Wystarczy pójść na spacer w okolice Świdra i Otwocka, żeby w lasach podziwiać kunsztowne, ogromne wille. Po wojnie były to domy komunalne, często wielorodzinne. Niestety wiele z nich podupadło i czekają na pomoc.
Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia
Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu
plener?
Już myślę o powrocie. Czy zna ktoś z Państwa jakiś plan dla grup foto-plenerowych. Wkrótce wybieramy się na jesienny wypad z Wronek i okolic. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
poema2
Jest willowa miejscowość,
nazywa się groźnie Świder,
rzeczka tej samej nazwy
lśni za willami w tyle;
tutaj nocą sierpniową,
gdy pod gwiazdami idę,
spadają niektóre gwiazdy,
ale nie na te wille,
spadają bez eksplozji
na biedną głowę moją,
a wille w stylu groźnym
tak jak stały, tak stoją -
dzień i noc; i znów nocą
nikły blask je oświetla;
cóż im "Concerto grosso"
Fryderyka Jerzego Haendla!
Te wille, jak wójt podaje,
są w stylu "świdermajer".
fragment "Wycieczki do Świdra" Gałczyńskiego
więcej: http://www.swidermajer.info/wwkka.html
pieknie
Pięknie tu, choć to zdjęcie może akurat tego nie oddaje.
nie mam slow
Nie znajduje slow by wyrazic piekno tej architektury. To trzeba przyjechac i zobaczyc na wlasne oczy.
otwock stacyjny
Przejeżdżałam dziś na spokojnie przez Otwock i sporo tych budynków zwłaszcza po lewej stronie torów kolejowych. Polecam wycieczkę, jak się ociepli:)
Niektórzy dbają tyle że niewiele da sie zrobić. Jest w Otwocku garstka ludzi. To własnie oni tworzą jedyny wartosciowy portal o tej tematyce. Wiele tez\ robi dyr. Rakowski z Muzeum. Coś się dzieje ale niewielu włacza się w pomoc, a władze miasta maja to raczej w powazaniu :(
ciesza oko
SZkoda że nikt o nich nie dba nalezy się nimi zająć, wpisać na listę zabytków i należycie chronić!!!!!!