więcej

Galerie

Prezydent odznaczył pracowników IPN-u

dodane 2009-04-07 (16:52)

Prezydent odznaczył pracowników IPN-u - zdjęcia

Warszawa, 07.04.2009. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pracowników Instytutu Pamięci Narodowej, w tym Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski szefa IPN Janusza Kurtykę. Odznaczenia zostały przyznane "zasłużonym w dokumentowaniu najnowszej historii Polski".

oceń
25
33
Podziel się
Wiadomosci.wp.pl Znajdź nas również na:

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Prezydent odznaczył pracowników IPN-u - zdjęcia
PAP | Tomasz Gzell 
wstecz wprzód
  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~lucastheone [2010-03-31 08:07]

IPN TO ORGANIZACJA PRZESTEPCZA
ja tez ktos rozliczy za jakis czas jak sie rzady zmienia. Kradna pieniadze podatnikow na wyciaganie jakis brudow. Bylem dzieckiem w tamtych czasach, mam gdzies co sie dzialo i nie zycze aby moje podatki szly na takich darmozjadow.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~realny [2010-03-31 10:27]

Dożywotnio?
Jak można starych sędziów z demencją starczą nie pozbawić imunitetu. Przecież Ci ludzie już mają taką sklerozę, że sami nie wiedzą po co żyją na świecie, a jeszcze kogoś sądzą. Każdy ędzia co jakiś okres powinien być badany przez psychologa jak działa jego umysł, czy jest w stanie jeszcze pracować jako sędzie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Ferdek K. [2010-04-04 09:26]

Zaklad pracy chronionej?
Polski wymiar sprawiedliwosci powinien miec status zakladu pracy chronionej albowiem pracyja tam sami slepi , glusi i niedorozwinieci umyslowo. Kolesie robia co chca i jak chca. Krytykuje sie Lukaszenke i Putina za lamanie praw czlowieka ale nasi "fachowcy od sprawiedliwosci " sa duzo od nich w tym lepsi . Niestety, ale potrafia wmowic czlowiekowi ze " czarne to biale".

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Polityk. [2010-03-31 11:28]

Cała urzędnicza władza postkomuny to beton.
Sędziowie,prokuratorzy, komornicy, celnicy,skarbówka, bankowcy, dziennikarze i.t.p. są nietykalni i tworzą grupy układów (mafia postkomuny) a Rząd czyje się bez władzy. Całe struktury w/w instytucji należy ustawowo zmienić . Zachodnie państwa posiadają okręgowe samorządy gospodarcze które bronią swych obywateli i przedsiębiorstwa przed malwersacjami bandycko złymi kontrahentami i nieuczciwymi sądami. Nad w/w urzędami winny być kontrole obywatelskie z komisji Sejmowych. Chichot historii, że nie można rozwiązać zabójstw Jaroszewicz, Papały, Olewnika, Przemyka i.t.p.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~miro [2010-03-31 14:01]

Nietykalni sędziowie PRL
mam nadzieję,że niewiele dni ci zostało...TUMANIE.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Ela [2010-03-31 12:03]

Cała klasa komunistyczna w Polsce,
To krowy święte,Oni przykładali rękę do dręczenia Narodu Polskiego, Dziś z podatków państwo opłaca za nich ZUS, Ci dręczeni płaca na nich podatki a oni śmieją się w twarz, Osiagnięcie Wałęsy taki zbudował nam los,

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~powsinoga [2010-03-31 10:30]

Poskomuszewscy sedziowie bronią sedziów-zbrodniarzy
Sędziowie to nietykale,święte krowy, choć skorumpowani jak sędziowie piłkarscy, tyle,że cwansi...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +1 [1]
~ed [2010-03-31 10:54]

SĘDZIOWIE SĄDÓW PRACY
UBeccy pachołkowie. Wyroki na zamówienie, Jedna mafia z agencjami ochrony.

