więcej

Galerie

Podwójne życie Polaka

aktualizacja 2009-06-04 (11:11) 5 lat 4 miesiące 27 dni 14 godzin i 52 minuty temu

Przybory szkolne w PRL-u

Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj na: „20 rocznica obalenia komunizmu”

Posiadasz pamiątki z PRL-u? Wyślij nam zdjęcia!

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! Wyślij SMS-a lub MMS-a pod numer +48 799 079 079. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 49 80.33%
nie 12 19.67%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Przybory szkolne w PRL-u

Opinie (57)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
Monicah 2009-06-04 (11:24) 5 lat 4 miesiące 27 dni 14 godzin i 39 minut temu

Plastelina
Pamiętam to opakowanie z plasteliną.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

0
0
~katkin 2009-06-04 (15:08) 5 lat 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 55 minut temu

Pamiętam te przybory...
z takimi właśnie poszłam do szkoły. Jeden z tych zielonkawo-niebieskawych zeszytów jeszcze gdzieś u mnie leży, ale juz mocno spłowiał. W sumie dlaczego zeszyt musi być kolorowy? Chyba tylko po to, żeby cena mogła być wyższa....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
dyzma 2009-06-04 (16:07) 5 lat 4 miesiące 27 dni 9 godzin i 56 minut temu

:)
i ja plasteline pamiętam.. miałem takie zeszyty też :) miało sie plasteline i kredki i było juz co robić, a teraz empetrójki, laptopy, kompy, ajpody...i dzieciaki mówia, że nie ma co robić..nuda.. kolejny punkt dla PRLu;).

odpowiedz

0
0
~kociara 2009-06-04 (15:43) 5 lat 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 20 minut temu

kartki z zeszytu
Ale wtedy jaki był szacunek do książki, do zeszytu! Moja mama, gdy zapisałam zeszyt, nim dała mi nowy to przeliczała kartki zapisane...oj,...nie wolno było wydzierać kartek...bo wówczas z kieszonkowego odliczała za taki zeszyt.... A dzisiaj??? ...szkoda gadać...

odpowiedz

0
0
~agni2911 2009-06-04 (15:38) 5 lat 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 25 minut temu

A teraz są
komputery, komórki, itp i nie chce się rodzicom uczyć dzieci czytać i szanować książki, no bo po co, wszystko czego chcą i tak znajdą w internecie, a jesli już jakies dziecko czyta to wśród rówiesników uważane jest za dziwoląga

odpowiedz

0
0
~Nike 2009-06-04 (15:36) 5 lat 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 27 minut temu

ale analfabetyzm, dzięki takim własnie prymitywnym przyborom zlikwidowano w narodzie, mimo trudnych, powojennych warunków...mimo okresu odbudowy kraju z powojennych ruin...

odpowiedz

0
0
~niski 2009-06-04 (15:30) 5 lat 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 33 minuty temu

zeszyty
pamiętam te zeszyty

odpowiedz

0
0
~Ala 2009-06-04 (15:18) 5 lat 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 45 minut temu

I jakoś
mimo mizernych przyborów ludzie się kształcili. Czytali książki, rozmawiali, interesowali czymś, a nie myśleli tylko o kasie i robieniu kariery za wszelką cenę, jak to się dzieje dziś.

odpowiedz

0
0
~ambra73 2009-06-04 (15:03) 5 lat 4 miesiące 27 dni 11 godzin i 1 minutę temu

Super
Pamietam ! mialam takie zeszyty i takie kredki-to były najpiekniejsze lata mojego życia !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~loloek 2009-06-04 (15:15) 5 lat 4 miesiące 27 dni 10 godzin i 48 minut temu

Spodnie
Ten chłopczyk z prawej ubrał spodnie tył do przodu.. :) albo taka moda panowała w PRL'u.. ;)

odpowiedz

0
0
~Veritas 2009-06-04 (10:28) 5 lat 4 miesiące 27 dni 15 godzin i 35 minut temu

Faktycznie mizeria...
Wina PRL. Faktycznie mizeria, brak komórek, kalkulatorów, mp3 itp.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~e. 2009-06-04 (14:59) 5 lat 4 miesiące 27 dni 11 godzin i 4 minuty temu

