dla polski co ?? ile ludzi musialo wyjechac z Polski bo on nic nie robił a po smierci nagle wszyscy go uwielbiaja ja rozumiem to była wielka tragedia bo zginelo tam wiele osob ale nie rozumiem tego calego balaganu wedłog krzyza heh paranoja dziwni ludzie

odpowiedz

1
0
~Izabelka 2010-09-17 (18:29) 4 lata 3 miesiące 5 dni 11 godzin i 41 minut temu

Hong Kong
To fakt, iż stare lotnisko w Hong Kongu zostało zamknięte, ale Changi Airport też robi wrażenie - samolot kilka metrów nad ziemią a pod nami ... woda :) Pozdrawiam osoby kochające podróże !

odpowiedz

1
0
~basia 49 2010-09-17 (17:09) 4 lata 3 miesiące 5 dni 13 godzin i 1 minutę temu

Smoleńsk !!!!!!!!!!! bo tak poległ mój
kochany prezydent

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

0
1
~gonzo 2010-09-30 (21:15) 4 lata 2 miesiące 22 dni 8 godzin i 55 minut temu

:)
nie ma kaczora, żyje sie lepiej :) hwdk :)

odpowiedz

0
1
~daru 2010-09-17 (18:33) 4 lata 3 miesiące 5 dni 11 godzin i 37 minut temu

barany piszecie o zamkniętym lotnisku ..w Hongkong-u
a nie Hogkongu..

odpowiedz

0
1
~max 2010-09-17 (18:32) 4 lata 3 miesiące 5 dni 11 godzin i 38 minut temu

lotniska
Dla Polskich pilotow wszystkie na Swiecie sa niebezpieczne zwlaszcza dla tych z Polskiego elitarnego pulku...dla de-besciakow...

odpowiedz

0
0
~pin 2011-10-25 (21:41) 3 lata 1 miesiąc 27 dni 8 godzin i 29 minut temu

Kai-Tak jest zamknięte od 1998 roku ... szkoda :)

odpowiedz

0
0
~WP.pl user-APF 2010-12-04 (17:14) 4 lata 18 dni 12 godzin i 56 minut temu

Kai-Tak
Dot. postu o magikach; w tle za B747 widać budynki (przed nimi a-bus), chyba widać wyraźnie jakie jest ich przeznaczenie. To część końcowa terminalu Kai-Tak! W perspektywie obiektywu zdaje się, że B747 leci między budynkami, a w rzeczywistości zbliża się do progu pasa-widać fragment odcinka "przesuniętego progu". Fakt faktem, iż do otwarcia HKIA lądowania na Kai-Tak były dla obserwatorów jednymi z bardziej spektakularnych.

odpowiedz

0
0
~kangur 2010-11-12 (21:38) 4 lata 1 miesiąc 10 dni 8 godzin i 32 minuty temu

znowu totalna pomylka i to o kilkanascie lat. Nie ma tego lotniska
W H.K jest nowe na wyspie i to wspaniale wielkie ze takie na warszawskie to mogloby byc tylko jako czesc poczekalni do odbierania bagazy.Zalosne to ze ten co pisze takie bzdety nie zobaczy chociaz co jest naprawde tylko powiela informacje ze starych ksiazek .Nawet nie wypad sie smiac....

odpowiedz

0
0
~kangur 2010-11-12 (21:38) 4 lata 1 miesiąc 10 dni 8 godzin i 32 minuty temu

znowu totalna pomylka i to o kilkanascie lat. Nie ma tego lotniska
W H.K jest nowe na wyspie i to wspaniale wielkie ze takie na warszawskie to mogloby byc tylko jako czesc poczekalni do odbierania bagazy.Zalosne to ze ten co pisze takie bzdety nie zobaczy chociaz co jest naprawde tylko powiela informacje ze starych ksiazek .Nawet nie wypad sie smiac....

odpowiedz

0
0
~jackx78 2010-11-10 (07:25) 4 lata 1 miesiąc 12 dni 22 godziny i 45 minut temu

lipa
to lotnisko jest juz nieczynne, powstalo nowe na wyspie

odpowiedz

0
0
~R.W 2010-10-28 (22:09) 4 lata 1 miesiąc 24 dni 8 godzin i 1 minutę temu

jak lądować na lotnisku
jak lądować i startować na lotnisku wie każdy pilot ale jeżeli pilot ma wątpliwości a ktoś mądrzejszy każe mu lądować to musi się to skończyć tak jak w smoleńsku. Dlaczego nikt głośno nie powie w mediach że to Kaczyński wysłał dowódce sił powietrznych do kabiny pilotów i kazał im lądować za wszelką cene. Jarosław o tym wie ale atakuje wszystkich do okoła by prawda nie wyszła na jaw. Bo najlepszą obroną jest atak.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~pee a lot 2010-10-12 (11:53) 4 lata 2 miesiące 10 dni 18 godzin i 17 minut temu

Najniebezpieczniejsze lotnisko na swiecie? Okęcie Warszawa Polska!

odpowiedz

0
0
oliwka1355 2010-10-09 (12:43) 4 lata 2 miesiące 13 dni 17 godzin i 27 minut temu

???????
napewno w Smoleńsku, najbardziej niebezpieczne, tam poległ: Lech Kaczyński. czesć jego pamięci.żal mi tych co zginęli, przez mrzonki Lecha.

odpowiedz

0
0
~gonzo 2010-09-30 (21:13) 4 lata 2 miesiące 22 dni 8 godzin i 57 minut temu

piloci
to nie są piloci, to są magicy, dosłownie.Wez w ogóle prowadz takaą maszyne a co dopiero postaw ją na ziemi, chodzi mi oto zdjecie

odpowiedz

0
0
~placki 2010-09-18 (21:17) 4 lata 3 miesiące 4 dni 8 godzin i 53 minuty temu

Lubie placki.

odpowiedz

0
0
bezpis 2010-09-18 (19:58) 4 lata 3 miesiące 4 dni 10 godzin i 12 minut temu

Ladowalem na starym lotnisku w Hong Kongu,
Piekne i niezapomniane wrazenia, ladowania pomiedzy wiezowcami.

odpowiedz

0
0
~prawie smolensk 2010-09-18 (19:04) 4 lata 3 miesiące 4 dni 11 godzin i 6 minut temu

A radiolatarnia sprawna?
Meaconingu nie ma? Ekipa wieży podaje prawidłowe dane pilotom?

odpowiedz

0
0
~jerky 2010-09-18 (17:35) 4 lata 3 miesiące 4 dni 12 godzin i 35 minut temu

Courchevel tez jest ciekawe

odpowiedz

0
0
~Jeremy 2010-09-18 (17:07) 4 lata 3 miesiące 4 dni 13 godzin i 3 minuty temu

Lotnisko nr 1 juz nie funkcjonuje
Tak dla zainteresowanych to lotnisko na zdj nr 1 juz jest zamkniete w 1998roku i zamiast na starym samoloty laduja na lotnisku Honk Kong International. Osobiscie Kai Tak to moje ulubione lotnisko :)

odpowiedz