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~dyrdumdyrdum [2010-03-31 10:49]

chyba nigdy u nas nie bedzie normalnie ..
dlatego tak Ziobrę niszczono ...zadarł z układem bezprawia .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~OBSERWATOR [2010-03-31 10:41]

KRESKA!!!
To są długofalowe skutki "grubej kreski", a kto ją wporwadził to pamiętamy!!! Ludzie- mam dość tego kraju , polityków i innych świetych krów, czuję się jak wół do płacenia podatków i innych danin, na notariuszy, sądy , urzędy, wybory i nic nie dostaję w zamian!!! MAM DOŚĆ!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ExTReMe [2010-03-31 09:48]

a dzisiejsi to co ?
swoje niekompetencje i brak odpowiedzialności też chowają za immunitetami. Nietykalne darmozjady,' elyta' psia jego mać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~gość [2010-03-31 09:49]

odp
SUPER!!!! Przemyślenia najwyższych lotów.Jeśli w wyniku użycia rozumu dochodzi się do takich wniosków, to lepiej tego "rozumu" nie używać w ogóle.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~maku [2010-03-31 09:36]

A Andrzej Kryże?
PZPRowski prokurator w rządzie Kaczyńskiego?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~maku [2010-03-31 09:31]

A Andrzej Kryże?
PZPRowski prokurator w rządzie Kaczyńskiego?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~maku [2010-03-31 09:30]

A Andrzej Kryże?
PZPRowski prokurator w rządzie Kaczyńskiego?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~maku [2010-03-31 09:29]

A Andrzej Kryże?
PZPRowski prokurator w rządzie Kaczyńskiego?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~gg [2010-03-31 09:29]

a kiedy rozilcza sedziow 'wolnej Polski' za niesprawiedliwe
orzeczenia i wyroki

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Lick [2010-03-31 08:17]

Nie tylko za czasów PRL
Wieczorem zaatakował swego sąsiada najpierw butelką, a potem używając słów wulgarnych zadał cios w brzuch i następnie usiłował zadać kolejne ciosy w szyję. Pokrzywdzony bronił się posiadanym przy sobie koszem platikowym i to uratowało jego życie ponieważ ciosy były zadawane w kosz. Sprawca spowodował trwałe kalectwo, a ofierze zdarzenia w poważnym stopniu zagrażała utrata życia. Adwokat broniący sprawcy najpierw udowadniał, że ofiara nie rozpoznała sprawcy, ponieważ była to noc i w dodatku mgła. Nie zauważył, że miejsce to jest oświetlone, pomimo, że było to na wsi. Sprawca i ofiara mieszkają od siebie ponad 30 lat w odległości nie większej niż 100 m. W dodatku wszyscy świadkowie obrony sprawcy pamiętali dokładną godzinę z dokładnością do 1 minuty, a dwóch świadków nawwet przejeżdżało w tym miejscu swymi samochodami i sprawcę widzieli na schodach swego domu i był w pidżamie. Sąd uniewinnił sprawcę, a w drugiej instancji uchylił wyrok i przekazał do ponownego rozpatrzenia. Wówczas żona sprawcy przyznała, że dwaj świadkowie zgłoszeni zostali bo tak podpowiedział adwokat. Jednocześnie wówczas ustalono, że dowody przestępstwa w tym rownież pastikowy kosz zniszczył zastępca komendanta komisariatu policji. Rozbieżności zeznań, że była mgła i ograniczona widoczność oraz, że świadkowie obrony dokładnie w tym samym miejscu i czasie widzieli sprawcę na schodach swego domu i nawet każdy z nich spojrzał na zegarek, nikt nie zauważył. Tym razem zapadł wyrok skazujący lecz lakoniczny. Po tej sprawie adwokat awansował na sędziego, a dziś jest już na stanowisku kierowniczym w sądzie. Zaproszony na spotkanie z młodzieżą LO chwalił się swymi sukcesami jako adwokat. Jako najtrudniejszą sprawę wymienił wyżej opoisaną i stwierdził, że na 100% wiedział, że jest winien ale sprawę wygrał. Wśród młodzieży była córka pokrzywdzonego i z tego spotkania wyszła z płaczem ze względu na ujawnioną sprawiedliwość, która dla jej rodziny okazała się wielką niesprawiedliwością, kłamstwem i obłudą. Nasuwa się pytanie kto i kiedy w tym kraju zrobi porządek i zaprowadzi sprawiedliwość i praworządność w tych organach tego kraju. Jeżeli ktoś ma wątpliwości niech poda swój adres, a prześlę numer tej sprawy i jeżeli ma takie uprawnienia niech zapozna się z całością sprawy i porozmawia z uczestnikami tej sprawy

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ave [2010-03-31 09:26]

Andzej Kryże
PZPRowski prokurator w rządzie Kaczyńskiego?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ave [2010-03-31 09:25]

A Andrzej Kryże?
PZPRowski prokurator w rządzie Kaczyńskiego?

odpowiedz