Liczydło
Też miałam takie liczydło ;p

odpowiedz

0
0
~nicki 2009-06-04 (13:55) 5 lat 4 miesiące 27 dni 12 godzin i 8 minut temu

Milo powspominac :)
Pamietam te kredki, plasteline i zeszyty w dziwnie zielonkamym odcieniu. :) Milo powspominac ;) Kazdy szanowal i pilnowal swoich kredek, piornika jak oka w glowie :).... Ehhhhh.....mile wspomnienia

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~gra 2009-06-04 (09:06) 5 lat 4 miesiące 27 dni 16 godzin i 57 minut temu

Okropne czasy.
Pisałam stalówką maczaną w kałamarzu i wiecznie byłam upaćkana na niebiesko od atramentu, nie mówiąc o kleksach w zeszytach. Liczydło to dzisiajszy kalkulator. Patyczki też były stosowane w matematyce. Kredki widoczne na zdjęciu były świecowe. Okropność.!!! Dzisiaj dzieci mają wszystko jeśli chodzi o wyposażenie do szkół i nie muszą sie męczyć podczas pisania..

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Sidney22 2009-06-04 (14:20) 5 lat 4 miesiące 27 dni 11 godzin i 43 minuty temu

Przybory
Za to teraz mamy komórki, mp3 i inne gadżety, które niestety bardziej ogłupiają dzieciaki. Jestem równolatkiem wolnej Polski i świadkiem zarazem, jak nowe technologie i nieodpowiedzialność rodziców wpływa na młode pokolenie. Wtedy, co wiem tylko z opowieści już, każdy pomagał sobie i miał do każdego szacunek. Zdecydowanie większy niż dzisiaj mamy do siebie. Pozdrawiam.

odpowiedz

0
0
~nina 2009-06-04 (14:16) 5 lat 4 miesiące 27 dni 11 godzin i 47 minut temu

teraz też pożyczają, róznica
w tym, że w PRL-u większa część tych pożyczek była przeznaczana dla obywateli...a teraz pozyczają nawet nie wiemy kiedy i gdzie są te pieniądze...wychowywałam się w czasach PRL-u moje koleżanki nie były głodne, nikt nie żebrał ..to tylko głupia propaganda, że w PRLu było źle...ale do dzisiaj korzystamy z szpitali, szkół, przedszkoli wybudowanych w tamtych czasach a terz co się buduje, wszystko się likwiduje..brak przedszkoli, złobków, szpitali...

odpowiedz

0
0
~Gośka1981 2009-06-04 (13:55) 5 lat 4 miesiące 27 dni 12 godzin i 8 minut temu

Ogrodniczki
A ta dziewczynka to nie ma przypadkiem ogrodniczek tyłem na przód założonych?

odpowiedz

0
0
~NINA 2009-06-04 (13:30) 5 lat 4 miesiące 27 dni 12 godzin i 33 minuty temu

ale RODZICE TYCH DZIECI MIELI PRACĘ...
te dzieci spały spokojnie, bo rodzice pracowali, było na jedzenie i opłaty..żadne z nas jako dzieci nie martwiliśmy się że jutro przyjdzie komornik... po szkole szliśmy na podwórko, były prawdziwe przyjaźnie...a teraz przyjaźnie są ale wirtualne, istotne czy kumpel ma ciuch "firmowy" czy nie...kiedyś landrynki nawet smakowały lepiej....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Joanna 2009-06-04 (13:46) 5 lat 4 miesiące 27 dni 12 godzin i 17 minut temu

;-)
a ja te chińskie kredki ze zdjęcia mam do dziś i cały czas można nimi rysować

odpowiedz

0
0
~mIKA 2009-06-04 (13:38) 5 lat 4 miesiące 27 dni 12 godzin i 25 minut temu

ZACHÓD MIAŁ INNE???
Co, tam za murami w tamtych latach mieli inne przybory? Były już kalkulatory, komputery, kasy fiskalne, ful wypas? Cywilizacja, rozwój idzie dziś do przodu w takim tempie, że nie nadążamy z wymianą sprzętów i samochodów. Dziś brak pieniędzy spowoduje, że znów zostaniemy w tyle do osiągnięć obecnej techniki i mody.

odpowiedz