Z powodu wojen i prześladowań stracili dobytek. Uciekli, by chronić to, co najcenniejsze - życie. Nie mieli czasu, by oglądać się za siebie, gdy wszystko wokół spływało krwią. Trafili do obozów, które miały zastąpić im domy. Losy uciekinierów, a często ich dzieci i wnuków, zmieniły się na zawsze. Uchodźcy - ciche ofiary wojny.
Dzieli się ich na tych, którzy schronienie znajdują zagranicą, i tych którzy zmuszeni są zostać w kraju. Ci drudzy, to tzw. uchodźcy wewnętrzni. (IDP - internally displaced persons). Pomoc wszystkim dotkniętym klęską wychodźstwa ma nieść Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). To jedna z najbardziej wydajnych agencji ONZ. Często nie jest jednak w stanie pomóc wszystkim potrzebującym.
Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia
Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu
Po co Amerykanie organizują farsę?
Przecież wiadomo, że Afgańczycy i tak słuchają szefów klanów. USA próbują przekonać światową opinię publiczną o zmianach, które zaszły w mentalności autochtonów, a przecież to praca na pokolenia. Wprowadzanie demokracji lufami w tym rejonie nie przejdzie.
Czy angole?
beda na wybory dowozic afgancow autami pancernymi?
Sztuacja politzcyna na wiecie.
A pozatym proponowałbym przywrucić tym państwom dawne nazwy Historyczne.
Sytuacja polityczna na Świecie.
Okazało się, że mieszkańcy tego Państwa są zdolni do podejmowania odpowiednich i przemyślanych decyzji. Co Dżordżu W Buszu?
pewnie będzie więcej głosów niż uprawnionych
albo ze 2 miliony 'nieważnych' jak u nas?