więcej

Galerie

Poczuj smak PRL-u

aktualizacja 2009-12-11 (08:48) 5 lat 6 dni 18 godzin i 47 minut temu

Bimber

Nielegalna produkcja bimbru, zapas papierosów i podrobionych biletów komunikacyjnych. Nic dziwnego, że pokątny handel kwitł. Miesięcznie kartki umożliwiały zakup 12 paczek papierosów oraz pół litra wódki

Zobacz galerię niezawodnych przedmiotów Made in PRL

Posiadasz zdjęcia ze stanu wojennego? Wyślij je nam!

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! Wyślij SMS lub MMS pod numer 48 799 079 079. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 32 82.05%
nie 7 17.95%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Bimber

Opinie (21)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Ola 2009-12-14 (09:27) 5 lat 3 dni 18 godzin i 8 minut temu

Teraz dzialaja cale rozlewnie wodki
produkowanej z rozcienczalnika do farb,linie produkcyjne papierosow i nie wiadomo co kupujesz w sklepie,jakos to panstwo nie moze sobie z tym poradzic chociaz kazdy wie od kogo mozna kupic tanszy alkochol i w ktorym barze go sprzedaja.

odpowiedz

0
0
~Katarzynka 2009-12-13 (19:34) 5 lat 4 dni 8 godzin i 1 minutę temu

To były czasy prawie
w każdym mieszkaniu coś takiego było .

odpowiedz

0
0
~Mundek 2009-12-12 (12:00) 5 lat 5 dni 15 godzin i 35 minut temu

Kapitalistyczna bzdura 6
Okropna była ta władza! Nie dawała normalnie obywatelowi produkować fałszywych biletów ani sę nachlać!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~republikanin. 2009-12-12 (11:44) 5 lat 5 dni 15 godzin i 51 minut temu

:)))
Degustacja?:))

odpowiedz

0
0
~Ett. 2009-12-12 (11:05) 5 lat 5 dni 16 godzin i 30 minut temu

Przy dzisiejszych podrobach,
to drobna manufaktura.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~nie kolejorz 2009-12-12 (09:57) 5 lat 5 dni 17 godzin i 38 minut temu

wiosna panie sierżańcie
komuna umarła i nie żyje, a bimber jak pędzili tak dalej pędzą. był PRL, była III RP, IV RP a bimber dalej nieśmiertelny. co ma PRL do wiatraka, taki jak halny na baranie rogi. szczęść boże

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~realista 2009-12-12 (09:24) 5 lat 5 dni 18 godzin i 11 minut temu

Ha ha
A dzisiaj co ? Przemyt 100 razy większy i jest OK No i dziś nie potrzeba pędzić bo się nie opłci taniej z przemytu

odpowiedz

0
0
~ito 2009-12-12 (09:22) 5 lat 5 dni 18 godzin i 13 minut temu

Dziś nie pędzi się bimbru.
Dziś nielegalnie wyrabia się spirytus.

odpowiedz

0
0
~Adam R. 2009-12-12 (08:46) 5 lat 5 dni 18 godzin i 49 minut temu

Tak byłoby nadal,
gdyby w Polsce rządziło Prawo i Sprawiedliwość.Wszystko na kartki.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~siwucha 2009-12-12 (08:37) 5 lat 5 dni 18 godzin i 58 minut temu

dla wyprodukowania tego produktu "władza ludowa" umożliwiała kartkowy zakup cukru w ilościach podobno ograniczonych, ale u każdego był jego spory zapasik.Mogę jeszcze wspomnieć o paru innych sposobach przygotowania zacieru....dla wyprodukowania tego napitku...

odpowiedz

0
0
Stasieniek 2009-12-11 (15:11) 5 lat 6 dni 12 godzin i 24 minuty temu

łe
mi by taka dawka na pewno wystarczyła i jeszcze mógłbym zapasy robić na przyszłość.

odpowiedz